Marvel oficiálne odhaľuje Fázu 4. Dostali sme dátumy premiér, názvy a ukážky z pripravovaných filmov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Štúdio Marvel si pre nás pripravilo naozaj pekný darček na pondelok. Von totiž vyšiel Marvel trailer pre Fázu 4, ktorý nám odhalil všetky pripravované projekty na nasledujúce roky. Pri niektorých sme nedostali nič, iba ich tam spomenuli. Iným však venovali viac priestoru a tak sme boli obdarení novými názvami a logami filmov, dátumami vydania alebo novými ukážkami.

Dokopy sa podľa tohto traileru pridá do MCUjedenásť nových filmov (+ mnoho seriálov, ale tie teraz idú bokom). Na niektoré sa tešíme už viac ako rok, pretože kvôli koronavírusu čelili niekoľkým preloženiam. Ak sa dátumy premiér už neposunú, Fázu 4 by sme si mali vychutnávať v rozmedzí rokov 2021 až 2023.

Marvel trailer pre Fázu 4

Trailer je naozaj super a určite nás navnadil na nasledujúce roky. Najprv sa začína akýmsi pohľadom do minulosti a príhovorom zosnulého Stana Leeho. Zhruba v druhej polovici sme ale začali dostávať veľa nového materiálu. Začnem ale najprv s filmami, ktoré sú časťou Fázy 4, no nedozvedeli sme sa o nich nič nové. Boli tam v podstate len preto, aby sme vedeli, do ktorej fázy patria.

Ako prvý uvidíme už tento rok Spider-Man: No Way Home, ktorý má dátum premiéry 16. decembra 2021. Potom očakávaný hororový film Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ktorý vyjde 24. marca 2022. A nakoniec Thor: Love and Thunder s dátumom premiéry 5. mája 2022. Samozrejme, vo Fáze 4 musí byť aj film Fantastická štvorka, ale nanešťastie o ňom nevieme vôbec nič.

thor, doctor strange, spider-man, Marvel trailer pre Fázu 4
Zdroj: techzimo.com

Nové (alebo vôbec prvé) scény

Teraz sa už ale dostávame k novinkám. Scény z Black Widow nás určite chceli navnadiť na film, ktorý tu bude už čoskoro, a tak sme videli nových scén najviac. Len nás to utvrdilo v akčnosti filmu, ktorý uvidíme 9. júla 2021. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings nám predstavil len pár nových scén, ale tie vyzerali naozaj epicky a bojovo. Film bude mať premiéru 3. septembra 2021.

Určite každý z nás bol užasnutý, keď videl prvé scény z filmu Eternals. Ten vyjde už 4. novembra 2021, no doteraz sme videli iba pár obrázkov z filmu. Tento trailer nám ale ukázal niekoľko scén, v ktorých sme mohli vidieť pokope skupinu božských bytostí zvaných Eternals. Vidíme skôr scény (asi) zo Zeme a rozprávanie o rodine, ale je tam tiež zaujímavá scéna Angeliny Jolie s mečom.

Eternals Marvel trailer pre Fázu 4
Zdroj: collider.com

Nové oficiálne názvy (a teda aj logá)

Konečne sme sa dočkali aj oficiálneho názvu filmu Black Panther 2. Tento film bude pre tvorcov, hercov aj fanúšikov veľmi emotívny kvôli minuloročnej smrti Chadwicka Bosemana, ktorý stvárnil kráľa Wakandy T’Challu. Oficiálny názov na emotívnosti ešte pridal. Film sa totižto bude volať Black Panther: Wakanda Forever. Premiéru ma zatiaľ stanovenú na 7. júla 2022.

Názov konečne dostal aj film Captain Marvel 2. Brie Larson si tak zahrá hlavnú rolu v pokračovaní, ktoré sa bude volať The Marvels. To má byť zrejme odkaz na to, že vo filme uvidíme aj postavy Monicu Rambeau (Teyonah Parris) alebo Ms. Marvel (Iman Vellani), ktorú však predtým uvidíme ešte vo vlastnom seriáli už tento rok. Film bude mať premiéru 10. novembra 2022.

Nové dátumy premiér

Tieto filmy uvidíme ako posledné, a preto sa zrejme dočkali svojich dátumov vydania až takto neskoro. Film Ant-Man and the Wasp: Quantumania si tak pozrieme až 16. februára 2023. Samozrejme môžeme očakávať návrat minimálne Ant-Mana (Paul Rudd) a Wasp (Evangeline Lilly). Hlavným záporákom by mal byť známy Kang Dobyvateľ (Jonathan Majors).

A poslednou novinkou je dátum premiéry filmu Strážcovia Galaxie 3, ku ktorému sme ale dostali aj logo. Film si pozrieme až 4. mája 2023. Predtým by sme postavy z tohto filmu mali vidieť ešte vo vianočnej špecialite Guardians of the Galaxy Holiday Special. Na Baby Groota sa zas môžeme tešiť v animovanom pripravovanom seriáli I am Groot.

Guardians of the Galaxy 3
Zdroj: geekycraze.com

Aby ste v tom mali prehľad, prinášam vám na záver ešte krátky zoznam všetkých filmov Fázy 4 spolu s ich dátumami premiér:

 • Black Widow – 9. júl 2021
 • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 3. september 2021
 • Eternals – 4. november 2021
 • Spider-Man: No Way Home – 16. december 2021
 • Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 24. marec 2022
 • Thor: Love and Thunder – 5. máj 2022
 • Black Panther: Wakanda Forever – 7. júl 2022
 • The Marvels – 10. november 2022
 • Ant-Man and the Wasp: Quantumania – 16. február 2023
 • Strážcovia Galaxie 3 – 4. máj 2023
 • Fantastická štvorka – TBA

Na ktorý z pripravovaných filmov Fázy 4 sa tešíte najviac? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -