Prehľad všetkých Marvel filmov a seriálov, ktorých sa dočkáme v roku 2023

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Marvel projekty roka 2023

Komiksové filmy a seriály momentálne kraľujú medzi ľuďmi ako v kinách, tak aj na streamovacích platformách. Rok 2023 nebude výnimkou a už teraz vieme, že sa môžeme tešiť na rôzne projekty, a to najmä od štúdia Marvel (či iných štúdií, no s Marvel postavami). Pozrite sa s nami na prehľad týchto projektov spolu s ich dátumami vydania.

Moon Girl and Devil Dinosaur (10. február 2023)

Projektom, ktorého prvé epizódy je už možné si pozrieť, je kreslený seriál Moon Girl and Devil Dinosaur. Seriál sa zameriava na mladú geniálnu dievčinu Lunellu Lafayette/Moon Girl (Diamond White), ktorá cez časový vortex prinesie do moderného New Yorku Tyranosaura Rexa (Fred Tatasciore). V seriáli je možné počuť veľké mená, medzi nimi aj Laurenca Fishburna, ktorý je taktiež spolutvorcom seriálu.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (16. február 2023)

Fáza 5 obľúbeného MCU sa začne veľkofilmom Ant-Man a Wasp: Quantumania. Tešiť sa môžeme na záver trilógie hrdinu Ant-Mana/Scotta Langa (Paul Rudd), ako aj na predstavenie nových postáv. Napríklad aj veľkého záporáka, ktorým je Kang Dobyvateľ (Jonathan Majors). V novom filme Peytona Reeda sa ďalej môžeme tešiť na hercov a herečky ako Evangeline Lilly, Michael DouglasMichelle PfeifferKathryn Newton alebo Bill Murray.

Secret Invasion (jar 2023)

Prvým tohtoročným MCU seriálom, ako aj prvým seriálom novej fázy, bude Secret Invasion. Nick Fury (Samuel L. Jackson) sa bude musieť so spojencami vrátiť na Zem, na ktorej sa počas jeho neprítomnosti usadila istá, nie veľmi priateľská skupina Skrullov. Okrem Jacksona uvidíme veľký ansámbel skvelých hercov: Ben Mendelsohn, Cobie Smulders, Kingsley Ben-Adir, Emilia Clarke, Olivia Colman, Martin Freeman a Don Cheadle.

Strážcovia Galaxie 3 (4. máj 2023)

Nielen Ant-Man tento rok zavŕši svoju trilógiu. Urobí tak pod vedením režiséra Jamesa Gunna aj slávny tím kozmických hrdinov. Tešiť sa však môžeme na nového záporáka – Adama Warlocka (Will Poulter). Okrem neho sa však v Strážcovia Galaxie 3 ukáže celý pôvodný tím – Peter Quill/Star-Lord (Chris Pratt), Drax (Dave Bautista), Rocket (Bradley Cooper), Groot (Vin Diesel), Mantis (Pom Klementieff), Nebula (Karen Gillan), pričom sa ukáže aj Gamora (Zoe Saldaña) z inej reality.

2. séria What If…? (polovica roka 2023)

Po úspechu prvého MCU animovaného seriálu dostaneme aj jeho pokračovanie. What If…? sa zameriava na alternatívne reality pre nás inak známeho Marvel vesmíru, v ktorých sa častokrát zmení len malá, nepatrná, no dôležitá vec. Všetko sleduje z diaľky Uatu/the Watcher (Jeffrey Wright), ktorý je aj rozprávačom v seriáli. Tešiť sa môžeme napríklad na epizódy, v ktorých sa Gamora v Thanosovom brnení spojí s Tonym Starkom na Sakaare alebo Captain Carter bude bojovať proti Hydra Stomperovi. Jedna časť bude aj adaptáciou komiksov Marvel 1602.

Spider-Man: Across the Spider-Verse (1. jún 2023)

Štúdio Sony nám prinesie pokračovanie úspešného animovaného filmu Spider-Man: Paralelné svety. Obľúbený Marvel superhrdina sa stretne so svojimi mnohými alternatívami v Spider-Man: Across the Spider-Verse, kde sa bude musieť postaviť multivesmírnej hrozbe, ako aj vlastným variantom. V pôvodnom znení sa môžeme tešiť na Shameika Moorea, Hailee Steinfeld, Oscara Isaaca, Daniela Kaluuyu, Issu Rae či Jasona Schwartzmana.

2. séria Loki (leto 2023)

Loki druhá séria Marvel projekty 2023
Zdroj: futuro.cl

Prvým MCU seriálom, ktorý dostane druhú sériu, je práve Loki. Naposledy sme pre nás hlavné Lokiho (Tom Hiddleston) videli po tom, ako jeho ženský variant Sylvie (Sophia Di Martino) zabil variant Kanga, vďaka čomu Kang Dobyvateľ obsadil TVA – a zmenilo sa tým veľa. Multiverse sága bude v tomto seriáli určite na vrchole, a tak sa môžeme tešiť na veľa variantov a veľa… všetkého. A čo je skvelé, tešiť sa môžeme aj na návrat Mobia (Owen Wilson).

The Marvels (27. júl 2023)

Ms. Marvel Captain Marvel Monica Rambeua The Marvels
Zdroj: filmsnewsfeed.com

Posledný MCU film tohto roka – The Marvels – sa zameria na jedni z najsilnejších hrdiniek. Okrem Carol Danvers/Captain Marvel (Brie Larson), pre ktorú ide o druhý sólový film, totiž uvidíme ďalšie silné kozmické hrdinky – Monicu Rambeau (Teyonah Parris) a Kamalu Khan/Ms. Marvel (Iman Vellani). Pôjde tak o menší tímový film, no aj napriek tomu, že vyjde už o chvíľu, stále o ňom nevieme skoro nič. Niečo málo nám napovedala potitulková scéna seriálu Ms. Marvel, o ktorej sa viac dočítate TU.

Kraven the Hunter (5. okóber 2023)

Aaron Taylor-Johnson Kraven the Hunter
Zdroj: denofgeek.com, in.mashable.com

Ďalší film s Marvel postavou, ktorý nám predstaví štúdio Sony. Aaron Taylor-Johnson sa vráti opäť ako komiksová postava, no tentoraz ako záporák (naposledy bol hrdinom Quicksilverom v MCU). Zahrá si Kravena, známeho záporáka Spider-Mana, aj keď v jeho vlastnom filme bude maximálne anti-hrdinom. Film sa bude odohrávať v SSU (Sony’s Spider-Man Universe), v ktorom už teraz existujú filmy Venom a jeho pokračovanie a taktiež Morbius. Okrem Taylor-Johsnona uvidíme vo filme Kraven the Hunter aj Freda Hechingera, Arianu DeBose či Russella Crowa.

X-Men ‘97 (jeseň 2023)

seriál X-Men ’97
Zdroj: comicbook.com

Pamätníci, pozor! Už pár mesiacov pred koncom roka vyjde pokrarčovanie obľúbeného kresleného seriálu z 90. rokov. Pokračovanie seriálu X-Men (1992 – 1997) dostalo názov X-Men ‘97, pričom sa opäť pozrieme na staré známy postavy, vo väčšine prípadov budú dokonca dabované rovnakými hercami. Tešiť sa tak môžeme na kresleného Wolverina, Beasta, Cyclopsa, Jean Grey, Rogue, Jubilee, Gambita, Storm či Professora X. Pôjde zároveň o prvý projekt vyrobený štúdiom Marvel, ktorý nebude patriť do MCU.

Ironheart (koniec roka 2023)

Seriál Ironheart fotky
Fotky z natáčania + komiksová predloha; Zdroj: instagram.com (@mcu.plus); marvel.fandom.com

Technik je mŕtvy, nech žije technik! Po smrti Tonyho Starka (Robert Downey Jr.) je potrebný niekto, kto bude vedieť vyrábať obleky. Tým niekým je Riri Williams (Dominique Thorne), ktorá debutovala vo filme Čierny panter: Navždy Wakanda. Preukázala tam svoje geniálne nadanie a zručnosti, ktoré bude musieť využiť vo svojom vlastnom seriály, a to nečakane v boji proti mágii. Okrem Thorneovej sa v seriáli Ironheart ukážu aj Anthony Ramos, Alden Ehrenreich či Shea Couleé.

Agatha: Coven of Chaos (koniec roka 2023)

Agatha Coven of Chaos Marvel projekty 2023
Zdroj: thecosmiccircus.com

Agatha Harkness (Kathryn Hahn) sa prvýkrát ukázala vo WandaVision ako (ne)čakaná záporáčka, no tentoraz sa ukáže vo svojom sólovom seriáli. Veľa sa o ňom nevie, no určite pôjde o jeden z magických projektov v rámci MCU. Tešiť sa môžeme zárveň na hercov a herečky ako Emma Caulfied, Debra Jo, Aubrey Plaza, Patti LuPone či Joe Loke. Pri poslednom spomínanom sa povráva, že si zahrá staršiu, reinkarnovanú verziu Wiccana, syna Wandy a Visiona. Nič však nie je potvrdené, pričom podľa niektorých správ dokonca Agatha: Coven of Chaos nestihne vyjsť ani v tomto roku, ale až v 2024.

Echo (koniec roka 2023)

Echo maya lopez
Zdroj: gamesradar.com

Maya Lopez (Alaqua Cox) debutovala v seriáli Hawkeye. No už vtedy sa vedelo o tom, že táto hluchá superhdinka dostane aj svoj vlastný. Echo sa zameria na ňu a na návrat k jej rodinným koreňom, pričom by malo ísť skôr o akýsi mystický projekt. Ukázať v ňom by sa však mal napríklad Daredevil (Charlie Cox), s ktorým mala v komiksoch vzťah, alebo Kate Bishop (Hailee Steinfeld) a Kingpin (Vincent D’Onofrio), s ktorými sa stretla v predtým spomínanom seriáli. Podobne ako Agatha: Coven of Chaos, aj u Echo je možné, že nebude patriť medzi Marvel projekty roka 2023, ale že vyjde až niekedy v roku 2024.

Marvel projekty budú v roku 2023 určite veľakrát kraľovať ako kinám, tak aj streamingu. Na ktorý z vyššie spomínaných projektov sa tešíte najviac?

Zdroj: denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -