Dva Avengers filmy za jeden rok. Marvel práve predstavil FÁZU 5 a FÁZU 6, toto je kalendár premiér

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

FÁZA 5 a FÁZA 6 Marvel Cinematic Universe

Marvel je späť. Riaditeľ štúdia Kevin Feige sa po troch rokoch postavil na pódium Haly H počas Comic-Conu v San Diegu a doslova rozbil internet aj konkurenciu. Kalendár premiér Marvel Cinematic Universe sa otriasol vo švíkoch, FÁZA 5 a FÁZA 6 boli predstavené.

MCU FÁZA 5
5. fáza Marvel Cinematic Universe; Zdroj: reddit.com

Prvou prekvapivou informáciou je, že film Black Panther: Wakanda Forever – ktorý dostal prvý trailer – bude posledným projektom FÁZY 4. Následne v roku 2023 odštartuje FÁZA 5 filmom Ant-Man and the Wasp: Quantumania. FÁZA 6 bude trvať takmer presne rok, ukončí ju udalosť Secret Wars koncom roka 2025.

Poďme pekne postupne. Niektoré projekty sme už poznali, iné spoznali dátumy vydania a v neposlednom rade dostaneme dva Avengers filmy za jeden rok. Toto je kalendár pre Marvel Cinematic Universe FÁZA 5 a FÁZA 6 – tzv. Multiverse Sága!

FÁZA 5

16. február 2023: Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania
Zdroj: twitter.com

Herci Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas a Michelle Pfeiffer sú späť. Tretí film série doplní Kathryn Newton, ktorá stvárni Cassie Lang, dcéru hlavnej postavy. Ukáže sa ako hrdinka Stinger, v budúcnosti potenciálna členka tímu Young Avengers. Podľa všetkého sa dostane do kvantovej ríše, kde stretne postavu herca Billa Murrayho a hlavného zloducha Kanga Dobyvateľa (Jonathan Majors). Avšak tentokrát tú skutočne zlú verziu, nie tú zo seriálu Loki.

Aby toho hrdinovia nemali málo, záporákom bude tiež MODOK – postava známa z komiksov, ktorej meno znamená „Organizmus navrhnutý len na zabíjanie“. Na Comic-Cone bola tiež premietnutá ukážka, ktorá sa však oficiálne nedostala na internet.

jar 2023: Secret Invasion (Disney+)

Secret Invasion
Zdroj: Marvel

Seriál Secret Invasion bude temným trilerom, zmenou tónu po vtipnejšej She-Hulk. V hlavných úlohách Nick Fury (Samuel L. Jackson) a Talos (Ben Mendolsohn), ktorí sa musia postaviť skupine Skrullov, ktorí infiltrujú planétu Zem. Obsadenie doplnia Emilia Clark, Olivia Colman a vráti sa aj Cobie Smulders ako agentka Maria Hill. Tá fanúšikov prekvapila príchodom na pódium Comic-Conu.

4. máj 2023: Strážcovia Galaxie 3

Strážcovia Galaxie 3
Zdroj: Marvel

Prichystajte si servítky, bude to smutné. Bude to poslednýkrát, čo uvidíme tím Strážcov v takomto zložení. Film bude z veľkej časti zameraný na Rocketa Raccoona, uvidíme aj jeho minulosť. Jeho stvoriteľa a záporáka menom High Evolutionary si zahrá Chukwudi Iwuji.

Na SDCC premietali ukážku, okrem Baby Rocketa bol vidieť aj Adam Warlock v podaní Willa Poultera. Zároveň to je vyzerá tak, že jeden z tímu udalosti neprežije – bude to Rocket?

leto 2023: Echo (Disney+)

Echo
Zdroj: Marvel

Spin-off seriálu Hawkeye, ktorý sa zameria na hluchú hrdinku Mayu Lopez (Alaqua Cox). Vráti sa Vincent D’Onofrio ako Kingpin (ktorého zastrelila) a Charlie Cox ako Daredevil.

leto 2023: Loki 2. séria (Disney+)

Loki
Zdroj: Marvel

Takmer celé obsadenie prvej série je späť a práve v týchto chvíľach prebieha nakrúcanie. Dozvedáme sa, že Loki dorazí v priebehu budúceho leta.

27. júl 2023: The Marvels

The Marvels
Zdroj: Marvel

Režisérka Nia DaCosta (Candyman) sa chytí pokračovania filmu Captain Marvel. Ženská tímovka spojí postavy Carol Danvers (Brie Larson), Monicu Rambeau (Teyonah Parris) a Kamalu Khan (Iman Vellani). Potitulková scéna seriálu Ms. Marvel nám naznačila, že si dve „Marvelky“ vymenili miesta.

2. november 2023: Blade

Blade
Zdroj: Marvel

Blade! Herec Mahershala Ali bude sekať upírov, tentokrát oficiálne. Bližšie informácie nemáme, ale pomerne rozšírená klebeta hovorí, že herec Antony Starr (Homelander z The Boys) stvárni Drákulu. Áno, prosím!

jeseň 2023: Ironheart (Disney+)

Ironheart
Zdroj: Marvel

Prvý trailer na Black Panther: Wakanda Forever nám v krátkosti ukázal postavu mladej, geniálnej Riri Williams (Dominique Thorne). Tá pôjde v šľapajach Iron Mana a vytvorí si vlastný oblek.

zima 2023: Agatha: Coven of Chaos (Disney+)

Agatha: Coven of Chaos
Zdroj: Marvel

Spin-off seriálu WandaVision zameraný na čarodejnicu Agathu Harkness (Kathryn Hahn). Existuje tento seriál len preto, aby nám do hry vrátil Scarlet Witch?!

jar 2024: Daredevil: Born Again (Disney+)

Daredevil: Born Again
Zdroj: Marvel

Rok 2024 v MCU odštartuje tým, na čo všetci čakáme. Charlie Cox si zopakuje úlohu Daredevila vo vlastnom seriáli, ktorý dostane až 18 epizód! Samozrejme nebude chýbať ani Vincent D’Onofrio ako Kingpin.

Daredevil bol zároveň súčasťou novej ukážky na She-Hulk, kde obliekal nový – pravdepodobne čierno-žltý – kostým.

2. máj 2021: Captain America: New World Order

Captain America: New World Order
Zdroj: Marvel

Ako už bolo oficiálne potvrdené, Kapitán Amerika dostane štvrtý sólový film. Jeho štít a pomyselnú štafetu však preberá Sam Wilson (Anthony Mackie), ktorý si v seriáli Falcon a Zimný vojak na Disney+ zaslúžil post kapitána. Nedávno sme dokonca spoznali režiséra – bude ním Julius Onah, ktorý má na konte neslávne známe sci-fi The Cloverfield Paradox.

Zaujímavejší je názov „Nový svetový poriadok“ (ako sa zhodou náhod volá prvá epizóda Falcona a Zimného vojaka). New World Order je organizácia z komiksov, ktorej členmi sú záporáci Red Skull, Juggernaut, Mentallo, Piecemeal, Silvermane, Madman a Absorbing Man. Kapitán s nimi nikdy nebojoval sám, boli nepriateľmi celého tímu Avengers.

25. júl 2024: Thunderbolts

Thunderbolts
Zdroj: Marvel

Ich spoločný projekt bol neoficiálne potvrdený už nejaký ten piatok. O vedenie kriminálnej organizácie – neskôr tímu (anti)hrdinov – by sa mohla postarať nová postava Valentina Allegra De Fontaine (Julia Louis-Dreyfus).

Členmi v MCU môžu byť Thunderbolt Ross/Red Hulk (nedávno zosnulý William Hurt), Baron Zemo (Daniel Brühl), Yelena Belova/Black Widow (Florence Pugh), Ava Starr/Ghost (Hannah John-Kamen), Taskmaster (Olga Kurylenko), Emil Blonsky/The Abomination (Tim Roth) a John Walker/U.S. Agent (Wyatt Russell).

FÁZA 6

7. november 2024: Fantastická štvorka

Fantastická štvorka
Zdroj: Marvel

V poradí tretiu filmovú šancu mal dať Fantastickej štvorke režisér Jon Watts (nová trilógia Spider-Man). Ten nakoniec projekt opustil a tak o ňom nevieme vôbec nič. Ani to, či sa ako Reed Richards vráti fanúšikmi vyžiadaný herec John Krasinski. Ten si postavu strihol vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, kde skončil „na špagety“.

1. máj 2025: Avengers: The Kang Dynasty

Avengers: The Kang Dynasty
Zdroj: Marvel

Prvá časť dvojdielneho vyvrcholenia Multiverse Ságy, akou bol Infinity War pre Infinity Ságu.

Ako sme predpokladali, hlavným zloduchom Fázy 5 a 6 by mal byť Kang Dobyvateľ. Vlastným menom Nathaniel Richards je totiž vzdialeným potomkom Reeda Richardsa a Sue Storm (Fantastická štvorka) z 31. storočia. Jeho príbeh začína objavením technológie na cestovanie v čase, ktorú vynašiel Doctor Doom. História tejto postavy je naozaj rozmanitá, keďže jestvuje veľké množstvo jeho verzií, ktoré existujú súbežne.

Jednu z nich sme už mohli vidieť v seriáli Loki, kde ho stvárňuje herec Jonathan Majors. Šlo o verziu „He Who Remains“, teda toho najprívetivejšieho zo všetkých. Tiež je tvorcom organizácie Time Variance Authority (TVA), ktorá v spomenutom seriáli zohrávala dôležitú úlohu. Budúci rok sa Kang ukáže vo filme Ant-Man and the Wasp: Quantumania, kde bude pôsobiť ako hlavný záporák.

O postave Kanga sa viac dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

6. november 2025: Avengers: Secret Wars

Avengers: Secret Wars
Zdroj: Marvel

Druhá časť dvojdielneho vyvrcholenia Multiverse Ságy, akou bol Endgame pre Infinity Ságu.

Režiséri bratia Russovci (Infinity WarEndgame) viackrát spomenuli, že by do MCU veľmi radi priniesli ikonický príbeh Secret Wars.

V Secret Wars sme svedkami kolapsu časopriestoru a všetkých vesmírov do jednej previazanej reality. Jej vládcom sa stane Doctor Doom, ktorý sa ju svojím spôsobom snaží udržať v ako-takom poriadku. Zvyšní preživší obývajú tzv. „Battleworld“, ako ho pomenovali kvôli neustálym bojom medzi charaktermi z rôznych alternatívnych vesmírov. Fantastickej štvorke sa však nakoniec podarí uniknúť spod kontroly Doctora Dooma, a mocný mutant Franklin Richards znova rozdelí jednotlivé reality do pôvodného Multiverse.

Celá Multiverse Sága vyvrcholí veľkofilmom Avengers: Secret Wars. MCU už čoskoro predstaví Fantastickú štvorku, Doctora Dooma, mutantov – všetko podstatné pre vznik komiksového eventu Secret Wars. Uniknuté informácie hovoria, že Victor von Doom by sa mal objaviť už v potitulkovej scéne Black Panther: Wakanda Forever.

O evente Secret Wars sa viac dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

Všetky projekty FÁZY 6

MCU FÁZA 6
6. fáza Marvel Cinematic Universe; Zdroj: reddit.com
 • jeseň 2024
 • 7. november 2024: Fantastická štvorka
 • jeseň 2024
 • zima 2024
 • zima 2025
 • jar 2025
 • jar 2025
 • 1. máj 2025: Avengers: The Kang Dynasty
 • leto 2025
 • leto 2025
 • 6. november 2025: Avengers: Secret Wars

Osem časových slotoch zatiaľ ostáva bez priradeného projektu. Môžeme len polemizovať o tom, že to môžu byť filmy a seriály ako X-Men, Deadpool 3, Midnight Sons, Spider-Man 4, Doctor Strange 3 alebo dokonca Eternals 2.

FÁZA 5 a FÁZA 6 Marvel Cinematic Universe boli odhalené. Na čo sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -