TEÓRIA: Marvel prinesie do sveta MCU tím mladých Avengers. Čo tomu nasvedčuje?

Nenechajte si ujsť

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Marvel teória o tíme Young Avengers

Marvel teória – Filmový svet Marvel Cinematic Universe nám viac ako 10 rokov rozprával jeden dlhý príbeh, ktorý zakončil minuloročný film Avengers: Endgame. Skončila sa jedna veľká kapitola, ktorá zmenila univerzum MCU na nepoznanie. Všetko, čo bude teraz nasledovať, bude nejakým spôsobom iné.

Minulý rok sme sa navždy rozlúčili s postavami ako Iron Man, Captain America alebo Black Widow, ktorí boli základom, srdcom a dušou tímu Avengers. Teraz prichádza čas na to, aby štafetu prebrala nová generácia superhrdinov. Spider-Man, Captain Marvel a ďalší noví hrdinovia nahradia pozície tých, ktorí nás po Endgame opustili. A rad možno príde aj na mladšiu generáciu hrdinov.

marvel cinematic universe Young Avengers
Zdroj: stmed.net

Young Avengers

Vášniví čitatelia komiksov sú určite oboznámení s tímami ako New Avengers, Young Avengers alebo Dark Avengers. Všetky z nich predstavujú cestu, ktorou sa Marvel Cinematic Universe môže vydať. Celá Marvel teória začína s nepotvrdenými správami, ktoré sa objavili v minulosti. Nepotvrdenými správami o tom, že sa projekt Young Avengers skôr či neskôr stane skutočnosťou. Najprv sa však poďme pozrieť na to, kto sú mladí Avengers vôbec zač.

V komiksoch príde mladý muž Nathaniel Richards z budúcnosti. Ten uteká pred Kangom Dobyvateľom, jeho budúcim ja. Namieril si to do Stark Industries, kde bol schopný sprístupniť si A.I. Visiona a nahral si ho do svojho brnenia. Umelá inteligencia mu vysvetlí, že obsahuje program “Avengers Fail-Safe Program”, ktorý obsahuje mená a totožnosť mladých hrdinov. A každý jeden z nich je príbuzný niektorého z Avengerov.

Pôvodní členovia tímu sú Hulkling (syn mužského Captain Marvel a Skrullovskej princeznej), Patriot (syn afroamerického Captaina Americu), Wiccan (reinkarnovaný syn Scarlet Witch a Visiona), Hawkeye (dcéra originálneho Hawkeya Kate Bishop), Stature (dcéra Ant-Mana), Kid Loki (po smrti Lokiho uväznili jeho dušu do mladého chalana) a množstvo iných.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Miss America
Zdroj: mcuexchange.com

Ako už možno viete, pokračovanie filmu Doctor Strange bude pre Štvrtú fázu MCU veľmi dôležité. Okrem titulnej postavy sa vráti Benedict Wong ako Wong, Chiwitel Ejiofor ako záporák Baron Modo a hlavne sa ukáže aj Elizabeth Olsen ako Scarlet Witch. Riaditeľ Marvel Studios Kevin Feige v minulosti už niekoľkokrát prehlásil, že MCU filmy a chystané Disney+ seriály budú prepojené veľmi dôležitým spôsobom. Každopádne, našej teórii nahráva nová fáma, ktorá sa týka obsadenia filmu Doctor Strange 2.

Marvel Studios vraj pre film hľadá portorikánsku herečku vo veku medzi 12 a 15 rokov. Táto úloha by podľa správy mala patriť postave America Chavez, ktorú možno poznáte pod pseudonymom Miss America. Je teda možné, že bude v tomto filme predstavený príbeh o jej pôvode a neskôr sa dočká napríklad vlastného seriálu na Disney+? Benzín do ohňa prilieva skoršia informácia z tohto roku o tom, že Miss America bude predstavená v MCU. Oficiálne sa to však nikdy nepotvrdilo.

Hawkeye

herečka Hailee Steinfeld Hawkeye
Zdroj: collider.com

Poďme sa však pozrieť na to, čo už potvrdené je. Jedným z pripravovaných seriálov pre Disney+ je Hawkeye, ktorého hlavnou postavou nebude len Clint Barton (Jeremy Renner). Pod svoj ochranný šíp si zoberie mladú Kate Bishop, ktorá má prebrať jeho štafetu. Už dlhšie kolujú fámy o tom, že hrdinku stvárni mladá herečka a speváčka Hailee Steinfeld (Bumblebee). Pred pár mesiacmi dokonca prišla nepodložená správa o tom, že túto úlohu naozaj získala.

WandaVision

Ďalších členov tímu by mohol predstaviť seriál WandaVision. Jedna ukážka naznačila, že Wanda a Vision budú mať dve deti – Billyho a Tommyho Maximoff, ako ich poznáme z komiksov.

V komiksoch Wanda splodila Williama a Thomasa cestou mágie, nakoľko Vision je robot. Popri však sa však ich deti čiastočne zrodili z fragmentov duše diabolského pána menom Mephisto. Rodičia to nevedeli a keď Mephisto opäť absorboval svoje časti duše, chlapci zomreli. Wandu ovládol žiaľ a hnev a rozhodla sa pokúsiť sa vrátiť ich k životu, no to viedlo k ešte väčšiemu nešťastiu. Ovládla ju kozmická entita, ktorá ju donútila zabiť Visiona a Hawkeyea.

marvel komiks maximoff
Zdroj: screenrant.com

Tieto udalosti viedli k známej komiksovej dejovej linke s názvom House of M, v ktorej Wanda vytvorí novú realitu, kde si každý môže žiť svoj dokonalý život. Po tom, čo sa ostatným podarí obnoviť pôvodnú, jedinú skutočnú realitu, Wanda stratí všetky spomienky. Tu však príbeh nekončí, Marvel pokračoval.

O niekoľko vydaní komiksov neskôr Wiccan (Billy Kaplan) a Speed (Tommy Shepherd), členovia Young Avengers zistia, že sú stratení bratia. O chvíľu začnú podozrievať, že sú reinkarnovanými synmi samotnej Scarlet Witch, tak sa ju rozhodnú ísť hľadať. Keď ju nájdu, Wanda dostane späť svoje spomienky a príde odhalenie, že je naozaj ich matkou.

Základ pre tím Young Avengers

young avengers v marvel cinematic universe
Zdroj: ebook3000.com

Asi už je vám jasné, kam týmto smerujeme. Miss America, Kate Bishop (Hawkeye), Wiccan, Speed – to znie ako výborný základ pre tím Young Avengers. Všetko nasvedčuje tomu, že Štvrtá fáza MCU začne predstavovať hrdinov, ktorí môžu o niekoľko rokov neskôr sformovať vlastný tím. Novú generáciu hrdinov, ktorá raz môže nahradiť tých starých. Určite nás od toho delí ešte niekoľko dlhých rokov, no Marvel Studios má určite všetko dopodrobna naplánované. Uvidíme, kam budú ich kroky smerovať najbližšie roky.

Myslíte si, že sa táto Marvel teória stane realitou a už čoskoro sa začne formovať tím mladých Avengers? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Keanu Reeves by sa predsa len mohol pridať do MCU. V ktorom seriáli by sme ho mali vidieť?

Keanu Reeves v MCU? Nový dohad, ktorý raketovo putuje po internete vďaka portálu Illuminerdi hovorí o tom, že Keanu Reeves by sa mal konečne pridať...

Ďalšia kontroverzia na svete? Disney obsadilo do úlohy hranej Cililing herečku čiernej pleti

Štúdio Disney prichádza s ďalším odvážnym, pre niekoho možno kontroverzným obsadením. Pripomeňme si minuloročnú situáciu, kedy oznámili vývoj hranej verzie klasickej rozprávky Malá morská...

Film Black Adam našiel svojho Hawkmana. Ktorý herec sa postaví proti Dwayne Johnsonovi?

Štúdio DC malo postavu Black Adam v hľadáčiku dlhé roky. Presnejšie tomu bude 10 rokov, čo je s ňou herec Dwayne "The Rock" Johnson...

Hra Among Us 2 bola zrušená. Prečo nevznikne aj napriek obrovskému úspechu prvej časti?

(staro)nový herný hit valcuje internet Nie je tomu tak dávno, čo sme niekoľko článkov venovali neočakávanému hitu tohto roka, titulu Fall Guys: Ultimate Knockout. Komické...

Nick Fury sa objaví na Disney+. V ktorom Marvel seriáli túto postavu uvidíme?

Nick Fury na Disney+ Nick Fury patrí k najznámejším postavám v MCU. Objavil sa v mnohých Marvel filmoch, pričom prvýkrát sme ho mohli vidieť ešte...