Zabudnite na Marvel a DC: TOP 5 superhrdinov, ktorých nepoznáte, no mali by ste

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najznámejší superhrdinovia, ktorí nepatria pod Marvel ani DC

Marvel a DC Comics. Legendárne spoločnosti a poslednou dobou aj masívne filmové štúdiá stavajú na enormnom úspechu komiksových postáv. Avšak nie všetci najznámejší superhrdinovia musia patriť iba pod týchto dvoch gigantov. V réžii menších vydavateľov a menej známych tvorcov totižto častokrát nájdete originálnejšie a istým spôsobom zaujímavejšie postavy. Dnes si predstavíme niekoľko z nich.

Na začiatok ešte chceme pripomenúť, že tento zoznam nie je zoradený podľa nejakých konkrétnych faktorov, ale podľa nášho vlastného (skromného) názoru. Ak sme podľa vás na niekoho zabudli, napíšte nám do komentárov. Taktiež nám nezabudnite povedať, čo si myslíte o bonusovom šiestom superhrdinovi, ktorého nájdete na konci článku.

4. fáza mcu marvel
Zdroj: wearemoviegeeks.com

Witchblade

Vytvorená Marcom Silvestrim, Davidom Wohlom, Brianom Haberlinom a Michaelom Turnerom, Witchblade je celkom neobyčajná komiksová postava. V skutočnosti ide o mužskú entitu, ktorá vyžaduje ženského hostiteľa. Väčšinou nadobúda podobu kovovej rukavice. Dokáže liečiť smrteľné zranenia a prirodzene reaguje na abnormálne hrozby – ako napríklad démonov. Taktiež sa dokáže transformovať na meč či iné zbrane.

V tomto komiksovom univerze proti sebe neustále bojujú dve opačné strany: The Darkness a The Angelus. V konflikte sú tieto entity odjakživa, pričom sa upútajú na jedného hostiteľa a snažia sa zabiť hostiteľa toho druhého. Jedného dňa však splodili potomka – The Witchblade – ako rovnováhu medzi temnou a svetlou stranou.

Witchblade sa dostal na Zem ešte v počiatkoch jej vzniku. Dopadol ako meteorit. Onedlho ho objavila Una, z ktorej sa stala prvá hostiteľka. Odvtedy sa uchytil mnohých ďalších žien, ktoré svojou mystickou silou pretransformoval na bojovníčky rôzneho druhu.

Spawn

Spawn je fiktívny superhrdina patriaci pod štúdio Image Comics. Vytvoril ho Todd McFarlane, pričom prvýkrát sa na stránkach komiksov objavil v roku 1992.

Albert Francis Simmons je zdatný mladík. Vďaka inteligencii a silnému telu sa dostane do amerického námorníctva a neskôr aj do CIA, kde sa z neho stane profesionálny zabijak. Počas nešťastnej misie v Botswane však zomrie a dostane sa do pekla. Tam uzatvorí dohodu so samotným diablom menom Malebolgia. Simmons súhlasí s tým, že sa z neho stane stelesnený démon a bude slúžiť Malebolgiovi, ak môže ešte raz naživo vidieť svoju manželku Wandu.

Al Simmons, takmer zbavený pamäte, sa tak vráti na Zem v démonickej podobe a s popáleným telom. Nepamätá si ani, ako sa volá jeho žena, takže sa ju snaží vypátrať. Popri tom si spomenie na svoju nevýhodnú dohodu s diablom a zistí, že sa skôr či neskôr bude musieť vrátiť do pekla, keď Necroplazma (ktorá mu dodáva superschopnosti) vyčerpá svoju energiu. Tak si nájde nový životný zmysel a svoj zvyšný čas na Zemi sa rozhodne stráviť vraždením zločincov a podobnými anti-hrdinskými aktivitami.

hellboy recenzia
Zdroj: vanyaland.com

Hellboy

Ikonického Hellboya vytvoril známy Mike Mignola. Poprvýkrát sa verejnosti predstavil v lete 1993, odkedy mu bolo venované množstvo vlastných médií. Dodnes boli o ňom natočené už tri filmy.

Jeho skutočné meno je Anung Un Rama. Ako polovičný démon bol na Zem privolaný zo samotného pekla nacistickými okultistmi. Spojenecké armády ho objavili na ostrove Outer Hebrides, pričom medzi ľuďmi, ktorí si ho vzali pod svoje krídla, bol hlavne aj profesor Trevor Bruttenholm. Ten založil BPRD (United States Bureau for Paranormal Research and Defense).

Hellboy nie je vôbec zlý „pekelný chlapec“. Jeho vzhľad klame a pod tvrdou schránkou je celkom odmeraný a sarkastický „človek“ so zmyslom pre humor. Za to môže vďačiť hlavne profesorovi, ktorý ho vychoval ako normálneho ľudského syna, nie ako démona. Teraz pracuje pre BPRD – medzinárodnú agentúru, ktorá bojuje s paranormálnymi hrozbami, kde figuruje ako skúsený detektív.

Invincible

Vytvorený legendárnym Robertom Kirkmanom (tvorca komiksov The Walking Dead) a Corym Walkerom, Mark Grayson aka Invincible je miešancom ľudskej rasy a rasy menom Viltrumites.

Keď mal Mark len 7 rokov, jeho otec mu povedal, že v skutočnosti pochádza z cudzej planéty a je superhrdinom známym ako Omni-Man. Zistí, že jeho otec prišiel na Zem, aby ju ochraňoval, a on sa rozhodne v budúcnosti robiť presne to isté. Najprv však musí počkať, kým nadobudne svoje superschopnosti. Stalo sa tak v jeden pokojný deň, kedy v práci vyhadzoval smeti. Vreco vtedy omylom ohromnou silou vrhol do neskutočnej výšky.

Mark sa rozhodol udržať svoju identitu v tajnosti. V podstate je niečo ako kombinácia ikonického Spider-Mana a ešte ikonickejšieho Supermana.

Bloodshot

Táto postava vznikla počas vlny popularity spoločnosti Valiant Comics na začiatku 90. rokov. Sú pod ňou podpísaní tvorcovia Kevin VanHook, Don Perlin a Bob Layton.

Bloodshot je bývalý supervojak so schopnosťami regenerácie a metamorfózy (menenie tvaru jeho tela), ktoré získal vďaka mikroskopickým robotom v jeho krvi. Po tom, čo mu niekoľkokrát vymazali pamäť, sa rozhodne zistiť, kto v skutočnosti je – a popri tom sa pomstiť všetkým, ktorí z neho spravili toho, kým je.

Ako malá zaujímavosť, Bloodshot v podobe Vina Diesela už čoskoro príde do slovenských kín. Jeho príchod spolu s distribučnou spoločnosťou Itafilm oslávime už v sobotu 7. marca v bratislavskom bare pre geekov Dungeon Pub. Pokiaľ si chcete užiť večer s kvízom v spoločnosti milovníkov komiksových postáv a dokonca aj vyhrať lístky na premiéru, pridajte sa do udalosti na Facebooku a pozvite aj vašich kamarátov. Tešíme sa na vás!

film bloodshot
Najznámejší superhrdinovia mimo Marvel a DC budú oslávení v Dungeon Pub; Zdroj: Facebook.com

BONUS: Captain Marvel aka Shazam!

Vedeli ste, že Shazam! nepochádza z DC Comics? Pôvodným menom Captain Marvel, táto ikonická postava sa poprvýkrát dostala do obehu v roku 1940. Tvorcovia C. C. Beck a Bill Parker ju odovzdali spoločnosti Fawcett Comics, ktorá bola pôvodným vydavateľom.

Captain Marvel bol v skutočnosti najpopulárnejším superhrdinom 40. rokov, kedy predával viac komiksov ako samotný Superman. Vydavateľstvo však prestalo vytvárať komiksy s Billym Batsonom v roku 1953, hlavne kvôli problémom so žalobami od DC, ktorí tvrdili, že ide o kópiu Supermana.

Vidíte, že mnohí najznámejší superhrdinovia nepochádzajú z Marvel ani DC. Ktorý z nich je váš obľúbený? Na koho sme zabudli? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: itafilm.sk, wikipedia.org,

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -