TEÓRIA: Vrátia sa vďaka filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness mŕtve MCU postavy?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TEÓRIA: Marvelovka Doctor Strange 2 oživí mŕtve MCU postavy

V máji 2021 si v kinách pozrieme veľmi očakávaný film. Marvelovka Doctor Strange 2 bude pokračovaním sólovky z roku 2017, v ktorej sa nám predstavil jeden z aktuálne najsilnejších MCU hrdinov. Pripravovaný príbeh nesie meno Doctor Strange in the Multiverse of Madness, teda „v multiverze šialenstva„. Od toho si môžeme kdečo odvodiť, no teraz sa k nám dostala vzrušujúca správa, ktorá hovorí, že univerzum sa výrazne rozšíri.

Podľa informácií od tajného zdroja, ktorú zverejnil portál MCU Cosmic, sa samotné štúdio chystá poriadne zahrať na strunu mágie. Cestovanie medzi dimenziami by malo byť nevyhnutné a dokonca by sme sa mali pozrieť do alternatívnych vesmírov, prípadne príde návšteva z inej reality. Toto presne povedal Jeremy Conrad, ktorý už v minulosti viackrát predpovedal veľké udalosti v rámci Marvel Cinematic Universe vďaka svojim zdrojom:

„Koncept Multiverse znamená, že tu sú iné alternatívne reality, kde sú známe MCU postavy, no môžu byť veľmi rozdielne. A podľa dôveryhodného zdroja sa práve na to zameria pokračovanie Doctora Strangea. Zdá sa, že možno uvidíme nejaké povedomé tváre, ale v mnohom dosť iné.“

Film Doctor Strange 2
Zdroj: artstation.com

Ako to máme chápať?

Žiaľ, je nepravdepodobné, že z alternatívneho vesmíru zázračne doletí nový Iron Man s plešinou či šiestimi prstami na ruke v prevedení Roberta Downeyho Jr. Tvorcovia príbehu sa s tým podľa všetkého pohrajú inak – kontroverzne, treba podotknúť. Niečo málo o tom, že Marvel chystá netradičný príbeh, by nám mohol naznačiť náhly odchod režiséra Scotta Dirrecksona „kvôli kreatívnym nezhodám“.

Takto znie uniknutý popis príbehu filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness: „Po udalostiach Avengers: Endgame Dr. Stephen Strange pokračuje vo svojom výskume Kameňa času. Avšak, starý známy, z ktorého sa stal nepriateľ, preruší jeho plány a spôsobí to, že Strange vypustí neopísateľné zlo.”

Tým neopísateľným zlom by podľa všetkého mal byť mocný antagonista menom Nightmare. Ten je vládca Nightmare World, ríše, ktorá je súčasťou Snovej dimenzie. Vďaka tomu sa dokáže dostať do kohokoľvek snov a napadnúť ich odtiaľ. Ide o jedného z najväčších protivníkov Stephena Strangea z komiksov, jeho prevedenie na striebornom plátne teda bude zaujímavé.

nightmare doctor strange
Zdroj: geekcultura.com

Doctor Strange 2 má vo svojom obsadení aj Scarlet Witch (Elizabeth Olsen), ktorá sa ešte predtým objaví v MCU seriáli WandaVision. Zatiaľ nevieme, aká bude jej úloha v príbehu. Sú tu však viaceré viditeľné možnosti.

Buď bude Strangeovi pomáhať v boji proti jeho nepriateľovi z inej dimenzie, alebo to bude práve Wanda Maximoff, ktorá omylom otvorí brány rôznych dimenzií. V rámci nových informácií o Multiverse je tu však stále otázka ohľadom toho, ktorá z MCU postáv sa ukáže v alternatívnej podobe z inej reality. Žeby to bola práve Scarlet Witch? To zatiaľ netušíme, dozvieme sa to však v máji 2021.

Zdroj: movieweb.com, mcucosmic.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -