Marvel’s Spider-Man 2 sa konečne ukázalo v plnej sile. Súčasťou ukážky je aj Venom a Miles Morales

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Stretne sa Venom, Miles Morales a Kraven…

Sony sľubovalo, že ich nadchádzajúci PlayStation Showcase bude naozaj veľký a plný atraktívnych trailerov. To sa nakoniec ukázalo ako pravda a vedľa projektov typu Final Fantasy XVI, Alan Wake 2 alebo Assassin’s Creed Mirage sa objavil i hlavný ťahúň japonskej firmy pre terajšie kalendárne obdobie, čiže Marvel’s Spider-Man 2. Čo nám o sebe projekt prezradil?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Pôvodný titul vyšiel ešte v roku 2018 a takmer okamžite sa zapísal do zlatého fondu exkluzivít z produkcie Sony. Mnohí ho, dokonca, označovali za najlepší žánrový titul, ktorý bravúrne kombinuje ľahký stealth, akčné súboje a adventúrne prvky, pričom sa tvorcom podarilo vyrozprávať emotívny príbeh viacerých protagonistov i antagonistov. Minimálne úplný záver pôsobil ako emocionálny kolotoč, ktorý zavlažil nejedno hráčske oko.

Výsledkom bol výborný titul, ktorý sa bravúrne predával (viac ako dvadsať miliónov do sveta odoslaných kópií) a v recenziách rezonoval. Súčasne si projekt ešte vo svojej prvotine otváral dvierka pre prípadné pokračovanie. Práve k nemu teraz konečne dôjde. Bez ďalšieho výrazného zdržiavania môžeme povedať, že Marvel’s Spider-Man 2 vyjde ku koncu terajšieho roka. Fixný dátum ale prezradený nebol. Žiaľ.

Marvel’s Spider-Man 2 ponúkne neutíchajúcu akciu

Už počiatok viac ako dvanásťminútovej prezentácie hovorí, že na scénu dorazí Kraven, ktorý bude loviť nielen pavúčieho muža známeho zo stránok komiksov, no aj doktora Connorsa, čiže Lizarda. Evidentne sa nachádzame v pokročilej fáze príbehu a je pomerne odvážny ťah prezradiť, že Peter Parker bude mať v sebe Venoma a spoločne s Milesom sa budú snažiť vyššie zmieneného doktora zachrániť.

Následne vidíme oboch hrdinov priamo v akcii, kde Peterov súbojový systém (práve vďaka spojeniu s Venomom) vyzerá atraktívne. Opätovne jeho pohybom nechýba svižnosť a celé to v prítomnom audiovizuálnom balíčku pôsobí nadmieru dobre. Nehovoriac o tom, že ide o exkluzivitu pre PlayStation 5 (old-gen by už zrejme takto náročnú hru nezvládol), takže autori nepochybne zapoja mnohé unikátne efekty ovládačov DualSense.

Dôjde aj na stealth i aktívne prechádzanie z kože najznámejšieho Spider-Mana do obleku Milesa, čo prináša pomerne svieži vietor a funkčný prvok. Je otázne, či dôjde aj na akúsi verziu kooperácie, kde by ste museli ovládať raz jedného hrdinu a potom druhého. Ani takúto možnosť ale vylúčiť nemôžeme. Koniec koncov, práve v tom by mohla spočívať invencia oproti jednotke. Vývojári zo štúdia Insomniac ale prehlásili, že pôjde výhradne o single-player zážitok, takže v sprievode kamaráta sa do hrdinských sekvencií púšťať nebudete.

marvel-s-spider-man-2-miles-morales-and-peter-parker
Zdroj: take5andstayalive.com

Ikonická vodná pasáž

Prezentácia nakoniec vrcholí naozaj efektnou akčnou scénou na vode, kde sa neprestajne striedajú filmové sekvencie s hrateľnosťou. Vidno mnoho efektov, skriptovaných pasáží a dobre utrateného rozpočtu, keďže je zrejmé, že táto jediná časť z hry musela stáť hneď niekoľko miliónov dolárov a mesiace autorského úsilia.

V závere ešte vidíme temnejšie črty Petera Parkera, ktoré budú zrejme vo finále zohrávať istú úlohu. Ostatne, spojenie s Venomom si spravidla vyžiada svoju daň a tá sa nezriedka končí bitkou s touto vesmírnou entitou. Možno zmieniť, že v terajšej podobe vyzerá projekt dobre. V niektorých momentoch výborne.

Akurát je teda otázne, či ho nepostihli nejaké vývojárske problémy, nakoľko tvorcovia do posledných momentov dátum vydania taja. Napriek tomu dúfame, že sa už túto jeseň dočkáme kvalitného projektu, ktorý sa od pôvodného počinu odpichne a prinesie ešte lepší zážitok s naším priateľským susedom Spider-Manom.

Čo aktuálne hovoríte na Marvel’s Spider-Man 2? Aj vy ste už nastúpili na takzvaný hype train alebo ste skôr rezervovaný? Pokojne sa podeľte o svoje názory prostredníctvom dostupných komentárov.

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -