Marvel zmenil finále Avengers: Endgame k horšiemu. Ako vyzeralo pôvodne?

Nenechajte si ujsť

AKTUÁLNE: Pozerajte s nami naživo historicky prvý let SpaceX s ľudskou posádkou

Historický let SpaceX naživo Dnes, 30. mája 2020, spoločnosť SpaceX v spolupráci s NASA prvýkrát uskutoční let s ľudskou posádkou. Raketa Falcon 9 s plavidlom...

OFICIÁLNE: Vo štvrtok nás čaká predstavenie PlayStation 5 a jej hier

Predstavenie PlayStation 5 už vo štvrtok Bližšie predstavenie PlayStation 5 bolo už len otázkou času. Sony si tak pre nás konečne pripravilo online konferenciu, kde...

Pokračovanie filmu Ježko Sonic je už vo vývoji štúdia Paramount. Kedy ho uvidíme?

Ježko Sonic premiéroval ešte len vo februári tohto roku, no už teraz nám tvorcovia potvrdili pokračovanie. Svojim návratom nás poteší aj režisér a scenárista...

Vieme, ktorý režisér bude točiť prvý film vo vesmíre s Tomom Cruisom. Ktorý filmár sa toho podujal?

Dnes už existuje mnoho filmov, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre. Nikdy sa v ňom však nenatáčalo, a celý vesmír bol zvyčajne dorobený do scén...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 19 rokov a moje 3 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.

Ako Marvel zmenil finále Avengers: Endgame?

Jackson Sze z tímu, ktorý pracoval na vizuáloch veľkolepej tímovky odhaľuje, ako Marvel zmenil finále Avengers: Endgame. V knihe The Art of Marvel Studios’ Avengers: Endgame popisuje konkrétnu scénu, ktorá mohla byť pôvodne omnoho lepšia. V čom je rozdielna?

Reč je o fanúšikovsky obľúbenom momente, kedy súčasne na plátne vidíme všetky superhrdinky. Šlo o mocnú scénu, ktorá ukázala, akú ďalekú cestu ušlo MCU. Zatiaľ čo kedysi tu bola len Black Widow, teraz je filmový vesmír plný silných ženských postáv, ktoré dokážu bojovať za seba. Pôvodne však mal moment vyzerať inak, dokonca mohol byť ešte lepší. Tento variant scény so superhrdinkami by bol emocionálnejší a viac o tímovej práci.

Museli by sa spojiť

“Captain Marvel by svojou intergalaktickou silou pomohla zneškodniť Thanosovu loď, ktorá v tej chvíli bombardovala superhrdinov na bojisku a všetko komplikovala,” začína Jackson Sze.

Vo finálnom strihu filmu Carol Danvers taktiež zničila Thanosovu loď, no už počas svojho príchodu na bojisko. Pôvodne to však malo prebiehať trochu inak:

“[Captain Marvel] je zostrelená na zem. Pepper Potts (vo svojom obleku) to uvidí, priletí za ňou a snaží sa ju ochrániť pred ďalšou ranou z Thanosovej lode. Pepper pozdvihne svoj štít a popri tom, ako ju bombardujú kanóny, zavolá na pomoc všetky ženy-superhrdinky, ktoré sa postavia do kruhu okolo Captain Marvel. Stoja tam, bojujú s Thanosovou armádou a snažia sa ju ochrániť.”

thanosova lod
Zdroj: tvandmovienews.com

V tejto verzii scény všetky superhrdinky spolupracujú, aby zachránili tú najsilnejšiu z nich – jedinú, ktorá dokáže zničiť vesmírnu loď Šialeného Titána. Šlo by o pekný moment, ktorý by Captain Marvel ukázal, že ani ona nie je všemocná a občas potrebuje pomoc ostatných. Takto by scéna pokračovala ďalej:

“Po chvíli sa preberie, uvedomí si, čo sa deje, všetkým poďakuje a sústredí svoju silu. Pepper jej povie: ‘Poď na to, Captain.’ Vyletí do vzduchu, zostrelí nepriateľské lode a nakoniec zničí Thanosovu materskú loď rovnako ako vo filme.”

Nejde o príliš veľkú zmenu, no tento variant by sa fanúšikom rozhodne páčil viac. Captain Marvel by bola vyobrazená sympatickejšie, ako hrdinka, ktorá sa tiež ešte má čo učiť a potrebuje pomoc ostatných. Táto verzia scény by tiež znamenala, že Thanosovu loď zničili všetky superhrdinky spoločne, čo by udalosti určite dodalo ešte väčšiu váhu.

Uvidíme niekedy ženskú tímovku A-Force?

A-Force je komiksová séria, v ktorej vystupuje rovnomenný tím superhrdiniek. Toto povedal portálu BuzzFeed News Benedict Cumberbatch, predstaviteľ Doctora Strangera, na otázku, či by v MCU privítal kompletne ženský počin:

“Jasné, poďme na to. Prečo nie? Určite je tu na to priestor. Vidíme, že ženské hrdinky rastú na popularite, tak prečo nie? Bolo by to skvelé.”

avengers: endgame
Zdroj: screengeek.net

Ohľadom kompletne ženského MCU filmu sa v minulosti vyjadrili už aj herečky ako Brie Larson (Captain Marvel) či Tessa Thompson (Valkyrie). Tie za realizáciu príbehu bojovali už počas produkcie Avengers: Endgame, kedy nápad predostreli Feigemu. Fanúšikovia a ich kolegyne sa toho chytili, pričom deň čo deň sa film zdá byť reálnejší a reálnejší.

Nedávno o nápade rozprávali aj herečky Scarlett Johansson (Natasha Romanoff) a Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff)Johansson si myslí, že teraz je dokonalý čas na realizáciu projektu A-Force, zatiaľ čo Olsen verí, že takýto film by ohromil celý svet.

Je nejasné, či niekedy uvidíme kompletne ženskú tímovku v rámci Marvel Cinematic Universe. Podľa aktuálnych plánov štúdia by to však mohlo byť najskôr o niekoľko rokov. V 4. fáze sa žiadna veľká tímovka určite nenachádza, pričom A-Force by mohol byť oficiálne najskôr potvrdený až pred začiatkom 5. fázy.

Zdroj: screenrant.com, Jackson Sze

Mohlo by sa ti páčiť

1 komentár

  1. Akoze… pekne info, ale tvrdit bez realnej existencie niecoho, ze by to bolo lepsie ci sa to “rozhodne viac pacilo”, je pre mna trochu uletene. Nehovoriac o tom, ze cisto zenska obrana kapitanky by bola skor prejavom sovinizmu muzskych hrdinov, ci? Jedno aj druhe je vysoko subjektivne… z popisu mi ta scena neprisla zaujimava… moj nazor ;)

Pridaj komentár

Najnovší obsah

AKTUÁLNE: Pozerajte s nami naživo historicky prvý let SpaceX s ľudskou posádkou

Historický let SpaceX naživo Dnes, 30. mája 2020, spoločnosť SpaceX v spolupráci s NASA prvýkrát uskutoční let s ľudskou posádkou. Raketa Falcon 9 s plavidlom...

Ďalšia revolučná novinka z Číny. 3D nakupovanie začala využívať aj IKEA

Na svetlo sveta prichádza revolučná novinka a opäť raz je jej stvoriteľom Čína. Na trh sa dostala služba, v ktorej si zákazník bude môcť...

Samsung závodí s časom. Stihne vyrobiť smartfón Galaxy Fold 2 včas?

Zdá sa, že plány juhokórejského Samsungu ostávajú na svojom pôvodnom mieste a ich najnovšieho kúsku by sme sa mali dočkať v auguste 2020. Smartfón...

TIP na seriál: Daredevil | Slepý hrdina v boji za spravodlivosť

TIP na seriál: Daredevil V dnešnom svete je najobľúbenejším filmovým žánrom práve ten komiksový. Hlavne filmy od štúdia Marvel sú veľmi populárne. Avšak okrem filmov...

Nová Planéta opíc sa bude už onedlho natáčať. O čom film bude?

Film Planéta opíc dostane ďalšie pokračovanie Fox v spolupráci s Disney pripravujú nový film z univerza Planéta opíc. Režisér Wes Ball túto tému nedávno otvoril...