NETFLIXSeriály

Marvel seriály od Netflixu majú vážny problém! Boli už od začiatku odsúdené k zlyhaniu?

Marvel seriály od Netflixu čelia problému!

Aj napriek svojej zjavnej popularite mieria Marvel seriály od Netflixu ku dnu. Ich zjavná popularita nás totižto až doteraz klamala. Novo zverejnené dáta od streamovacej platformy totižto odhaľujú pravdu o neprívetivých štatistikách. Odhalia nám dôvod, prečo boli zrušené pokračovania seriálov Iron Fist a Luke Cage?

Tretia séria Daredevila

Zdroj: superheronews.com

Solídne dáta konečne odhaľujú pravdu

Povedzme, že štatistiky, ktoré Netflix v posledných rokoch zverejňoval, neboli najprehľadnejšie. Do obrazu preto vstúpili analytické firmy, ktorých prácou je sledovať a zbierať dáta o sledovanosti konkrétnych filmov a seriálov. Jumpshot, spoločnosť zo San Francisca, sa denne pozerá na akcie 100 miliónov zariadení s Netflixom. To umožňuje presne sledovať zmeny v sledovacích návykoch používateľov – aj keď treba upozorniť, že konkrétne nasledujúce dáta sa zbierali len vrámci USA. Maľujú však jednoznačný obraz. Marvel seriály od Netflixu stabilne strácajú divákov, mesiac za mesiacom!

Marvel seriály od netflixu

Zdroj: screenrant.com

Sledovanosť stále klesá

Dáta o sledovanosti sa začali zbierať začiatkom roka 2016. Pre tento príklad nám skvelo poslúžil vyššie zobrazený graf, na ktorom jasne vidíme, že počet divákov po vydaní nových častí seriálu stále klesal. Oproti výraznej špičke sledovanosti druhej série Daredevila tvorí druhá séria Iron Fista menej ako tretinu.

Takýto trend sa často vyskytuje pri dlhoročných seriáloch, pri ktorých postupne klesá záujem diváka. Musíme však mať na pamäti, že Marvel TV tvorí viacero jednotlivých šou – ktoré ale diváci berú ako jednu entitu. To je pre Netflix obrovský problém. 

Netflix bude zdražovať

Zdroj: engadget.com

Prečo sa to deje?

Čo spôsobilo tento výrazný pokles v sledovanosti? Človek by povedal, že Marvel bude vždy na špičke. Na Netflixe to ale očividne neplatí, pričom dôvod je celkom zaujímavý. Ako vieme, streamovacia služba sa čoraz viac zameriava na tvorbu originálneho obsahu, teda filmov a seriálov z vlastnej produkcie. Tento obsah potom, samozrejme, umiestní na svoju populárnu platformu. Len tento rok Netflix investoval až 8 miliárd dolárov do vlastnej tvorby. Na 2018 tak bolo naplánovaných až 80 filmov a neuveriteľných 700 seriálov – z ktorých všetky poputovali priamo k používateľom.

Pre Marvel seriály to znamenalo aj znamená jednu vec: konkurencia naberá na sile neuveriteľným tempom. Z Netflixu sa jednoducho stáva príliš veľká platforma. Človek má na sledovanie seriálov v týždni len obmedzený čas a pokiaľ budú stále pribúdať ďalšie seriály, šanca, že si pozrie akurát niečo od Marvelu, bude klesať. A to až dokým si Disney tieto projekty nepresťahuje na svoju vlastnú streamovaciu službu

Disney chce Oscarov

Zdroj: engadget.com

Čo na to vravíte? Patríte medzi tých, ktorí pred Marvel seriálmi začali uprednostňovať niečo iné? Vaše pocity nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  SeriályTrailery

  Najnovší trailer k seriálu Amazing Stories od Stevena Spielberga na seba láka svojou výnimočnosťou

  Seriály

  Dočkáme sa v seriálovom spracovaní Parazita od HBO hviezdy z Marvel Cinematic Universe?

  RecenzieSeriály

  Nový seriál High Fidelity hrá skvelý hudobný aj herecký koncert | High Fidelity RECENZIA

  SeriályTrailery

  Krvavé zabíjanie démonov sa vracia v traileri na tretiu sériu Netflix seriálu Castlevania

  3 komentáre

  Pridaj komentár