Kedy uvidíme filmy X-Men, Fantastická štvorka či Blade? V 4. fáze to nebude!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Určite ste postrehli to, že Marvel Studios na čele so šéfom Kevinom Feigem ohlásilo ich plány na najbližšie roky. Stalo sa tak na akcii Comic-Con 2019 v San Diegu, kde mali svoj vlastný panel. Presnejšie nám odhalili Štvrtú fázu Marvel Cinematic Universe, ktorá sa bude okrem filmov tentokrát skladať aj zo seriálov.

Bližšie nám predstavili 5 filmov (Black Widow, Eternals, Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings, Doctor Strange in the Multiverse of Madness a Thor: Love and Thunder) a 5 seriálov (The Falcon and the Winter Soldier, Loki, WandaVision, What if? a Hawkeye). Všetky tieto tituly teda budú plnohodnotnou súčasťou MCU – dokonca aj seriály na platforme Disney+.

Marvel
Zdroj: theverge.com

Marvel odhalil ako dlho bude trvať Štvrtá fáza

Všetky tieto projekty uvidíme počas rokov 2020 a 2021. Každopádne, na samotnom konci prednášky Kevin Feige povedal tieto slová:

„Takže toto je Štvrtá fáza, ďakujeme vám. Samozrejme je tu veľa ďalších vecí, ku ktorým sa dnes nedostaneme. Ani sme nespomenuli, že pripravujeme Black Panther 2. Nezmienili sme fakt, že Strážcovia Galaxie 3 sú na ceste. Inak, nemali sme ani čas na rozprávanie o Captain Marvel 2. Dokonca som nemal čas ani na rozprávanie o Fantastickej štvorke. A už vôbec nemáme čas na rozprávanie o mutantoch.“

Okrem iného stihli odhaliť aj film Blade, o ktorom nám prezradili len jednu informáciu – hlavnú postavu si strihne oscarový herec Mahershala Ali. Otázkou teda ostáva, že kedy všetky tieto filmy uvidíme.

4. fáza MCU
Zdroj: Marvel Studios

A Marvel nám ponúkol odpoveď, s ktorou sme pre zatiaľ spokojní. Veľa fanúšikov si totiž myslelo, že tieto narýchlo oznámené filmy budú tiež súčasťou Štvrtej fázy. Kevin Feige nás však vyviedol z omylu:

„Je to kompletná Štvrtá fáza. Rovnako, ako som pred piatimi rokmi odhalil Tretiu fázu – veci sa môžu pohnúť, veci sa môžu meniť rovnako ako kedysi, keď sa pozriete späť na to, o čom sme rozprávali pred piatimi rokmi o Tretej fáze. Na tomto sme však pracovali hodnú chvíľu a sú jednoducho dané. Ale vždy sú možné zmeny.“

Týmito slovami je potvrdené, že filmy Blade, Black Panther 2, Captain Marvel 2, Strážcovia Galaxie 3, Fantastická štvorka a noví X-Meni nebudú súčasťou Štvrtej fázy. Tá bude teda trvať iba dva roky (2020-2021) a potom sa pustíme do (možno) dlhšej Piatej fázy. Počítame s tým, že filmy ako Spider-Man 3 a Avengers 5 budú práve jej súčasťou.

Pokiaľ si chcete prečítať viac o Štvrtej fáze, o jej filmoch a dátumoch premiér, tak určite klikajte na tento odkaz

Zdroj: screenrant.com, cinemablend.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -