Chystá Marvel sfilmovať jednu z najväčších komiksových udalostí vôbec? Spoznajte Secret Wars

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vesmír Marvel Cinematic Universe vstupuje do fázy, v porovnaní s ktorou by aj Thanos vyzeral ako malá hrozba. Posledná epizóda seriálu Loki predstavila multiverzum, čím otvorila dvere neúrekom možností. Novým veľkým hráčom je Kang Dobyvateľ, ktorý môže potenciálne našim hrdinom zavariť na najbližších päť až desať rokov. Riaditeľ Marvel Studios Kevin Feige má s divákmi rozohranú šachovú partičku, v ktorej je o desať krokov popredu.

Plánuje Marvel sfilmovať udalosť Secret Wars?

Kam povedú ich kroky najbližšie? Legendárny komiksový tvorca Jim Shooter v tom má jasno. Vizitkou jeho tvorby je 12-dielna limitovaná séria Marvel Superheroes Secret Wars (1984 – 1985), ktorá v tom čase trhala komiksové rekordy. Spojili sa v nej totiž najväčší Marvel hrdinovia ako Spider-Man, Avengers, X-Meni a Fantastická štvorka proti zloduchom Doctor Doom, Ultron, Doctor Octopus a ďalším. Jednalo sa o taký pôvodný komiksový crossover.

Hrdinovia a zloduchovia Marvel univerza boli prenesení do mysteriózneho sveta Battleworld kozmickou entitou zvanou Beyonder. Planéta mala fungovať ako jedna veľká aréna, v ktorej sa mali pobiť rôzne frakcie. V tejto komiksovej klasike bol prvýkrát predstavený napríklad čierny symbiont kostým Spider-Mana alebo postava Julia Carpenter, známa ako Spider-Woman. The Thing nakoniec ostal na planéte, zatiaľ čo vo Fantastickej štvorke ho nahradila She-Hulk.

spider-man secret wars
Zdroj: inverse.com

Je logické, že skôr či neskôr budú udalosti Secret Wars sfilmované do MCU. No Jim Shooter tvrdí, že štúdio už podniklo prvé kroky. Počas akcie MegaCon v Orlande prezradil, že Marvel Studios podľa neho vyvíja film Secret Wars. Niekto z Marvel ho totiž kontaktoval, aby napísal novelizáciu tohto príbehu, no v samom kontrakte to vyzeralo omnoho zložitejšie. Shooter preto ponuku zamietol. Vtedy sa naň s ospravedlním obrátil David Bogart z vydavateľstva Marvel Entertainment a za prácu mu ponúkol 10 000 amerických dolárov.

Shooter sa spýtal, či plánujú nakrútiť film, na čo mu Bogart odpovedal, že mu to nemôže povedať. Shooter tak jednoducho odvetil: „Práve si to spravil,“. Už len samotný fakt, že mu Marvel ponúkol 10 000 dolárov naznačuje, že pripravujú adaptáciu Secret Wars. Bežne totiž komiksovým tvorcom platia za ich prácu len 5 000 dolárov. Dovtedy však treba predstaviť Doctora Dooma a Fantastickú štvorku, ktorí sú veľmi dôležitou súčasťou príbehu.

Marvel-Secret-Wars
Zdroj: marvelstudionews.com

Ešte veľkolepejší Secret Wars z roku 2015

Ešte väčšiu komiksovú udalosť predstavuje Secret Wars od autorov Jonathana Hickmana a Esada Ribica, ktorý vyšiel v roku 2015. Ten je pravdepodobne najväčším komiksovým príbehom Marvel Comics v histórii. Ide o totálne Multiverse šialenstvo, v ktorom sa prelievajú príbehy, čas, alternatívne reality a desiatky ikonických postáv, zhrnieme si ho preto len v krátkosti.

Secret Wars sme svedkami kolapsu časopriestoru a všetkých vesmírov do jednej previazanej reality. Jej vládcom sa stane Doctor Doom, ktorý sa ju svojím spôsobom snaží udržať v ako-takom poriadku. Zvyšní preživší obývajú tzv. “Battleworld“, ako ho pomenovali kvôli neustálym bojom medzi charaktermi z rôznych alternatívnych vesmírov. Fantastickej štvorke sa však nakoniec podarí uniknúť spod kontroly Doctora Dooma, a mocný mutant Franklin Richards znova rozdelí jednotlivé reality do pôvodného Multiverse.

secret wars komiks
Zdroj: comixology.com

Epický komiksový príbeh je plný veľkolepých bojov. Jeho dôležitý dopad na Marvel Comics ho stavajú na vrchol, veľkoleposťou prekonávajúc napríklad aj ságu Infinity Gauntlet. Tak ako film Avengers: Endgame ukončil “Infinity Ságu“, film Avengers: Secret Wars by mohol ukončiť “Multiverse Ságu“.

Návrat bratov Russovcov?

Či už sa dočkáme filmovej adaptácie pôvodného príbehu Marvel Superheroes Secret Wars (1984 – 1985) alebo nového Secret Wars (2015 – 2016), máme sa na čo tešiť. Ako dávnejšie odhalil portál The Hollywood Reporter, dvojica režisérov Anthonyho a Joea Russovcov uvažovala o návrate k Marvel Studios, aby natočili film založený na komiksovom príbehu Secret Wars. Na účet štúdia sa vtedy vyjadrili nasledovne:

„Budeme sa držať ďalej, dokým nebudú pripravení natočiť Secret Wars.“

bratia russovci avengers marvel
Zdroj: marvelstudiosnews.com

Tvorcovia, ktorí stoja za filmami Zimný vojakCivil WarInfinity War a Endgame pár týždňov na to zopakovali, že by ich prilákal späť ďalší veľkolepý príbeh:

„Myslím, že keď si prejdete cestou, ktorou sme si prešli – pretože tu je jednotný príbeh, veľký dej od Zimného vojaka až po koniec Endgame, ktorý zahŕňa Tonyho a Capa, cez Občiansku vojnu, cez Infinity War – myslím, že takáto veľkosť ambícií v rozprávaní príbehu nás oslovila. A určite chceme vyrozprávať viacej takýchto príbehov s dlhoročnými ambíciami.“

Veríte, že Marvel plánuje zadaptovať veľkolepý príbeh Secret Wars do filmu? Vaše názory nám dajte vedieť v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -