Filmy

Režisér Martin Scorsese sa stretol s Pápežom aby prediskutovali jeho film Mlčanie

Onedlho sa k nám dostane dlho očakávaný film od oscarového režiséra Martina Scorseseho. Špeciálne premietanie filmu Mlčanie sa uskutočnilo už 29. novembra predošlého roku. Konalo sa na pôde Pápežského východného inštitútu vo Vatikáne, film si tam pozrelo zhruba 300 jezuitov. Po premietaní historického veľkofilmu o ňom s režisérom diskutovali prítomní kňazi.

Deň na to, 30. novembra 2016 prijal pápež František Scorseseho s jeho rodinou na súkromnej audiencii vo Vatikáne. Tá trvala iba okolo 15 minút, ktoré boli pravdepodobne venované diskusii o filme. Režisér na znak priazne pápežovi venoval vzácny obraz Panny Márie z Japonska 17. storočia.

Martin Scorsese

Zdroj: smokescreenlondon.com

Talianský režisér, známy celosvetovo plánoval natočenie filmu Mlčanie už od roku 1989. Samotná príprava filmu pritom trvala až niekoľko rokov. Snímka sa vo vybraných kinách po prvý krát objavila 23. decembra v USA. Kvalitu záujemcu o prestížne filmové ocenenia potvrdzujú aj prevažne kladné recenzie zo zahraničia.

Film je zatiaľ označovaný ako umelecké dielo, jedným z duchovne najdojemnejších a najväčších filmov Scorseseho vyše 50-ročnej kariéry.

O čom je film Mlčanie?

Historická dráma nás zavedie do Japonska 17. storočia, ktoré je úplne uzavreté pred západnym svetom; kresťanstvo je tu nezákonné a skutoční kresťania musia svoju vieru skrývať. Snímka rozpráva príbeh dvoch portugalských jezuitov, otca Rodriguesa (Andrew Garfield) a otca Garupeho (Adam Driver) a ich cesty do zeme vychádzajúceho slnka s veľmi nebezpečným cieľom. Otcovia hľadajú svojho učiteľa, otca Ferreiru (Liam Neeson), ktorý sa pravdepodobne zriekol viery k Bohu. Mladých mníchov v zemi, kde je šírenie Božieho slova kvalifikované ako jeden z najťažších zločinov čaká tá najťažšia skúška viery a vytrvalosti, na ktorú možno nie sú pripravení.

Martin Scorsese Silence Mlčanie

Zdroj: consequenceofsound.net

Herecké obsadenie

Herecké obsadenie drámy Mlčanie podľa románu od japonského spisovateľa Susaku Endó od režiséra filmov ako napr. Skrytá Identita, Vlk z Wall Streed tvoria samé skvelé mená. V hlavných úlohách sa predstaví Andrew Garfield (Amazing Spider-Man, Hacksaw Ridge), Adam Driver (Star Wars: Sila sa prebúdza) a úžasný Liam Neeson (Schindlerov zoznam, 96 hodín, Medzi náhrobnými kameňmi).

Hviezdni herci vo filme Mlčanie

Zdroj: magicbox.sk

Film Mlčanie (Silence) sa v slovenských kinách objaví 16. februára 2017. Máte rovnako veľké očakávania, ako my?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Pokračovanie filmu Vlak do Pusanu dostáva oficiálny trailer. Vyzerá rovnako dobre ako jeho predchodca?

  Filmy

  Film Morbius nakoniec tento rok neuvidíme. Koľko musí upír počkať?

  Filmy

  Nový animovaný Mortal Kombat prichádza s prvou ukážkou. Zverejňuje aj dátum vydania

  Filmy

  Sony posúva všetky letné filmy na rok 2021. Na aké filmy si musíme počkať?

  Pridaj komentár