Pozrite si prvé tri minúty z Marvel filmu Noví mutanti. Uvidíme ho nakoniec na Disney+?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Marvel film Noví mutanti je nepodareným vtipom, ktorý má už takmer minimálnu šancu na úspech. Asi vám ani nemusíme pripomínať, že pôvodný dátum vydania bol naplánovaný na apríl 2018. História všemožných odkladov premiéry je tak bohatá, že sme jej venovali samostaný článok, v ktorom si môžete prečítať viac o strastiplnej ceste tejto snímky.

Film mal vyjsť ešte pod hlavičkou štúdia 20th Century Fox, no po jeho odkúpení myšiakom Disney sa všetko neuveriteľne skomplikovalo. Je neuveriteľne vtipné a smutné zároveň, že prvý trailer vyšiel ešte v roku 2017. Dnes, po troch rokoch stále nie je stopercentne isté, kedy film vôbec uvidíme.

Kedy uvidíme Marvel film Noví mutanti?

Každopádne, Disney a Fox mali na online akcii Comic-Con@Home vlastný panel, kde sme sa dozvedeli aspoň nejaké novinky. Samotní herci a tvorcovia si robili srandu z toho, že film opäť presúvajú. Našťastie tomu tak nie je a zatiaľ posledným ohláseným dátumom vydania je 28. august 2020. Vzhľadom na aktuálnu situáciu v Spojených štátoch, a vlastne aj po celom svete, je tento dátum nereálny.

Únik krátkej ukážky z pred pár dní naznačil, že by sa film mal dočkať vydania na streamovacej službe Disney+. Nakoniec to však bolo vyvrátené potvrdením, že film nepôjde na digitálne platformy a naozaj sa dočká premiéry v kinách. Určite tak nebudeme prekvapení, keď sa v najbližších týždňoch dočkáme ďalšieho odkladu.

Pre zmenu pozitívnou správou je fakt, že sme sa dočkali ukážky prvých troch minút priamo z filmu. Tú nájdete vo vyššie priloženom videu, začína okolo 24:19. Začiatok filmu patrí postave Danielle Moonstar a.k.a. Mirage, ktorú stvárňuje Blu Hunt. Herecký ansámbel doplnia Maisie Williams ako Wolfsbane, Charlie Heaton ako Cannonball, Anya Taylor-Joy ako Magik a Henry Zaga ako Sunspot. Táto skupina mutantov sa v hororovo ladenom príbehu postaví rôznym nepriateľom vrátane démonického medveďa Demon Bear.

Pôvodne mala vyjsť trilógia

Režisér Josh Boone počas panelu rozprával aj o tom, ako pri samotnom začiatku plánoval natočiť trilógiu. Malo ísť o tri filmy so separátnymi hororovými žánrami, pričom veľkým grandfinále mala byť adaptácia komiksového X-Men príbehu Inferno.

Môže sa teda aj po toľkých rokoch jednať o úspešný film? Pokiaľ by naozaj vyšiel v kinách, tak si ho ľudia pozrú už len z toho dôvodu, že nič iné reálne nevychádza. Aj tvorcovia sú však zmierení s tým, že plánovaná trilógia nikdy nevznikne. Fox si odbije svoj posledný X-Men film a Disney bude mať potom plné ruky práce s tým, aby v ich svete Marvel Cinematic Universe predstavili úplne nový tím mutantov.

Starí Noví mutanti sú jednoducho predurčení k neúspechu a nám neostáva nič iné, ako čakať na ďalší odklad. O všetkých nových informáciách vás budeme samozrejme informovať.

Zdroj: screenrant.com, cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -