Ms. Marvel – Prvá moslimská Marvel superhrdinka dostane svoj film?

Nenechajte si ujsť

Prvá moslimská Marvel superhrdinka

Áno, prvá Marvel superhrdinka so súvisiacim menom „Ms. Marvel“ bola Carol Denvers, ktorá sa neskôr premenovala na Captain Marvel. Po nej ako druhá prevzala meno Sharon Ventura, z ktorej sa vďaka mutácii neskôr stala She-Thing. Ako tretia prevzala meno Karla Sofen. Tú naverboval Norman Osborn (Green Goblin) do svojich Dark Avengers, aby sa tvárila ako Captain Marvel

Zdroj: thewrap.com

Štvrtá Marvel superhrdinka – Kamala Khan

Štvrtou Ms. Marvel sa stala Kamala Khan. Obyčajná, dospievajúca, pakistanská Američanka z Jersey City (New Jersey). Jedného dňa získa schopnosť tvarovať svoje telo skoro na čokoľvek. To jej dosť pomôže utajiť svoju identitu, keďže je bacuľka.

Tieto schopnosti získala po výbuchu Inhuman bomby, ktorá vyvolala mutáciu veľkej časti zemskej populácie. Inhumans mali byť noví mutanti v Marvel komiksoch. Samotné štúdio nechceli ďalej tvoriť komiksy X-Menov ani Fantastickej štvorky, aby nevytváralo úspešné príbehy pre iné filmové štúdiá (Fox, Sony).

Zdroj: sciencefiction.com

Kamala je obrovskou fanúšičkou pôvodnej Captain Marvel, preto jej prispôsobila svoj oblek či samotné meno. So svojimi superschopnosťami bojuje nielen proti superzloduchom, ale zároveň so svojou rodinou, moslimskou identitou a pubertou.

Komiksová Kamala sa stala obrovským hitom. Jej príbehy sú veľmi príjemné, zároveň vtipné, a čitateľ sa aj vďaka hrdinskému príbehu dozvie čo-to o moslimskej kultúre a vierovyznaní. Samotní tvorcovia komiksov zapracovali do príbehov svoje zážitky a prekážky v živote imigranta. Už len vtipné rozhovory s rodičmi stoja za to. Kamala je zábavná. A Marvel opäť dokazuje, že je tu pre všetkých.

Zdroj: msnbc.com

Komiksové štúdio to taktiež robí to dobre. S Black Pantherom oslovili Afroameričanov. Chystá sa aj prvý čínsky hrdina Shang-Chi, v Eternals sa stretneme s prvým gay hrdinom a pomalinky sa začíname pripravovať aj na oslovenie moslimov.

Herečka Mindy Kaling mala stretnutie s Marvelom

Do kariet jej hrajú jej rodičia, ktorí sú pôvodom z Indie. Navyše, jej vlastné meno je Vera Mindy Chokalingam. Sama je úspešná herečka, producentka a režisérka s množstvom ocenení. A nedávno sa rozrozprávala pre MTV. Mala stretnutie s ľuďmi z Marvelu, ktorí boli veľmi nadšení a určite by chceli sfilmovať Ms. Marvel. Zatiaľ nevedia či do TV podoby pre Disney+ alebo rovno do kina.

Kamala je skvelá postava a hlavne vtipná hrdinka. Určite by som si ju pozrel kdekoľvek. Verím, že čoskoro sa dozvieme viac. Alebo nás Marvel opäť prekvapí, a to rovno trailerom?

Čítali ste Ms. Marvel? Ako na vás pôsobí prvá moslimská Marvel superhrdinka? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: www.geo.tv, thewrap.com, twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -