Nekompromisný Marvel rozhodol. Tieto filmy už nebudú pokračovať

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Marvel nepredstaví pokračovania viacerých svojich filmov

Zlé správy pre všetkých, ktorí dúfali v pokračovanie Eternals či Ant-Mana. Známy hollywoodsky insider Daniel Richtman čerstvo potvrdil, že Marvel sa už viac nehodlá púšťať do rizika a definitívne rozhodol o budúcnosti viacerých svojich noviniek. Komiksová továreň tak vyslovila ortieľ najmenej nad trojicou svojich filmov.

Marvel podľa insidera nemá v pláne predstaviť pokračovania Eternals, Ant-Man a The Marvels. Vo všetkých prípadoch ide o snímky, ktoré nenaplnili komerčné očakávania a z hľadiska tržieb pohoreli. Filmom sa však príliš nedarilo ani medzi divákmi a odbornou verejnosťou, čo dokazuje aj vizitka nižšie.

  • Eternals – 47% Rotten Tomatoes, tržby 402 miliónov dolárov
  • Ant-Man a Wasp: Quantumania – 46% Rotten Tomatoes, tržby 476 miliónov dolárov
  • The Marvels – 62% Rotten Tomatoes, tržby 206 miliónov dolárov
MCU film Eternals
TMDB

Nechcú viac riskovať

Sklamaním pre časť divákov môže byť predovšetkým pokračovanie Eternals, na ktorom sa podľa zákulisných zdrojov v Marveli v tichosti pracovalo. Tímovka supehrdinov však pokračovanie napokon nedostane. Špekuluje sa, že Marvel dostal od Disney a lodivoda Boba Igera jasné pokyny, aby sa sústredil na známych superhrdinov a značky, ktoré spoločnosti prinesú zisk.

Tieto dohady by dávali zmysel, keďže konglomerát Disney sa finančne trápi a minulý rok s výnimkou Strážcov galaxie 3 v kinách zhoreli takmer všetky jeho filmy. Mimoriadne bolestivé sa pre Disney ukázali byť filmy Indiana Jones a nástroj osudu, The Marvels, ale aj rodinne ladené snímky Strašidelný dom a Želanie, pri ktorých spoločnosť počítala straty v desiatkach miliónov.

marvels online
Zdroj: TMDB

Pokračovania trojice filmov by však nedávali zmysel nielen z finančnej perspektívy, ale tiež ďalšieho smerovania Marvelu. Tento rok síce komiksový kolos do kín uvedie iba Deadpool & Wolverine, budúci rok sa však Marvel plánuje vrátiť vo veľkom štýle a plánuje uvedenie rovno štvorice komiksových blockbusterov. Budú nimi Captain America: Brave New World, Thunderbolts, Fantastická štvorka a Blade, aj keď v prípade posledného menovaného očakávame odklad.

Marvel si tiež začne pripravovať pôdu na nových Avengerov a horúco očakávaný event Secret Wars, v ktorom spolu budú bojovať azda všetci najznámejší superhrdinovia. V takto nabitom programe pre pokračovania Eternals či Ant-Mana jednoducho nie je miesto, predovšetkým vzhľadom na ich komerčnú perspektívu.

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Podľa mňa prvé filmy od Iron mana mali preto úspech,že tam metla ili žiadne nezmyselné lgbt pretože to není nič normálne a väčšine čiže normálnym ľuďom už to lezie krkom.To isté aj s tými ženskými hrdinkami.Akoze nemám nič proti zienkam,ale keď celý film sa točí okolo super žien a chlapi sú len chudacikovia čo nemajú zavadzať a niečo hovoriť tak to je tiež dôvod prečo ľuďom odchádza od chutí celý Marvel,Dysney aj s netfix filmami.Cest výnimkám…Je to môj názor a komu sa nepáči ma nezaujíma

  2. hlavne treba vyvodit zodpovednost a poslat na urad prace tych, co pretlacili tieto skvele filmy, ktore uz nebudu obnovene (a okrem ineho zrujnovali aj znacku Star wars – aj ked Bad Batch je ok, Ahsoka nebola az taka zla, ale ostatne je skoro odpad) a do vedenia dosadit ludi, ktori stoja napr. za Shogunom.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -