Martin Scorsese a DiCaprio natočia ďalší strhujúci príbeh. Prvé detaily o filme sú už známe

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Martin Scorsese má vyhliadnutý nový projekt

Do kín tento štvrtok prišiel očakávaný veľkofilm Vrahovia mesiaca kvetov. Veľkým filmom nie je len vďaka ťažkej téme a skvelej réžii Martina Scorseseho, ale aj svojej dĺžke. V kine si pri ňom posedíte až 3 hodiny a 26 minút. V hlavnej úlohe sa ukazuje Leonardo DiCaprio, ktorého si Martin Scorsese prizval aj na svoj nový projekt ako hlavného herca. S filmom sa opäť obaja vydajú do minulosti.

DiCaprio je pre režiséra niečím ako dvorným hercom, keďže spolu pracovali už na siedmich projektoch. Teraz pôjde znova o historický film, avšak zasadený do 18. storočia. Pôjde o ďalšiu adaptáciu knihy autora Davida Granna, ktorého iné dielo bolo základom pre film Vrahovia mesiaca kvetov. Tentoraz ale sfilmujú jeho knihu s názvom The Wager: A Tale of Shipwreck, Mutiny and Murder.

Leonardo DiCaprio a Martin Scorsese
Zdroj: wallpaperflare.com

Príbeh o pravde, vzbure a živote na mori

Spisovateľ to potvrdil v rozhovore s francúzskym magazínom Télérama, zatiaľ čo Scorsese tak spravil pre britský denník The Times. Kniha vyšla ešte len nedávno, začiatkom tohto roka, pričom Scorsese už na jej spracovanie vlastní práva. Príbeh v knihe je zasadený do 40. rokov 18. storočia v Brazílii, na pobreží ktorej pristála pozliepaná loď s tridsiatimi vychudnutými mužmi.

Muži pochádzali z britskej lode, ktorá naháňala španielske plavidlo, no narazila do ostrova v Patagónii (Južná Amerika). Vďaka svojim príbehom o prežití na mori a v nehostinných podmienkach sa z nich stali hrdinovia. Nanešťastie pre nich, o šesť mesiacov na to sa na pobreží Čile objavilo ďalšie zničené plavidlo, tentoraz len s tromi mužmi. Tí začali tvrdiť, že zvyšní muži nie sú hrdinovia, ale práve naopak, vzbúrenci.

Momentálne si v kinách vieme vychutnať ich Vrahov mesiaca kvetov

Príbeh knihy znie určite zaujímavo a kombinácia Scorsese-DiCaprio ho určite zvládne adaptovať dobre. Vidieť to môžeme na príklade filmu Vrahovia mesiaca kvetov, ktorý na filmovom festivale v Cannes dostal 9-minútové standing ovation. Vo filme okrem DiCapria hrajú aj ďalšie veľké herecká mená, ku príkladu Lily Gladstone, Robert De Niro alebo Jesse Plemons.

Film nás zavedie do 20. rokov minulého storočia do indiánskeho kmeňa Osage. V tom čase sa na ich území našli obrovské ložiská ropy, ktoré pritiahli pozornosť bielych amerických boháčov. Tí sa rozhodli urobiť všetko pre to – manipulovanie, vydieranie, krádež, ba dokonca aj vraždenie – aby získali, čo chceli. Prípad úmrtí indiánov kvôli rope je považovaný za prvé vyšetrovanie vraždy FBI.

Čo hovoríte na ďalší plánovaný film Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria?

Zdroj: indipendent.co.uk, telerama.fr, thetimes.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -