Marvel film Eternals všetko zmení. Bude ešte veľkolepejší ako Avengers: Endgame?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Marvel film Eternals bude ešte veľkolepejší ako Avengers: Endgame

Herec Kumail Nanjiani je ohromený tým, ako zatiaľ vyzerá pripravovaný Marvel film Eternals. V rozhovore s Entertainment Weekly prezradil niečo málo spoza opony utajovanej produkcie kozmického príbehu, v ktorom sa nám bližšie predstavia mocní Celestials. Veľkoleposťou a žánrom má predčiť všetky predchádzajúce projekty Marvel Cinematic Universe, čím nás herec naozaj nabudil na novembrovú premiéru.

Natáčať sa začalo ešte v júli 2019. Pôjde o druhý film 4. Fázy MCU, ktorú už koncom apríla naštartuje nadchádzajúca sólovka Black Widow.

„Je naozaj, naozaj epický. A je to tak vedecko-fantastický príbeh. Je to superhrdinský dej, ale v niektorých zmysloch ide o najviac sci-fi a najepickejší film zo všetkých Marvel počinov. Príbeh je rozprávaný počas tisícov rokov. Je teda úplne iný ako zvyšné marvelovky,“ prezradil Kumail Nanjiani.

Eternals fotografie
Zdroj: gq.com

„Môj superhrdinský oblek je v skutočnosti veľmi pohodlný, aj keď je komplexný. Zaujímavé však je, že aj keď robíte na tomto obrovskom filme, máte pocit, ako keby išlo o malý nezávislý počin,“ prezradil Nanjiani. „A to v takom zmysle, že akoby šlo o rodinu a vychádza z toho pocit, že naozaj je to o postavách, ich vzťahoch a malých momentoch,“ dodal herec, ktorý vo filme Eternals stvárni postavu menom Kingo.

Vyššie tvrdenia pakistánsko-amerického herca, ktorý je známy hlavne vďaka komediálnym úlohám, sú sami o sebe zaujímavé. Na jednej strane Nanjiani tvrdí, že príbeh o mocných kozmických hrdinoch je najveľkolepejší zo všetkých MCU filmov. Predstavte si, že podľa neho by mal byť ešte epickejší ako Avengers: Endgame. No na druhú stranu ironicky tvrdí, že ide hlavne o postavy a malé momenty.

Veľkoleposť a vášeň Marvel Studios

Šéf Marvelu Kevin Feige ešte dávnejšie povedal v rozhovore s portálom The Hollywood Reporter, že Eternals je “veľmi veľký film.” To doplnil nasledujúcim vyjadrením:

“Je to veľmi drahý film. A robíme ho preto, lebo veríme vízii režisérky Chloé Zhao a veríme tiež v to, čo tie postavy dokážu. Veríme, že musíme aj ďalej rásť a vyvíjať sa, meniť a posúvať tento žáner vpred, čím zároveň veľmi riskujeme.”

Marvel film Eternals
Zdroj: geektyrant.com

Môžeme sa teda tešiť na gigantické bojové scény v duchu sci-fi, ktoré budú zamiešané zaujímavými charakterovými dialógmi? Zdá sa, že áno. Postarať by sa o to mali talentovaní tvorcovia, ktorých herec taktiež vychválil:

„Ľudia, ktorí na tom filme robia, sú naozaj vášniví a bavíme sa o rovnakých veciach, ako keď tvoríte čokoľvek: ‚Dáva to zmysel? Mali by sme to spraviť?‘ Chloé [Zhao], naša režisérka, Nate [Moore], náš producent a Kevin [Feige, šéf Marvel Entertainment] – boli všetkému otvorení a tak zanietení.“

„Títo ľudia už spravili 25 takýchto [MCU] filmov a stále to vyzerá, ako keby si každodenne žili svoje sny, čo som posledných 6 mesiacov robil aj ja,“ dodal Nanjiani. Herec je viac než prekvapený tým, ako dobre prebieha produkcia takéhoto veľkého projektu. Opäť nás uisťuje, že príbeh bude celkom iný ako čokoľvek, čo sme doteraz videli. Nevyzerá ako žiadny z ďalších Marvel filmov, povedal.

Kto sú Eternals?

Vesmírny tím The Eternals by sa dal najlepšie porovnať so známymi Strážcami Galaxie. Táto kozmická skupina sa vôbec poprvýkrát objavila na stránkach komiksov ešte v roku 1976 a vytvoril ich legendárny Jack Kirby.

Eternals novinky
Zdroj: twitter.com

Herecký ansámbel filmu vyzerá nasledovne – Richard Madden ako IkarisGemma Chan ako SersiAngelina Jolie ako ThenaSalma Hayek ako AjakMa Dong-Seok ako Forgotten OneLauren Ridloff ako MakkariBrian Tyree Henry ako PhastosLia McHugh ako SpriteBarry Keoghan ako DruigKumail Nanjiani ako Kingo, Lia McHugh ako Sprite, Don Lee ako Gilgamesh a Kit Harington ako Dane Whitman.

Celestials svojím konaním vytvorili rasy Eternals aj Deviants, pričom v rámci evolúcie sú nie až tak vzdialení príbuzní ľudí. Netušíme, čo ďalšie sa vo filmovom spracovaní komiksov dozvieme. Vieme však, že jeho príbeh sa bude odohrávať v rozmedzí 7 000 rokov, počas ktorých sa postavy vyskytnú v rôznych obdobiach histórie. Všetko podstatné sa dozvieme v novembri 2020, kedy má film slovenskú premiéru.

Zdroj: ew.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -