Komiksy a knihy

Fanúšikovia Marvelu, pozor! Baby Groot už onedlho dostane vlastnú sériu komiksov od tvorcu Adventure Time

Marvel nespomaľuje tempo a aj naďalej nám poskytuje presne to, čo ako fanúšikovia chceme. Názorným príkladom je postava Groot, alebo Baby Groot, ktorá je veľkou súčasťou MCU. Niekto by túto postavu dokonca mohol považovať za akéhosi maskota filmovej série Guardians of the Galaxy. Postavu vytvoril sám Stan Lee spolu s Jackom Kirbym a Dickom Ayersom v roku 1960. Od vtedy ani na chvíľu neprestala zabávať ľudí. Zaujímavosťou je, že postava Groota pôvodne unášala ľudí, aby na nich tento “akože-strom” mohol experimentovať. V roku 2006 bol ale Groot znovuzrodený a stal sa z neho predstaviteľ kladných hrdinov.

Na plátno sa dostal samozrejme vo filme Guardians of the Galaxy, kde ho daboval Vin Diesel. Po filme, ako už všetci vedia, sa ale postava scvrkla, podstúpila vizuálnym zmenám a bola pokrstená ako Baby Groot. Prevažne na Baby Groota sa pozeráme v takmer všetkých traileroch na nadchádzajúci film Guardians of the Galaxy Vol. 2. Zatiaľ to vyzerá, že sa na neho zameria podstatne veľká časť pokračovania, čo nám ale vôbec nevadí. Táto postava je totiž dokonalo roztomilá a vtipná.

Baby Groot komiks už onedlho!

Marvel je o sympatiách fanúšikov k tejto postave bezpochyby oboznámený, prešli tak ku ďalšiemu kroku a štúdio oficiálne oznámilo, že Baby Groot dostane vlastnú komiksovú sériu s názvom I Am Groot. Obálka prvého vydania bude vyzerať takto:

I Am Groot Baby Groot komiks

Zdroj: comicbook.com

Príbehy komiksu bude písať skúsený Christopher Hastings, ktorý je tvorcom mnohých vydaní Adventure Time. Hastings sa z projektu veľmi teší a vraví, že sa nevie dočkať na malého a roztomilého Groota a jeho samostatné výpravy mimo domova.

Umeleckú stránku komiksu má na starosti Flaviano Armentaro. Taktiež už poznáme oficiálnu synopsu prvého dielu, ktorá znie nasledovne: Keď sa Strážcovia Galaxie stretnú s červiou dierou, Malý Groot je od zvyšku tímu oddelený a ocitá sa na cudzej planéte vzdialenej miliardy svetelných rokov. Planéta je obývaná rôznymi bytosťami, s ktorými Groot nedokáže komunikovať. Hlavná postava sa tak vydá na vzrušujúcu výpravu naprieč týmto svetom, aby našiel cestu späť.

Komiks I Am Groot vyjde v máji tohoto roku. Guardians of the Galaxy Vol. 2 si v našich kinách pozrieme 4. mája 2017.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Komiksy a knihy

  Neuveríte, kto bude hlavným hrdinom nového príbehu zo sveta Hier o život

  Komiksy a knihy

  Prvý Marvel komiks bol v aukcii predaný za rekordnú čiastku. Koľko stál?

  Komiksy a knihyVýber šéfredaktora

  TOP 10 kníh od Stephena Kinga

  Komiksy a knihy

  Iron Man sa vracia, máme aj prvé obrázky od Marvelu. Má to však háčik...

  Pridaj komentár