Nekompromisný krok Markízy. Zrušila zmluvu dvojici operátorov, Slováci stratia všetky jej stanice

Nenechajte si ujsť

Markíza vypovedala zmluvu veľkým operátorom

Najväčšia komerčná televízia na Slovensku Markíza oznámila, že dnes doručila oznámenia o odstúpení od zmlúv o distribúcii programových služieb spoločnostiam ANTIK Telecom s.r.o. (ANTIK) a DSI DATA, a.s. (DSI DATA).

Odstúpením od zmlúv strácajú ANTIK a DSI DATA práva na distribúciu televíznych staníc skupiny Markíza a tiež prídu o samotný signál k 30. novembru 2023.

Televízia má vraj jasný dôvod

Markíza vo vyhlásení uvádza, že si váži svojich divákov a diváčky, a preto ich chce včas informovať o tomto kroku, aby nezostali zaskočení.

tv markiza
Zdroj: TV Markíza

Dôvodom odstúpenia od zmlúv je pretrvávajúce nedodržiavanie zmluvných podmienok zo strany ANTIK a DSI DATA, ktoré porušuje zmluvné pravidlá týkajúce sa našich televíznych staníc v ich ponukách pre zákazníkov. O aké konkrétne porušenia ide televízia neupresňuje.

Generálny riaditeľ skupiny Markíza Peter Gažík vysvetľuje, že odstúpenie od zmlúv je oprávnené. „Markíza sa dlhodobo snažila s oboma subjektmi v priebehu roku komunikovať a upozorňovala ich na porušovanie dohodnutých zmluvných podmienok. Keďže sme zo strany dotknutých spoločností nevideli záujem urovnať porušovanie zmluvných vzťahov, sme nútení pristúpiť k tomuto kroku.“

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. hovoril som to v 2017, ked 2 tv vysielajuce na Sk trhu (schvalne nepisem slovenske) zacali vymyslat so zdrazovanim.. a hovorim to aj teraz. Poskytovatelia TV sa mali vtedy spojit a vypovedat im zmluvy. Mozu to urobit aj teraz.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -