Čo nám prezradil Marvel logom k ich animovanému seriálu What If…?

Nenechajte si ujsť

Marvel seriál What If…? – Čo keby/ak…?

Je séria komiksov od Marvelu, ktorá s občasnými prestávkami vychádza už od 70. rokov. Príbehmi prvej série (1977 – 1984) nás ako rozprávač sprevádza mimozemšťan Uatu The Watcher. Zo svojej základne na Mesiaci pozoruje nielen Zem, ale aj všetky alternatívne reality. Marvel seriál What If…? nám rovno na Comic Cone predstavil herca, ktorý si Uatua zahrá (narozpráva ho) – je ním Jeffrey Wright. Ten sa preslávil hlavne vďaka úlohe v seriáli Westworld. Kto je ďalší?

Marvel seriál What If
Zdroj: comicbook.com

Kevin Feige nám predstavil zoznam hercov, ktorých môžeme očakávať v tomto animovanom seriáli. Mnoho mien nás doslova prekvapilo, keďže množstvo z nich je v Marvel filmoch po smrti. Hlava sa nám správne fanúšikovsky zamotala rôznymi teóriami, o aké príbehy by sa malo vlastne jednať…

Kto sa teda vracia?

Počas Comic Conu sa predstavili tieto mená: Killmonger (Michael B. Jordan), Bucky Barnes/Winter Soldier (Sebastian Stan), Thanos (Josh Brolin), Hulk (Mark Ruffalo), Loki (Tom Hiddleston), Nick Fury (Samuel L. Jackson), Thor (Chris Hemsworth), Peggy Carter (Hayley Atwell), T’Challa/Black Panther (Chadwick Boseman), Nebula (Karen Gillan) či Clint Barton/Hawkeye (Jeremy Renner).

K nim sa pridáva aj Scott Lang/Ant-Man (Paul Rudd) Hank Pym (Michael Douglas), Dum Dum Duggan (Neal McDonough), Howard Stark (Dominic Cooper), Kraglin (Sean Gunn), Jane Foster (Natalie Portman), Kurt (David Dastmalchian), Dr. Abraham Erskine (Stanley Tucci), Korg (Taika Waititi), Arnim Zola (Toby Jones), Korath (Djimon Hounsou), Grandmaster (Jeff Goldblum), Yondu (Michael Rooker) a Taserface (Chris Sullivan).

Jednotlivé príbehy skúmajú, ako by Marvel Cinematic Universe vyzerak, ak by sa kľúčové momenty v jeho histórii stali inak. Mojím slovníkom povedané: „Marvel zatiaľ nemá gule na niektoré projekty, a takto si ich môže vyskúšať v animovanej podobe.“ Väčšina z nich je doslova hororová, plná krvi, úmrtí hrdinov, kontroverzieMarvelu sa preto ani nečudujem.

Marvel seriál What If
Zdroj: cinemablend.com

Pozrite sa dôkladne ešte raz na logo!

Po dôkladnom prezretí samotného loga k animovanému seriálu sa budete môcť presvedčiť (ako naša redakcia) o prefíkanosti Marvelu. Ten nám do loga zakomponoval rôzne obrázky svojich hrdinov, a tým nám naznačil napríklad…

Marvel seriál What If
Zdroj: cinemablend.com

Pripravte sa na Marvel Zombies!

V dvojitom W si môžete všimnúť postavu zombie Captaina Americu. Áno, najväčšia bomba What if…? bude krvavý príbeh Marvel Zombies. Príbeh sa odohráva na Zemi s označením ako Earth-2149. V ňom neznámy superhrdina z inej dimenzie infikuje Avengerov, X-Menov, Fantastickú štvorku a ďalších. Tí si do určitej miery zachovávajú svoj intelekt, osobnosť a svoje super sily. Avšak, poháňa ich obrovský hlad a infekcia sa rozšíri okamžite po celom svete…

Marvel Zombies, Zdroj: overmental.com

Nikoho neprekvapí, že autorom tejto šialenosti je Robert Kirkman. Nič vám to meno nehovorí? Potom vám asi zlepší náladu fakt, že tento autor má na svedomí ešte jeden zombie komiks, The Walking Dead.

Komiks však nie je iba hlúpučká vyvražďovačka. Kirkman sa pohral skoro s celou históriu Marvelu a prevrátil (typicky pre sériu What If…?) všetko na hlavu.

Čo nám ďalej prezradilo logo?

Britská vlajka…

Tá môže naznačiť príchod britských superhrdinov ako Captain Britain (ten mal byť pôvodne už v novom Spider-Manovi), prípadne alternatívnu realitu, v ktorej sa hrdinovia ocitnú v príbehu úplne inej Zeme.

Starší oblek Iron Mana

Vidíme tu aj Iron Manov oblek. Tento vyzerá byť o niečo starší ako ten, ktorý sme videli v Iron Manovi 1. Je možné, že sa pozrieme na príbeh, v ktorom sa Peggy Carterová stáva Captainom Americom a supersérum použijú práve na nej?

K tomu Tonyho otec Howard Stark vyrobí svoje vlastné obleky Iron Mana. A už ste si určite všimli, že niektoré mená hercov sú práve mená z Howling Commandos (Captain ich viedol počas vojny).

Čo ak Killmonger v súboji zvíťazí s T’Challom/Black Pantherom?

V logu vidíme aj T’Challu. Killmongera , hlavného nepriateľa Black Panthera, si všetci diváci natoľko obľúbili, že sa ani nečudujem tejto Čo ak…? možnosti. Dostali by sme určite drsnejšiu verziu Black Panthera, ktorý sa nebojí zašpiniť si vlastné ruky.

killmonger jazvy
Zdroj: inverse.com

Mená obsadených hercov s už existujúcimi (What if…?) príbehmi!

Bruce Banner

Na toho nemá Marvel stále práva, ale v animovanom seriáli s ním môžu robiť, čo chcú. Mohli by sa vrátiť k originálnemu príbehu Planet Hulk, ktorý bol iba jemne naznačený v treťom Thorovi. Prípadne rovno spraviť jeho pokračovanie World War Hulk, v ktorom sa gladiátor Hulk vráti na Zem, aby sa pomstil všetkým Avengerom za vyhnanstvo…

Marvel seriál What If
Zdroj: cbr.com

Marvel seriál What If…? môže preskúmať aj príbeh, v ktorom sa pôvod Brucea Bannera zmení úplne. V ňom jadrové zbrane dopadnú na Japonsko a vytvoria tak tisíc japonských Hulkov. Bruce Banner je tu iba ako vedec poverený štúdiom tohto fenoménu.

Zdroj: cbr.com

Thanos

Tu sa môže Marvel vybrať všetkými možnými smermi. Najzaujímavejší je však ten, v ktorom sa Thanos spojí s Avengermi, oblečie si oblek Captaina a spolu bojujú proti Builderom. 

Tých spoločne s ľahkosťou porazia a z Thanosa sa stane vodca Avengerov, ale aj pozemský tyran.

Marvel seriál What If
Zdroj: cbr.com

Až teraz si uvedomujem, koľko príbehov vlastne môže vzniknúť. A to vám tu zatiaľ nedávam nič s X-Menmi alebo Fantastickou štvorkou. Preto verím, že seriál What if…? môže mať viac ako jednu sériu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čítali ste tento komiks? Chceli by ste článok s najzaujímavejšími What If…? príbehmi? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: mcuexchange.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -