Marvel a DC chcú kvôli väčším zárobkom komiksový crossover. Ktoré dva príbehy sa spoja?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Marvel a DC možno spoja sily

Marvel a DC už svoje kreatívne sily v minulosti viac krát spojili. Komiksové crossovery ako Superman vs. The Amazing Spider-Man, DC vs. Marvel, alebo JLA a Avengers tu stále boli, takže prečo to neskúsiť znova? Ak by existovala jedna udalosť, ktorá by výrazne zvýšila predaje komiksov, tak by to musel byť práve nový komiksový crossover Marvelu a DC.

Tohoto názoru sa zastavajú viacerí komiksový spisovatelia. Ako by to teda mohlo vyzerať? Jednalo by sa o jednoduchý mix známych charakterov, alebo superhrdinských tímov? Toto všetko môže byť veľmi zábavne, avšak je tu potenciál na skutočne originálny crossover. Tvorcovia môžu mať nápad priamo pred očami.

DC totižto položil základy pre crossover, ktorý by sa mohol pozdávať obom vydavateľstvám. V posledných kapitolách DC, Watchmenovského crossoveru – Doomsday Clock, vidí Doktor Manhattan Supermanovu budúcnosť a pohromu, ktorú môže priniesť. Jednu z týchto vidín označil Manhattan ako Secret Crisis.

Marvel a DC
Zdroj: readysteadycut.com

Secret Crisis

Fanúšikovia komiksov tento pojem spoznávajú, ako pre komiksy známu kombináciu slov. „Secret“ – Komiks Secret Wars od Marvelu  a „Crisis“ ako označenie pre veľa udalostí v DC komiksoch (Crisis on Infinite Earths, Identity Crisis, alebo Infinite Crisis). Pojem „Secret Crisis“, ktorý použil Doktor Manhattan, znamená nový Marvel a DC crossover, ktorý by sa mal podľa jeho vízie odohrať v roku 2030.

Manhattan sa podelil o niekoľko informácií, ktoré naznačujú, čo sa môže počas Secret Crisis stať. Superman by sa mal pustiť do bitky so samotným Thorom. V jeho vízií sa objavilo aj záhadné zelené monštrum, silnejšie než samotný Doomsday, ktoré sa pre Supermana obetuje. Toto „zelené monštrum“ by mal byť starý známy Bruce Banner ako Hulk.

Časti skladačky tu určite máme, fanúšikovia by boli nadšení a zárobky budú určite výrazné. Prečo teda čakať na Secret Crisis ďalších 10 rokov? Nevidíme na to žiadny dôvod, či už z hľadiska vydavateľstiev, alebo celkového zábavného priemyslu. Uvidíme, ako sa to vyvinie. A ak aj ostane Secret Crisis iba ako cool koncept, stále je veľmi zábavné špekulovať o tom, ako by tento Marvel a DC crossover vyzeral.

Aká je vaša predstava ideálneho Marvel a DC crossoveru? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -