AKTUÁLNE: Internetová apokalypsa – Masívny výpadok Facebooku pripomína našu závislosť!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

V dnešnej dobe sa všetko točí okolo sociálnych sietí. Cez Facebook komunikujeme s priateľmi a rodinou, mnohí z nás cez tieto médiá dokonca pracujú a zarábajú si na jedlo. Keď teda príde výpadok ako ten dnešný (14. apríl), pripomína to koniec sveta. Ľudia sa teda rýchlo presunuli na Twitter, kde sa znova sťažujú na spadnuté servery.

škandál facebooku mark zuckerberg
Zdroj: nyguild.org

Výpadok Facebooku

Výpadok serverov podľa skorých správ ovplyvnil používateľov po celom svete. Okrem samotného Facebooku majú technické problémy aj iné siete, ktoré táto spoločnosť vlastní. Prihlásiť sa nemôžeme ani do Instagramu či aplikácie na komunikáciu WhatsApp. Výpadok začal tesne pred 13:00, no stále sa ho nepodarilo vyriešiť. [UPDATE: Výpadok trval asi do 15:00]

Žijeme vo vrcholnom opaku utopie? Akonáhle na pár minút stratíme prístup ku trom aplikáciám, pripomína nám to apokalypsu. Výpadok aj svetové médiá zverejňujú ako horúce správy, ktoré nesmú nikomu ujsť. Dokonca aj my sa cítime, ako keby sme nemali na výber a o tejto správe musíme informovať. Je to šialenstvo, do ktorého sme sa v technologickej dobe sami dohnali.

Facebook mal podľa posledných zverejnených štatistík 2,32 miliárd aktívnych používateľov. Viac ako štvrtina celej svetovej populácie túto aplikáciu pravidelne používa na komunikáciu, zábavu či zárobkovú činnosť. Na Instagrame je zasa aktívna rovná miliarda ľudí. WhatsApp pre zmenu používa 1 a pol miliardy ľudí. Keby sme boli negativisti, mohli by sme sa na tieto aplikácie pozerať ako na modernú epidémiu.

škandál facebooku mark zuckerberg
Zdroj: cnbc.com

Ako vnímate výpadok Facebooku, Instagramu či WhatsAppu? Odhaľuje spôsobené šialenstvo skutočnú závislosť, ktorú sme si ako ľudia voči týmto aplikáciám vybudovali? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -