Marvel’s Wolverine od Insomniac Games je realitou. Čaká nás ďalšia skvelá open world hra?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Insomniac Games pokračuje vo vývoji

Insomniac Games sa stalo dvorným štúdiom spoločnosti Sony a teda konzol PlayStation. Ostatne, akvizícia prebehla v roku 2019 a odvtedy niekdajší vývojári ságy o Lombaxovi menom Ratchet a robotovi Clankovi oficiálnej patria pod japonského giganta. Najnovší PlayStation Showcase taktiež prezradil, že títo talentovaní autori pracujú na Marvel’s Wolverine. Po pavúčom mužovi nás teda čaká i najlegendárnejší zástupca hrdinov X-Men.

Áno, v Insomniac Games sú očividne všetci fanúšikovia komiksových príbehov, pretože zmienený Showcase oznámil, že nás čaká nielen Marvel’s Spider-Man 2, ale aj bližšie nepredstavený projekt s Loganom v hlavnej úlohe. Titul pritom bude niesť názov Marvel’s Wolverine alebo iba Wolverine a takmer minútová ukážka predstavuje určitý koncept a potvrdenie, že hra vôbec vznikne.

O čo pôjde? Aký to bude žáner? Čaká nás open world hra alebo lineárna záležitosť s hack and slash prvkami? Prípadne možno dúfať v niečo celkom iné? Na tieto otázky sa pokúsime odpovedať v dnešnom článku a nasledujúcich odstavcoch venujúcim sa primárne novinke od zmieneného autorského štúdia.

Marvel’s Wolverine bude…

Je pravdou, že Marvel’s Spider-Man je akčnou príbehovou hrou, ktorá sa odohráva v relatívne rozľahlom otvorenom prostredí mesta New York. Takýto otvorený svet je ale priamo podmienený samotnej hrateľnosti, keďže sa Peter Parker dokáže svižne preháňať po uliciach obrastených kriminálnou činnosťou. Niektoré vedľajšie úlohy sa pritom odohrávajú na strechách, kombinujú akciu i stealth a, hlavne, využívajú rýchlosť pohybu azda najpopulárnejšieho hrdinu z produkcie Marvel.

Taktiež sa môže zdať, že Insomniac Games sú primárne tvorcovia zaujímavých otvorených svetov, ktoré ťažia z dynamického pohybového systému. Predsa len, história nám dala Sunset Overdrive, už zmieneného Spider-Mana a aj jeho spin-off s podtitulom Miles Morales. Každopádne, taký Ratchet & Clank: Rift Apart je iba semi open world a tým pádom nadchádzajúci Wolverine nebude nutne tradičný otvorený svet.

Koniec koncov, Logan nie je svižný a rýchlo sa pohybujúci hrdina, ktorý by preskakoval celé domy a ulice. Presun medzi oblasťami bude preto s najväčšou pravdepodobnosťou prebiehať pomalšie, čo by mohlo naznačovať segmentovanie celej hry. O súbojový systém sa aktuálne nemusíme obávať, nakoľko ide o Insomniac, ktorý bude využívať skúsenosti nadobudnuté v ich hrdinskej hre spred troch rokov. A, je to Wolverine, takže by sme mali dúfať v poriadne drsnú a nekompromisnú záležitosť.

Marvel's Wolverine - not main
Zdroj: www.nat-games.de

Blízke vydanie? Rozhodne nie

Bolo odhalené, že Marvel’s Spider-Man 2 sa dočká svojho vydania v roku 2023, pričom dnes preberaný Wolverine sa podobného release okna nedočkal. To nám jasne naznačuje, že vyjde až po pavúčom mužovi a teda by ste ho pred rokom 2024 očakávať nemali.

Je to pochopiteľné, lebo nedošlo na predstavenie hrateľnosti a, dokonca, ani trailer sa neskladá zo záberov priamo z hry. Preto si na bližšie a podstatne konkrétnejšie predstavenie počkáme. Možno sa pritom domnievať, že to bude až o dva roky. V Sony rozumejú marketingu a preto sa budú venovať primárne titulom, ktorých vydanie sa nezadržateľne blíži. Aktuálne to bude Spider-Man od Insomniacu a až následne dôjde na Wolverina, ktorého kampaň sa následne naplno rozbehne.

Čo hovoríte na predstavený koncept Marvel’s Wolverine a možnosti, ktorými by sa hra mohla uberať? Súhlasíte s nimi alebo by ste si priali iné zasadenie, prípadne žánre? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom dostupných komentárov.

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -