Legendárny film Maska mal byť pôvodne horor, prezradil režisér Chuck Russell!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Kto by to bol povedal, že jedna z top komédií všetkých čias mala byť spočiatku horor. Prezradil nám to režisér Chuck Russell, ktorý s Maskou v roku 1994 pobavil celý svet. Ale ten rok bol špeciálny ešte niečím. Jim Carrey bol v tom čase veľmi zaneprázdnený a zahral si až v troch filmov – Ace Ventura: Zvierací detektív, Blbý a blbší a spomínaná Maska. Pri pohľade na tieto tri filmy, jeden z nich určite nie je taký, ako ostatné. A mohol sa líšiť ešte viac. 

Staré dobré časy; zdroj: cinemablend.com

Russell mal nedávno rozhovor o 30. výročí Dream Warriors a stručne sa vyjadril aj o minulosti jeho filmov. Pri otázkach ohľadom filmu Nočná mora z Elm Street si totižto spomenul na niečo veľmi dôležité:

„Je to skvelý prípad toho, že sa skutočne pokúšame presadiť naše vízie. A tak to aj pri Maske začalo. Zmenili sme ho z hororu na komédiu a pôvodný plán bol celkom rozdielny. Bola to naozaj ťažká bitka, ale zvládli sme to. Štúdio New Line chcelo nový druh Freddyho, ale zmenili sme to.“ 

Tá predstava by bola naozaj zaujímavá, avšak dokážete si to predstaviť? Mala by Maska v žánri hororu taký úspech, ako v komediálnom prevedení? Ak by tomu tak bolo, hlavná postava by bola takmer identická s legendárnym Freddym Kruegerom. Prečítajte si, čo Russell povedal:

„Zhodou okolností som videl originálny komiks Maska, ktorý som dostal a pomyslel som si – Je to naozaj dobré, ale príliš rovnaké, ako Freddy Krueger. A tak to naozaj aj bolo. Postava mala masku a zabíjala ľudí v jednej dejovej línii. Bolo by to možno cool, ale komiks je jednoducho komiks. Tie boli jednoducho a bez komplikácií chladné, tmavé a strašidelné.“ 

Určite sa rozhodli správne a dotiahli to do víťazného konca. Jim Carrey sa stal super hviezdou a film pomohol spustiť bohatú kariéru herečke Cameron Diaz. Taktiež si Jim vyslúžil nomináciu na Zlatý Glóbus a film si zaslúžil nomináciu ceny akadémie za najlepšie vizuálne efekty. Tie im však vyfúkol legendárny Forrest Gump.

Vizuálne efekty, ktoré určite stáli za pozretie!; zdroj: youtube.com

Súťaž, ktorá nedopadla podľa predstáv 

Maska sa postupom času stala veľmi obľúbenou medzi deťmi i dospelými. Dokonca vznikol aj animovaný seriál a peniaze sa len hrnuli. Taktiež sa premýšľalo o pokračovaní a projektu sa upísal aj Jim Carrey. Ten však z projektu odišiel a tým spôsobil magazínu Nintendo Power nemalé problémy. Magazín spustil v tom čase súťaž, ktorej víťaz si zahrá malé cameo v pokračovaní. No po prevalení informácie, že Jim odišiel sa ich súťaž skončila. Problémom bolo, že už našli svojho víťaza, no teraz museli vymyslieť, ako mu povedať trpkú pravdu. Nakoniec magazín neznámu osobu vyplatil nemalou čiastkou a na nedorozumenie sa do dnešných dní zabudlo. Ešte v roku 2005 sme mali možnosť vidieť „pokračovanie„, ktoré bolo však neuveriteľné chabé a zlé. Maska Junior bol jednoducho prepadák, ktorý určite nestojí za váš čas.

Je určite zábavné špekulovať nad tým, či by bola Maska kvalitný horor. Avšak, spokojnosť je na mieste určite aj za komédiu, ktorá sa navždy zapísala medzi tie najlepšie. A kto vie, možno sa jedného dňa dočkáme aj takejto adaptácie. Vedeli by ste si to predstaviť?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -