Marvel záporáci, ktorých uvidíme v Štvrtej fáze MCU. Koho môžeme očakávať?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Marvel záporáci vo Fáze 4

Marvel nám tento rok prinesie filmy, ktoré budú patriť do ďalšej, už Štvrtej fázy. Aj keď sa bohužiaľ museli niektoré filmy z MCU presúvať, neznamená to, že ich nikdy neuvidíme. A to, na čo sa radi vo filmoch pozeráme, nie sú len hrdinovia, ale aj záporáci. Marvel záporáci budú aj vo Fáze 4 a my sa teraz spoločne pozrieme na to, ktorých záporákov si v nasledujúcich filmoch pozrieme.

Taskmaster

Taskmaster pazúry
Zdroj: polygon.com

Tohoto zloducha uvidíme v najbližšom filme – Black Widow. Ide o chlapíka s vlastným menom Anthony Masters, ktorý už ako mladý zistil, že má zvláštnu schopnosť – dokáže replikovať hocijaký fyzický pohyb, ktorý uvidí na vlastné oči. To z neho robí ťažkého súpera a uvidíme, ako si s ním v prvom sólovom filme poradí Natasha Romanoff.

The Deviants

the Deviants
Zdroj: gamesradar.com

Táto skupina záporákov sa ukáže vo filme The Eternals. Ide o akýsi protipól k skupine Eternals, a sú to skôr nepodarky, ktoré vznikli evolučnými hračkami skupiny Celestials. V MCU sme ich už mohli vidieť, a to vo forme rasy Skrullov, ktorá sa nám ukázala vo filme Captain Marvel a ktorí sú istou odrodou rasy Deviants. Menovite nevieme, ktorí z Deviants sa ukážu, ale určite ich môžeme v novom filme očakávať.

Mandarin

mandarin v mcu
Zdroj: kisspng.com, comicpow.com

Aj keď sme záporáka s menom Mandarin už videli vo filme Iron man 3, ukázalo sa, že to bol len najatý herec. Avšak už nie len vo svete Marvel komiksov, ale aj v MCU uvidíme naozajstného Mandarina.

Ten je šéfom teroristického gangu Ten Rings a je naozaj strašidelný nepriateľ pre každého, kto sa mu postaví do cesty. Uvidíme ho vo filme Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings.

Morbius

Marvel záporáci vo fáze 4
Zdroj: badfeelingmag.com

Aj keď Morbius nie je oficiálne vsadený do MCU, v jeho traileri sa objavil zloduch Vulture z filmu Spider-Man: Návrat domov. To nám teda dokazuje, že nejaké to spojenie medzi MCU a filmom Morbius bude.

Morbiusov príbeh je zaujímavý, keďže to bol kedysi doktor, ktorý pre vyliečenie vlastnej vzácnej choroby krvi podstúpil riskantný zákrok. Ten ho v podstate premenil na upíra a neskôr sa stal nepriateľom Spider-Mana.

Carnage

venom 2 cletus kasady carnage
Zdroj: larutadelsorigens.cat

Carnage sa už objavil na pár sekúnd na konci filmu Venom. Pre pokračovanie filmu s názvom Venom 2 je ale potvrdené, že sa ukáže na obrazovke oveľa viac. Carnage, podobne ako Venom, je symbiont, ktorý potrebuje hostiteľa na prežitie.

Spojenie medzi Venomom a MCU zatiaľ ale nie je. Je však veľmi veľká šanca, že spolu s Morbiusom budú do MCU patriť a bojovať proti spoločnému nepriateľovi, Spider-Manovi, ktorý do neho patrí.

Shriek

shriek
Zdroj: marvel.com

Shriek sa taktiež objaví vo filme Venom 2. Je to veľká láska Carnagea, nepriateľka Spider-Mana a veľmi silná mutantka. Jej schopnosť je ovládanie zvuku. S touto schopnosťou dokáže narobiť veľké škody, alebo pomocou nej v niekom vyvolať hnev, smútok, strach, a podobne. Carnage a ona by mohli byť pre Venoma veľké sústo, a preto by sme sa konečne mohli dočkať Spider-Mana, ktorý by Venomovi prišiel pomôcť zachrániť New York.

To, ako sa nám predstavia jednotliví zločinci, si budeme môcť pozrieť až v jednotlivých filmoch. Zatiaľ len môžme viesť diskusie a dohadovať sa, ako a prečo budú chcieť zhoršiť životy našich obľúbených starých aj nových hrdinov. Tento rok si snáď budeme môcť pozrieť filmy Venom 2 a Black Widow, ktoré pravdepodobne vyjdú na jeseň a my sa ich už nevieme dočkať.

Páčia sa vám títo záporáci z dielne Marvel, ktorých uvidíme vo Fáze 4, alebo by ste si priali vidieť iných? Svoj názor nám dajte vedieť do komentáru!

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -