Slováci dostanú novú televíznu stanicu od Markízy. V hre sú tri alternatívy

Nenechajte si ujsť

Nová televízna stanica na obzore

Televízni diváci na Slovensku sa tento rok dočkajú novej stanice. Bude za ňou stáť skupina Markíza, ktorá si ešte počas minulého roka zaregistrovala viaceré ochranné známky. Tie v mnohom napovedajú, aký obsah bude Markíza na svojej novej stanici vysielať. Podľa Mediaklik bude nová stanica predstavená už o pár mesiacov.

V hre je niekoľko alternatív

Skupina Markíza si v apríli 2023 na Úrade duševného vlastníctva nechala zaregistrovať trojicu ochranných známok. Prvou z nich je Markíza Film, ktorá by v prípade spustenia mohla konkurovať JOJ Cinema. Kanál by sa zameriaval na premiéry filmov alebo reprízy noviniek, ktoré Markíza odvysielala na svojich ďalších kanáloch.

S rovnako orientovanou stanicou Nova Cinema už od roku 2007 funguje aj skupina Nova, ktorá má rovnakého vlastníka ako skupina Markíza. Je ním spoločnosť Central European Media Enterprises (CME).

tv markiza operatori vyjadrenia
Zdroj: TV Markíza

Druhou registrovanou známkou je Markíza Klasik. V tomto prípade by mohlo ísť o ekvivalent Nova Gold, ktorý slúži predovšetkým ako archív obsahu skupiny Nova. Okrem starších dielov vlastnej tvorby tu diváci nájdu aj kriminálne klasiky. Markíza by v tomto prípade mohla cieliť na skupinu starších divákov.

Treťou možnosťou je predstavenie kanálu Markíza Fun. Aj tu možno nájsť podobnosť so skupinou Nova, ktorá vo svojom portfóliu vysiela Nova Fun. Česká stanica v tomto prípade obsahom cieli hlavne na mladších divákov, v programe ponúka obľúbené sitkomy ako Krok za krokom, Teória veľkého tresku, Priatelia či Tie roky sedemdesiate. Podobný obsah už Markíza vysiela na svojej stanici Dajto.

Príde počas leta

Isté je, že nová stanica nebude orientovaná na športové prenosy ani publicistiku. Nový kanál má byť spustený počas leta 2024. V relatívne krátkom čase pôjde už o druhú novú stanicu skupiny Markíza. V júni 2022 najväčšia súkromná televízia u nás svoje portfólio rozšírila aj o nový kanál Markíza Krimi.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. To mi uz je len vyhra, ved seriali ako Dva a pol chlapa a Teoria velkeho tresku vysiela Dajto. A pokial ma pamet neklame Dajto malo byt filmovým kanalom. A serial Krok za krokom dava konkurencia Wau.( Joj)

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -