Zoradili sme pre vás 10 najlepších Marvel soundtrackov. Aký film je na prvom mieste?

Nenechajte si ujsť

Poznáme názov pre tretí film o Spider-Manovi? Niektoré zdroje tvrdia, že by sa mal volať takto

Názov filmu Spider-Man 3 Ešte nedávno sa zdalo, že Spider-Mana už v MCU nikdy neuvidíme, no našťastie sa pavúčí muž do Marvelu vrátil. Postavu bude...

TEÓRIA: Marvel prinesie do sveta MCU tím mladých Avengers. Čo tomu nasvedčuje?

Marvel teória o tíme Young Avengers Marvel teória - Filmový svet Marvel Cinematic Universe nám viac ako 10 rokov rozprával jeden dlhý príbeh, ktorý zakončil...

KVÍZ – Ktorá postava zo seriálu The Umbrella Academy si ty?

The Umbrella Academy kvíz Úspešný seriál The Umbrella Academy od Netflixu prišiel minulý týždeň s druhou sériou a podobne ako prvá, aj táto sa stala...

OFICIÁLNE: Keanu Reeves bude zabíjať aj vo filme John Wick 5. Vieme, kedy začne nakrúcanie

Film John Wick 5 je oficiálne potvrdený Baba Yaga ešte nepovedala svoje posledné zbohom. Štúdio Lionsgate potvrdilo, že film John Wick 4 nebude posledným v...
Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

TOP 10 Marvel soundtrackov

Svet Marvelu má svojich verných fanúšikov, ktorých určite nie je málo. Jednou z vecí, ktorá tvorí celkový dojem a atmosféru týchto filmov, je hudba, ktorú si často ani nevšimneme. Často sa ale nájde nezabudnuteľný hudobný okamih. Aký je teda najlepší Marvel soundtrack?

Skvelým príkladom toho, ako dokáže hudba vyniknúť, je znelka Avengerov od Alana Silvestriho, bez ktorej si Avengerov už nedokážeme predstaviť. Zoradili sme pre vás 10 najlepších Marvel sountrackov.

10. Doctor Strange

doctor strange
Zdroj: Marvel

Kedysi by sme nečakali, akú popularitu získa film Doctor Strange. Medzi oveľa známejšie postavy patrili napríklad Tony Stark alebo Peter Parker, dnes však medzi ne určite radíme aj Doctora Strangea, čomu určite pomohla aj popularita Benedicta Cumberbatcha.

Autorom hudby v tomto filme je Michael Giacchino, ktorý pomohol charakteru celkového filmu. Hovorí sa, že Paul McCartney započul nahrávanie hudby a prirovnal ho k pesničke “I am the Walrus” od Beatles. Ohlasy na tento soundtrack sú hlavne pozitívne a opisujú ho ako mágiu.

9. Thor: Ragnarok

thor: ragnarok hela valkyrie
Zdroj: pinterest.com

Tretí film o bohovi menom Thor so sebou priniesol celkom úspešný soundtrack. Práve v tomto filme sa rozhodli ísť po stopách Strážcov Galaxie a nebrať hlavnú postavu úplne seriózne.

Skladateľom a tvorcom soundtracku je Mark Mothersbaugh, ktorý do filmu vniesol dávku elektronickej hudby, ktorá nebola v týchto filmoch až tak obvyklá. Samozrejme, nechýba tu ani orchestrálna hudba, ktorá dopomáha vytvoriť veľmi zaujímavý a svieži mix.

8. Ant-Man

Čo mali znamenať potitulkové scény vo filme Ant-Man a Wasp?
Zdroj: collider.com

Autorom hudby pre film Ant-Man je Christophe Beck, ktorý sa snažil vytvoriť Marvel soundtrack tak, aby reprezentoval dušu každého fanúšika. On sám tvrdil, že sa snažil zložiť hlavnú znelku typickú pre skutočného super hrdinu. Čo v tomto filme vyniká ešte viac, je dávka humoru, ktorá je vo filme prítomná. Hudba vo filme tomuto dojmu taktiež napomáha.

7. Avengers: Infinity War

Scény z filmu Avengers: Infinity War
Zdroj: reggiestake.com

Avengers: Infinity War bol film, ktorý odštartoval epický koniec starých známych Avengerov. Hlavnou pointou filmu bolo naplniť očakávania fanúšikov a hudba mala k tomuto len dopomôcť. Alan Silvestri bol ten, ktorý sa o soundtrack postaral.

Napriek tomu, že sa Alan podieľal už na Marvel soundtrackoch, tvrdil, že je to úplne odlišný zážitok, než to, čo robil predtým. Keďže sa v tomto filme nachádzalo množstvo postáv, musel hudbu vo filme vyvážiť tak, aby sedela každej postave. Náš názor je, že sa mu to určite podarilo.

6. Captain America: Občianska vojna

Marvel soundtrack
Zdroj: dolimg.com

Vďaka obšírnemu obsadeniu viacerých superhrdinov si tento film zaslúžil pomenovanie Avengers 2.5. Je to práve to, čo spája druhý a tretí film o Avengeroch. Napriek tomu sa bratia Russovci snažili o to, aby to pôsobilo ako sólový film o Kapitánovi Ameriky.

Tento Marvel soundtrack vznikol za pomoci skladateľa menom Henry Jackman, ktorý sa snažil o to, aby to pôsobilo presne takým dojmom, čo dopomohlo kompletne uzavrieť kapitolu tohto hrdinu.

5. Strážcovia Galaxie 2

Marvel soundtrack
Zdroj: wall.alphacoders.com

Prvý film Strážcovia Galaxie získal popularitu aj vďaka soundtracku, ktorý bol použitý. Preto bolo množstvo ľudí v očakávaní, ako bude vyzerať hudba v pokračovaní tohto príbehu. Dá sa povedať, že jeho povinnosťou bolo nesklamať svojich fanúšikov a pokračovať v dobrom soundtracku.

James Gunn išiel do druhej časti s vedomím, že musí použiť hudobné skupiny, ktoré boli už trošku zabudnuté. Napriek tomu, že soundtrack nie je až tak výrazným, ako v prvom filme, stále obsahuje hity od ľudí ako George Harrison, Cheap Trick a ďalší.

4. Čierny panter

Čierny Panter sa predstavuje vo vlastnom filme
Zdroj: binx.news.com

Sólový film o Čiernom Panterovi prilákal množstvo fanúšikov a jednoznačne sa radí medzi úspešné filmy. Autorom soundtracku je Ludwig Göransson. Práve tento film mu zabezpečil Oscara za najlepšiu hudbu vo filme.

Soundtrack v tomto filme je úplne jedinečný najmä kvôli africkému prostrediu, ktoré je reprezentované aj hudbou. Dojem, ktorý vytvára, je vzrušujúci, zaujímavý a hlavne unikátny.

3. The Avengers

Marvel soundtrack
Zdroj: syfy.com

Ako už bolo spomínané, soundtrack pre prvých Avengerov vytvoril taktiež Alan Silvestri. On je muž, ktorý sa skrýva za ikonickou znelkou nie len Avengerov, ale aj Predátora a Návratu do budúcnosti.

Joss Whedon, režisér Avengerov, tvrdil, že Silvestri bol pre film perfektný. Napriek tomu, že hudba pôsobí troška zastaralo, dokáže vyvolať množstvo emócií, čo je práve to, čo Avengeri potrebujú. Ľudia jeho soundtrack opisovali tak, že cítili príliš veľa emócií, čo bolo famózne.

2. Spider-Man: Návrat domov

Marvel soundtrack
Zdroj: collider.com

Autorom soundtracku pre film Spider-Man: Návrat domov je Michael Giacchino, ktorý je známy vďaka viacerým spoluprácam s J. J. Abramsom. Patria k ním projekty ako Star Trek alebo Star Wars.

Jednou z najlepších vecí, ktorú tento soundtrack tvorí, je orechestrálne upravenie klasickej Spider-Man znelky, ktorá bola pre tento film nahratá. Je to veľmi jemné, ale táto skutočnosť pomáha tejto hudbe byť na takomto vysokom mieste. Giacchino taktiež referuje na predošlé Marvel soundtracky.

1. Strážcovia Galaxie

Marvel soundtrack
Zdroj: wespeakmusic.tv

Čo robí hudbu v Strážcoch Galaxie takú výnimočnú je fakt, že známa kazeta Petera Quilla, kde má vybrané hity, skutočne existuje. Práve to pomohlo s predajom albumu omnoho lepšie a pre Marvel to bolo veľmi jednoduché.

Celý soundtrack je urobený z populárnych hitov zo 60. a 70. rokov. Patria k nim pesničky od Blue Swee, Dawid Bowie, The Jackson 5 alebo Norman Greenbaum. Nie je sa čo čudovať, že sa tento soundtrack vyšplhal vysoko, keďže pre niekoho to môže pôsobiť ako nostalgická prechádzka.

Čo hovoríte na toto poradie vy? Máte svoj vlastný obľúbený Marvel soundtrack? Dajte nám to vedieť v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Halo Infinite sa prekladá do roku 2021. Zníži sa tým dopyt po konzolách Xbox Series X?

Najvýkonnejšia konzola novej generácie má problém. Konzola Xbox Series X bude na trh uvedená v priebehu novembra, avšak vysoko očakávaný herný titul Halo Infinite...

Martin Scorsese oznámil dátum natáčania nového filmu. Hrať v ňom bude aj Leonardo DiCaprio

Režisér Martin Scorsese sa pustí do natáčania drámy Killers of the Flower Moon, v ktorej nás svojou prítomnosťou poteší herecké duo Leonarda DiCapria a Roberta...

Streamovacia platforma Hulu vydá zaujímavý horor Books of Blood. O čom bude tento antalogický príbeh?

Nadchádzajúci horor Books of Blood od Hulu je založený na príbehoch z knihy s rovnakým názvom od spisovateľa Clivea Barkera. K dnešnému dňu sa...

Vyzerá to tak, že kiná predsalen predstavia onedlho film Noví mutanti

Kiná prinesú film Noví mutanti Noví mutanti, pripravovaný film s X-menovského univerza, sa už viackrát odložil, no vyzerá to tak, že nám ho kiná konečne...

Hráčom Warzone sa počas zápasu odhalila upútavka k novému Call of Duty. Koľko easter eggov si pre nás Activision pripravil?

Ak ešte niekto z vás nepostrehol, herná séria Call of Duty sa rozrastie aj v roku 2020. Dozvedieť sme sa to mohli od známych...