Marvel bude publikovať komiksovú sériu League of Legends! Na aký príbeh sa môžeme tešiť?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

League of Legends. Jedna z najznámejších hier pre viacerých hráčov, ktorá dodnes kraľuje v počte aktívnych hráčov a sledovateľov. Známa je hlavne kvôli svojim originálnym postavám, ktorým vždy vymýšľa svoj vlastný príbeh, pôvod a minulosť. Aj vďaka tomuto si hráči môžu vybrať svoj obľúbený charakter, pri ktorom strávia najviac času.

Okrem samotnej hry však milujeme aj ich prenádherné cinematické videá, ktoré štúdio Riot Games pre svoje postavy tvorí. Najnovšie sa však rozhodli, že chcú svoje obzory rozšíriť aj do ďalšieho smeru! Práve preto dávajú Riot Games a Marvel hlavy dokopy, aby vám príbehy vašich obľúbených postáv priniesli aj v ďalšej forme. Áno, ide o komiksy!

Marvel a League of Legends?

Prostredníctvom tlačovej konferencie sme sa dozvedeli, že ich prvým spoločným projektom bude League of Legends: Ashe: Warmother. Na stránkach komiksu sa tak dozviete viac o pôvode Ashe, jedného z prvých šampiónov hry League of Legends. O príbeh sa postará Odin Austin Shafer z Riot Games, zatiaľ čo kreslenie má na starosti Nina Vakueva.

Táto dvojica nám podľa ich slov prinesie „epické dobrodružstvo skrz Freljordom„. Komiksová séria Ashe: Warmother bude mesačne publikovaná na digitálnych platformách so začiatkom 19. decembra 2018. Na fyzický výtlačok grafickej novely si však musíme počkať do mája 2019.

marvel a league of legends
Zdroj: ign.com

„Veľa fanúšikov Marvel Universe a komiksov zdieľajú ich záujem a vášeň pre vyrozprávanie príbehov v hráčskej komunite.“ hovorí C.B. Cebulski, šéfredaktor Marvelu.

„League of Legends je jednou z najznámejších hier v priemysle, a ich jedinečný svet a rozsiahly zoznam zaujímavých postáv je ako stvorený pre komiksy. Sme naozaj nadšení zo spolupráce s Riot Games a z pomoci postaviť League of Legends univerzum pre fanúšikov a hráčov z celého sveta“.

Tak čo, tešíte sa na komiksy zo sveta Runeterra? O akej postave by ste si radi prečítali po Ashe?

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -