Marvel vydal zaujímavé koncepty z filmu Avengers: Endgame. Čo zásadné nám ukazujú?

Nenechajte si ujsť

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 19 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi, alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Marvel nás nikdy neprestane udivovať. Aj keď jeho posledný film vyšiel ešte minulý rok v lete a nasledujúci je pre koronavírus odložený, stále nám prinášajú nejaké materiály, aby si nás nalákali. Preto štúdio Marvel v roku 2019 vydalo knihu, ktorá obsahovala concept arts (koncepty) z filmu Avengers: Endgame. Tie nám ukázali, ako mohol ich veľkofilm vyzerať, ak by niektoré scény urobili inak, prípadne celkom prerobili. Tu sú niektoré z nich.

“Fastball special”

ant-man, hulk, spider-man
Zdroj: screenrant.com

Prvý concept art nám ukazuje Ant-Mana, ako ide hodiť Hulka, ktorý ide hodiť Spider-Mana. Tento manéver sa volá “Fastball special“. V komiksoch ho často robievali Wolverine a Colossus. Je to jeden z najpopulárnejších tímových manévrov vo svete superhrdinov a bolo by naozaj zaujímavé vidieť to vo filme.

Výmena zbraní

valykrie_and_okoye
Zdroj: screenrant.com

Tento obrázok nám ukazuje dve bojovníčky, Valkyrie z Asgardu a Okoye z Wakandy. Je na ňom jasne vidieť, že Valkyrie bojuje so zbraňou wakandskej stráže, ktorá patrí Okoye. Na druhej strane Okoye bojuje so zbraňou Valkyrie, čiže si ich museli niekedy počas boja prehodiť a ďalej bojovať s vymenenými zbraňami.

Cestovanie časom

Tony Stark
Zdroj: screenrant.com

Vo filme sme mohli vidieť aj cestovanie časom. Na cestovanie bol potrebný špeciálny oblek a portál, ktorý vás vtiahol do seba, zmenšil a potom vás vystrelil v inom čase a mieste. Tu to skôr vyzerá, že cestovatelia boli vťahovaní do portálu molekulu po molekule. K tomu všetkému je ten portál ešte omnoho menší, ako bol ten vo filme.

Iný začiatok

thanos, avengers
Zdroj: screenrant.com

Tento obrázok nám ukazuje úplne iný začiatok filmu. Narozdiel od filmového prevedenia tu chýbajú Captain Marvel, War Machine a Rocket Raccoon. Bruce Banner je v podobe Hulka a Rukavica nekonečna nie je zničená. Leží pred Thanosom, ktorý sedí úplne v pokoji a sleduje Avengerov. Naozaj zaujímavé, ako veľmi bola scéna prerobená oproti pôvodným náčrtom.

Hulk vs Thanos

hulk_and_thanos
Zdroj: screenrant.com

Na začiatku filmu Avengers: Infinity War sme mohli vidieť boj medzi Hulkom a Thanosom, ktorý Hulk prehral na plnej čiare. Fanúšikovia verili, že sa odvety dočkajú v pokračovaní filmu, toho sa však nedočkali. Pôvodné plány nám ale ukazujú, že sa nad tým minimálne špekulovalo. Tentokrát by už zrejme vyhral Hulk.

Boj na planéte Vormir

black widow a hawkeye
Zdroj: screenrant.com

Túto scénu nám neukazujú len koncepty a náčrty, ale mohli sme ju vidieť už aj natočenú vo vymazaných scénach z filmu. Cesta Clinta a Natashy na Vormir bola pokojná, až na dramatický boj o to, kto skočí zo skaly. Pôvodne sa však do toho mala zamiešať aj Thanosova armáda, ktorá by im pekne zavarila a nemali by čas hádať sa o tom, kto sa obetuje.

Obrovské mravce

giant ant
Zdroj: screenrant.com

Veľká škoda, že sme toto nemohli vidieť. Concept art nám ukazuje armádu obrovských mravcov, ktoré útočia na Thanosovu armádu. Ant-Man je známy svojou schopnosťou s nimi komunikovať, a preto by bol schopný túto armádu navigovať. Tvorcovia sa od toho ale rozhodli upustiť. Asi sa báli, že veľký boj by potom vyzeral veľmi chaoticky.

Nebula

nebula
Zdroj: screenrant.com

Tento náčrt je veľmi prekvapujúci. Ukazuje nám Nebulu, ktorá si namiesto Tonyho Starka nasadila Rukavicu nekonečna a zabránila tak svojmu otcovi Thanosovi zničiť svet. Aj keď by to nebolo tak ikonické ako lusknutie Tonyho Starka, fanúšikovia by sa takejto verzii určite nebránili.

Tony a Pepper

Tony a Pepper
Zdroj: screenrant.com

Posledný koncept, ktorý vám prinášame, ukazuje stretnutie Tonyho a Pepper počas boja. Pôvodne si mali dať aj bozk. Síce by to predĺžilo finálnu bojovú scénu, ale bolo by super vidieť ešte jeden posledný rozhovor medzi Tonym a Pepper pred jeho smrťou.

Bonus

Pred pár dňami dal na svoj Instagram Rodney Fuentebella (concept artist Marvelu) obrázok Red Skulla z filmu Avengers: Infinity War. Okomentoval to so slovami, že je to concept art Red Skulla ako niekoho, kto stretáva rôzne osoby vo vesmíre a preberá ich štýl obliekania.

Je veľmi zaujímavé vidieť obrázky toho, ako inak mohol Endgame vyzerať. Nám sa ale páčila aj pôvodná verzia a sme radi, že to autori spravili do takej podoby, ako to teraz je. Ak sa už nič nepobabre, tento rok sa ešte môžeme tešiť od Marvelu na jeden film, Black Widow, a 2 seriály, The Falcon and The Winter Soldier a WandaVision.

Páčia sa vám tieto koncepty z filmu Endgame a chceli by ste ich vidieť vo filme, alebo ste radi, že štúdio Marvel nakoniec spravilo Endgame tak, ako ho poznáme dnes? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: comicbook.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Vieme, kedy uvidíme nový seriál zo sveta Game of Thrones s názvom House of the Dragon

Pravdepodobne vieme, kedy uvidíme House of the Dragon House of the Dragon bude slúžiť ako prequelová séria k úspešnému hitu od HBO, Game of Thrones....

POTVRDENÉ: Vieme, kedy sa Tom Cruise a Doug Liman vydajú do vesmíru natočiť niečo nevídané

Hviezda akčných filmov sa nám pripomína už dlhé roky, vrátane nezabudnuteľných zážitkov pri filmoch z franšízy Mission: Impossible. V nej sa Tom Cruise preukázal...

Pokračovanie historickej drámy Umučenie Krista má byť najväčším filmom, aký sme kedy videli

Film Umučenie Krista 2, ktorý je vhodne pomenovaný Vzkriesenie, sa naozaj stáva realitou. Herec James Caviezel sa taktiež vracia v hlavnej úlohe postavy Ježiša Krista. O...

Kto bude nový Tony Montana? Prerábka filmu Scarface si možno našla svojho predstaviteľa

Scarface remake s novým Montanom Štúdio Universal Pictures sa snaží o Scarface remake už nejaký čas. Vystriedalo sa pri ňom viacero tvorcov, avšak táto veľmi...

Nakrúti režisér Christopher Nolan pokračovanie filmu Tenet? Hlavný protagonista sa vyjadril

Nový špionážny thriller režiséra Christophera Nolana (Interstellar, Počiatok) to v kinách nemá jednoduché. Tenet vyšiel počas celosvetovej pandémie, čo znamená zatvorené kinosály v mnohých...