Marvel vydal zaujímavé koncepty z filmu Avengers: Endgame. Čo zásadné nám ukazujú?

Nenechajte si ujsť

KVÍZ – Akej farby by bol tvoj svetelný meč, ak by si bol/a Jedi alebo Sith vo svete Star Wars?

Star Wars kvíz o svetelných mečoch Polovicu epizód druhej série seriálu The Mandalorian zo sveta Star Wars máme za sebou. Jedna z vecí, ktoré sú...

POTVRDENÉ: Mads Mikkelsen je novou náhradou za Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3

Ešte len pred pár týždňami sa začali na internete objavovať zvesti, že Mads Mikkelsen rokuje o nahradení Johnnyho Deppa vo filme Fantastické zvery 3. Krátko...

Poznáme medzinárodné dátumy uvedenia filmu Wonder Woman 1984. Kedy ho uvidíme u nás na Slovensku?

Štúdio Warner Bros. predstavilo všetky medzinárodné dátumy uvedenia DC filmu Wonder Woman 1984. Vysoko očakávaná novinka budem okrem kín vychádzať aj digitálne a pozrieť...

Film Black Panther 2 mieri do produkcie. Vieme, ktorý herec stvárni jedného zo záporákov

Od smrti herca Chadwicka Bosemana ubehli takmer tri mesiace. 28. augusta nás navždy opustil vo veku 43 rokov po niekoľkoročnom boji s rakovinou hrubého...
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 19 rokov a na vysokej škole v Bratislave študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Marvel nás nikdy neprestane udivovať. Aj keď jeho posledný film vyšiel ešte minulý rok v lete a nasledujúci je pre koronavírus odložený, stále nám prinášajú nejaké materiály, aby si nás nalákali. Preto štúdio Marvel v roku 2019 vydalo knihu, ktorá obsahovala concept arts (koncepty) z filmu Avengers: Endgame. Tie nám ukázali, ako mohol ich veľkofilm vyzerať, ak by niektoré scény urobili inak, prípadne celkom prerobili. Tu sú niektoré z nich.

“Fastball special”

ant-man, hulk, spider-man
Zdroj: screenrant.com

Prvý concept art nám ukazuje Ant-Mana, ako ide hodiť Hulka, ktorý ide hodiť Spider-Mana. Tento manéver sa volá “Fastball special“. V komiksoch ho často robievali Wolverine a Colossus. Je to jeden z najpopulárnejších tímových manévrov vo svete superhrdinov a bolo by naozaj zaujímavé vidieť to vo filme.

Výmena zbraní

valykrie_and_okoye
Zdroj: screenrant.com

Tento obrázok nám ukazuje dve bojovníčky, Valkyrie z Asgardu a Okoye z Wakandy. Je na ňom jasne vidieť, že Valkyrie bojuje so zbraňou wakandskej stráže, ktorá patrí Okoye. Na druhej strane Okoye bojuje so zbraňou Valkyrie, čiže si ich museli niekedy počas boja prehodiť a ďalej bojovať s vymenenými zbraňami.

Cestovanie časom

Tony Stark
Zdroj: screenrant.com

Vo filme sme mohli vidieť aj cestovanie časom. Na cestovanie bol potrebný špeciálny oblek a portál, ktorý vás vtiahol do seba, zmenšil a potom vás vystrelil v inom čase a mieste. Tu to skôr vyzerá, že cestovatelia boli vťahovaní do portálu molekulu po molekule. K tomu všetkému je ten portál ešte omnoho menší, ako bol ten vo filme.

Iný začiatok

thanos, avengers
Zdroj: screenrant.com

Tento obrázok nám ukazuje úplne iný začiatok filmu. Narozdiel od filmového prevedenia tu chýbajú Captain Marvel, War Machine a Rocket Raccoon. Bruce Banner je v podobe Hulka a Rukavica nekonečna nie je zničená. Leží pred Thanosom, ktorý sedí úplne v pokoji a sleduje Avengerov. Naozaj zaujímavé, ako veľmi bola scéna prerobená oproti pôvodným náčrtom.

Hulk vs Thanos

hulk_and_thanos
Zdroj: screenrant.com

Na začiatku filmu Avengers: Infinity War sme mohli vidieť boj medzi Hulkom a Thanosom, ktorý Hulk prehral na plnej čiare. Fanúšikovia verili, že sa odvety dočkajú v pokračovaní filmu, toho sa však nedočkali. Pôvodné plány nám ale ukazujú, že sa nad tým minimálne špekulovalo. Tentokrát by už zrejme vyhral Hulk.

Boj na planéte Vormir

black widow a hawkeye
Zdroj: screenrant.com

Túto scénu nám neukazujú len koncepty a náčrty, ale mohli sme ju vidieť už aj natočenú vo vymazaných scénach z filmu. Cesta Clinta a Natashy na Vormir bola pokojná, až na dramatický boj o to, kto skočí zo skaly. Pôvodne sa však do toho mala zamiešať aj Thanosova armáda, ktorá by im pekne zavarila a nemali by čas hádať sa o tom, kto sa obetuje.

Obrovské mravce

giant ant
Zdroj: screenrant.com

Veľká škoda, že sme toto nemohli vidieť. Concept art nám ukazuje armádu obrovských mravcov, ktoré útočia na Thanosovu armádu. Ant-Man je známy svojou schopnosťou s nimi komunikovať, a preto by bol schopný túto armádu navigovať. Tvorcovia sa od toho ale rozhodli upustiť. Asi sa báli, že veľký boj by potom vyzeral veľmi chaoticky.

Nebula

nebula
Zdroj: screenrant.com

Tento náčrt je veľmi prekvapujúci. Ukazuje nám Nebulu, ktorá si namiesto Tonyho Starka nasadila Rukavicu nekonečna a zabránila tak svojmu otcovi Thanosovi zničiť svet. Aj keď by to nebolo tak ikonické ako lusknutie Tonyho Starka, fanúšikovia by sa takejto verzii určite nebránili.

Tony a Pepper

Tony a Pepper
Zdroj: screenrant.com

Posledný koncept, ktorý vám prinášame, ukazuje stretnutie Tonyho a Pepper počas boja. Pôvodne si mali dať aj bozk. Síce by to predĺžilo finálnu bojovú scénu, ale bolo by super vidieť ešte jeden posledný rozhovor medzi Tonym a Pepper pred jeho smrťou.

Bonus

Pred pár dňami dal na svoj Instagram Rodney Fuentebella (concept artist Marvelu) obrázok Red Skulla z filmu Avengers: Infinity War. Okomentoval to so slovami, že je to concept art Red Skulla ako niekoho, kto stretáva rôzne osoby vo vesmíre a preberá ich štýl obliekania.

Je veľmi zaujímavé vidieť obrázky toho, ako inak mohol Endgame vyzerať. Nám sa ale páčila aj pôvodná verzia a sme radi, že to autori spravili do takej podoby, ako to teraz je. Ak sa už nič nepobabre, tento rok sa ešte môžeme tešiť od Marvelu na jeden film, Black Widow, a 2 seriály, The Falcon and The Winter Soldier a WandaVision.

Páčia sa vám tieto koncepty z filmu Endgame a chceli by ste ich vidieť vo filme, alebo ste radi, že štúdio Marvel nakoniec spravilo Endgame tak, ako ho poznáme dnes? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: comicbook.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Ako sa dostať ku konzole PlayStation 5 ešte pred koncom roka? Máme pre vás dobrú správu

Trh, kde je dopyt väčší ako ponuka? Konzoly novej generácie sú konečne tu, no problém s dostupnosťou zasiahol celý svet. PlayStation 5 nie sú...

Už o pár dní si budeš môcť zahrať Red Dead Redemption 2 s kamarátmi za cenu jedného obeda

Vývojárske štúdio Rockstar Games oznámilo, že ich hra Red Dead Redemption 2 dostane dva roky po vydaní samostatný online mód. Vypovedá to o tom,...

Mads Mikkelsen by chcel, aby Hannibal dostal štvrtú sériu. Na aký legendárny príbeh by sa zamerala?

Mads Mikkelsen ako Hannibal aj v štvrtej sérii? Mads Mikkelsen by si prial, aby mal Hannibal aj štvrtú sériu. Seriál mal síce obrovský úspech, avšak...

Sklady budúcnosti: Budú ľuďom pomáhať inteligentní roboti?

Technologický pokrok neobišiel ani sklady. Čoraz častejšie sa v nich využíva automatizácia a robotické technológie. Ako budú vyzerať sklady budúcnosti? Vymenia ľudí inteligentní roboti...

Elektromobilom zvládnete aj dlhé cesty, stačí si ich dobre naplánovať

Elektromobilom zvládnete aj dlhé cesty O elektromobiloch je známe, že je ich dojazd nižší ako pri spaľovacích motoroch. Záležalo by však na tom, keby bol...