TEÓRIA: Marvel prinesie do sveta MCU tím mladých Avengers. Čo tomu nasvedčuje?

Nenechajte si ujsť

Získaj zľavy až 80 % na softvér a Windows 10 Pro už za 7,25 €

Začni rok 2021 s novým originálnym softvérom do tvojho PC. Zľavy až 80% a Windows 10 Pro už za 7,25 € V spolupráci s webom GoDeal24.com ti...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórieVideli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...

Chris Evans ešte nepovedal svoje posledné zbohom ako Captain America. Vráti sa v budúcom MCU projekte?

Captain America chystá návrat do MCU Server Deadline exkluzívne informoval o tom, že herec Chris Evans chystá návrat ako Captain America do budúceho MCU projektu....
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Marvel teória o tíme Young Avengers

Marvel teória – Filmový svet Marvel Cinematic Universe nám viac ako 10 rokov rozprával jeden dlhý príbeh, ktorý zakončil minuloročný film Avengers: Endgame. Skončila sa jedna veľká kapitola, ktorá zmenila univerzum MCU na nepoznanie. Všetko, čo bude teraz nasledovať, bude nejakým spôsobom iné.

Minulý rok sme sa navždy rozlúčili s postavami ako Iron Man, Captain America alebo Black Widow, ktorí boli základom, srdcom a dušou tímu Avengers. Teraz prichádza čas na to, aby štafetu prebrala nová generácia superhrdinov. Spider-Man, Captain Marvel a ďalší noví hrdinovia nahradia pozície tých, ktorí nás po Endgame opustili. A rad možno príde aj na mladšiu generáciu hrdinov.

marvel cinematic universe Young Avengers
Zdroj: stmed.net

Young Avengers

Vášniví čitatelia komiksov sú určite oboznámení s tímami ako New Avengers, Young Avengers alebo Dark Avengers. Všetky z nich predstavujú cestu, ktorou sa Marvel Cinematic Universe môže vydať. Celá Marvel teória začína s nepotvrdenými správami, ktoré sa objavili v minulosti. Nepotvrdenými správami o tom, že sa projekt Young Avengers skôr či neskôr stane skutočnosťou. Najprv sa však poďme pozrieť na to, kto sú mladí Avengers vôbec zač.

V komiksoch príde mladý muž Nathaniel Richards z budúcnosti. Ten uteká pred Kangom Dobyvateľom, jeho budúcim ja. Namieril si to do Stark Industries, kde bol schopný sprístupniť si A.I. Visiona a nahral si ho do svojho brnenia. Umelá inteligencia mu vysvetlí, že obsahuje program “Avengers Fail-Safe Program”, ktorý obsahuje mená a totožnosť mladých hrdinov. A každý jeden z nich je príbuzný niektorého z Avengerov.

Pôvodní členovia tímu sú Hulkling (syn mužského Captain Marvel a Skrullovskej princeznej), Patriot (syn afroamerického Captaina Americu), Wiccan (reinkarnovaný syn Scarlet Witch a Visiona), Hawkeye (dcéra originálneho Hawkeya Kate Bishop), Stature (dcéra Ant-Mana), Kid Loki (po smrti Lokiho uväznili jeho dušu do mladého chalana) a množstvo iných.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Miss America
Zdroj: mcuexchange.com

Ako už možno viete, pokračovanie filmu Doctor Strange bude pre Štvrtú fázu MCU veľmi dôležité. Okrem titulnej postavy sa vráti Benedict Wong ako Wong, Chiwitel Ejiofor ako záporák Baron Modo a hlavne sa ukáže aj Elizabeth Olsen ako Scarlet Witch. Riaditeľ Marvel Studios Kevin Feige v minulosti už niekoľkokrát prehlásil, že MCU filmy a chystané Disney+ seriály budú prepojené veľmi dôležitým spôsobom. Každopádne, našej teórii nahráva nová fáma, ktorá sa týka obsadenia filmu Doctor Strange 2.

Marvel Studios vraj pre film hľadá portorikánsku herečku vo veku medzi 12 a 15 rokov. Táto úloha by podľa správy mala patriť postave America Chavez, ktorú možno poznáte pod pseudonymom Miss America. Je teda možné, že bude v tomto filme predstavený príbeh o jej pôvode a neskôr sa dočká napríklad vlastného seriálu na Disney+? Benzín do ohňa prilieva skoršia informácia z tohto roku o tom, že Miss America bude predstavená v MCU. Oficiálne sa to však nikdy nepotvrdilo.

Hawkeye

herečka Hailee Steinfeld Hawkeye
Zdroj: collider.com

Poďme sa však pozrieť na to, čo už potvrdené je. Jedným z pripravovaných seriálov pre Disney+ je Hawkeye, ktorého hlavnou postavou nebude len Clint Barton (Jeremy Renner). Pod svoj ochranný šíp si zoberie mladú Kate Bishop, ktorá má prebrať jeho štafetu. Už dlhšie kolujú fámy o tom, že hrdinku stvárni mladá herečka a speváčka Hailee Steinfeld (Bumblebee). Pred pár mesiacmi dokonca prišla nepodložená správa o tom, že túto úlohu naozaj získala.

WandaVision

Ďalších členov tímu by mohol predstaviť seriál WandaVision. Jedna ukážka naznačila, že Wanda a Vision budú mať dve deti – Billyho a Tommyho Maximoff, ako ich poznáme z komiksov.

V komiksoch Wanda splodila Williama a Thomasa cestou mágie, nakoľko Vision je robot. Popri však sa však ich deti čiastočne zrodili z fragmentov duše diabolského pána menom Mephisto. Rodičia to nevedeli a keď Mephisto opäť absorboval svoje časti duše, chlapci zomreli. Wandu ovládol žiaľ a hnev a rozhodla sa pokúsiť sa vrátiť ich k životu, no to viedlo k ešte väčšiemu nešťastiu. Ovládla ju kozmická entita, ktorá ju donútila zabiť Visiona a Hawkeyea.

marvel komiks maximoff
Zdroj: screenrant.com

Tieto udalosti viedli k známej komiksovej dejovej linke s názvom House of M, v ktorej Wanda vytvorí novú realitu, kde si každý môže žiť svoj dokonalý život. Po tom, čo sa ostatným podarí obnoviť pôvodnú, jedinú skutočnú realitu, Wanda stratí všetky spomienky. Tu však príbeh nekončí, Marvel pokračoval.

O niekoľko vydaní komiksov neskôr Wiccan (Billy Kaplan) a Speed (Tommy Shepherd), členovia Young Avengers zistia, že sú stratení bratia. O chvíľu začnú podozrievať, že sú reinkarnovanými synmi samotnej Scarlet Witch, tak sa ju rozhodnú ísť hľadať. Keď ju nájdu, Wanda dostane späť svoje spomienky a príde odhalenie, že je naozaj ich matkou.

Základ pre tím Young Avengers

young avengers v marvel cinematic universe
Zdroj: ebook3000.com

Asi už je vám jasné, kam týmto smerujeme. Miss America, Kate Bishop (Hawkeye), Wiccan, Speed – to znie ako výborný základ pre tím Young Avengers. Všetko nasvedčuje tomu, že Štvrtá fáza MCU začne predstavovať hrdinov, ktorí môžu o niekoľko rokov neskôr sformovať vlastný tím. Novú generáciu hrdinov, ktorá raz môže nahradiť tých starých. Určite nás od toho delí ešte niekoľko dlhých rokov, no Marvel Studios má určite všetko dopodrobna naplánované. Uvidíme, kam budú ich kroky smerovať najbližšie roky.

Myslíte si, že sa táto Marvel teória stane realitou a už čoskoro sa začne formovať tím mladých Avengers? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Nový Willy Wonka čoskoro spozná meno herca v hlavnej úlohe. Bude ním Tom Holland?

Filmové štúdio Warner Bros. zužuje počet kandidátov a nový Willy Wonka už čoskoro spozná meno herca v hlavnej úlohe. V hľadáčiku sa momentálne nachádzajú...

Hororovka The Medium púta pozornosť s novým gameplay trailerom. Poznáme aj systémové požiadavky

Vývojárske štúdio Bloober Team vypustilo nový trailer k ich nadchádzajúcej psychologickej hororovke The Medium. Hra bude vychádzať 28. januára 2021 na platformy Microsoftu. MOHLO BY...

Liam Neeson tvrdí, že odchádza na herecký dôchodok. Je to však pravda? Tieto slová už v minulosti povedal

Liam Neeson odchádza na dôchodok Liam Neeson tvrdí, že odchádza na herecký dôchodok. Aspoň teda s akčnými filmami. Práve pre tie bol najznámejší za poslednú...

Získaj zľavy až 80 % na softvér a Windows 10 Pro už za 7,25 €

Začni rok 2021 s novým originálnym softvérom do tvojho PC. Zľavy až 80% a Windows 10 Pro už za 7,25 € V spolupráci s webom GoDeal24.com ti...

Dwayne Johnson odhalil prvý trailer k jeho autobiografickému seriálu Young Rock

Začiatkom roku 2020 sme sa dozvedeli, že jedna z najväčších filmových hviezd dnešnej doby dostane vlastný autobiografický seriál Young Rock, ktorého prvý teaser trailer...