Marvel nám potajomky predstavil najväčšieho protivníka Spider-Mana!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pozor! To, aký Marvel zloduch sa nepriamo objavuje vo filme Spider-Man: Ďaleko od domova, je veľký spoiler. Článok taktiež odhaľuje detaily príbehu.

Nový Spider-Man je dosť možno najlepším filmom o pavúčom mužovi… Pokiaľ ste čítali našu recenziu, to už dávno viete. Verne čerpať z komiksov a budovať presvedčivého a sympatického Petera Parkera však nie je jediné, čo najnovší prírastok do MCU dokázal. Okrem toho sme totižto celkom dosť zistili o tom, čo nás a Spideyho čaká v 4. fáze. Bude jej súčasťou aj tento ikonický Marvel zloduch, ktorého pozná každý fanúšik?

Spider-Man: Ďaleko od domova potitulkové scény
Zdroj: ew.com

Nový Marvel zloduch v Spider-Man: Ďaleko od domova

Ešte dávnejšie sme dostali nádielku vzrušujúcich informácií, na ktoré nemožno zabudnúť. Tajný zdroj z Marvel Studios vtedy odhalil, proti komu sa hrdinovia postavia v budúcnosti. Správa vtedy odhalila, že veľmi dôležití pre budúcnosť MCU budú aj Skrullovia. To nám už stihla potvrdiť potitulková scéna filmu Spider-Man: Ďaleko od domova, môžeme teda predpokladať, že aj zvyšok správy je pravdivý.

Po Thanosovi sa superhrdinovia majú v nasledujúcich tímovkách postaviť obávanému Annihilusovi. Tu je však reč o ďalšom epickom príbehu, ktorý sa reálne nedá do pohybu nasledujúcich pár rokov. Blízka budúcnosť sa totižto zameria na menšie príbehy, ktoré si budú vyžadovať ďalších záporákov. No a jedným z nich by mal byť aj Green Goblin.

Marvel zloduch v Spider-Man: Ďaleko od domova oscorp
Budova Oscorp v pozadí; Zdroj: comicbook.com

Oscorp v najnovšom filme?

Green Goblin je ikonický Marvel zloduch, ktorý je jedným z najhlavnejších protivníkov Petera Parkera. Pod týmto alteregom poznáme Normana Osborna (a jeho syna Harryho), šéfa spoločnosti Oscorp.

V komiksoch práve spoločnosť Oscorp odkúpi výškovú budovu Avengerov v New Yorku. Očakávali sme teda, že ju v novej marvelovke uvidíme, čo sa aj stalo. Nie však priamo.

green goblin
Zdroj: aminoapps.com

Film Spider-Man: Návrat domov (2017) nám už dávnejšie odhalil, že niekto naozaj kúpil bývalú Stark/Avengers Tower. Avšak, majitelia budovy, ktorá sa momentálne rekonštruuje, ešte neboli odhalení. Toto o potenciálnych vlastníkoch mrakodrapu, z ktorého sa v komiksoch stane Oscorp, povedal Kevin Feige:

„Nevidím tam ešte žiadnu ceduľu. Tuším ju tam stále nedali.“

kevin feige čo bude po avengers: endgame
Zdroj: syfy.com

„Ako úžasné je vidieť, ako sa [Spider-Man] na konci toho filmu [Ďaleko od domova] húpe na pavučinách a s krídlami preletí cez rozostavanú verziu Avengers Tower?,“ povedal o potitulkovej scéne šéf Marvelu.

Štúdio nás pekne naťahuje. Na opakované otázky ohľadom toho, či je novým majiteľom budovy naozaj Oscorp, tvorcovia reagujú len zavádzaním. Ani raz túto myšlienku však nevyvrátili. Všetko svedčí tomu, že to tak aj bude, ale túto informáciu ešte nechcú oficiálne vydať. Osobne by som však bol veľmi prekvapený, keby Marvel zloduch Green Goblin nezavítal do MCU.

Myslíte si, že rozostavaná Avengers Tower vo filme Spider-Man: Ďaleko od domova naznačuje príchod Green Goblina – Normana Osborna? Vaše predpoklady a názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: comicbook.com, heroichollywood.com, digitalspy.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -