Dostane herná séria Mass Effect vlastný seriál? Amazon je blízko k novej exkluzívnej dohode

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Seriál z hernej franšízy Mass Effect sa pomaly stáva realitou

Amazon je údajne blízko k novej exkluzívnej dohode. Tentokrát by sa mal na malé obrazovky dostať seriál z prostredia ikonickej hernej série Mass Effect, jednej z najpopulárnejších franšíz od vývojárskeho štúdia Electronic Arts.

Electronic Arts a BioWare doposiaľ príchod novej série oficiálne nepotvrdili. Spoločnosti však už v minulosti naznačili, že projekt určený pre TV sa nakoniec do výroby dostane. V júni to pre Business Insider potvrdil aj projektový riaditeľ hry Mass Effect: Legendary Edition Mac Walters:

„Nie je otázkou, či sa to udeje. Otázkou je to, kedy sa to udeje, pretože táto franšíza si to jedného dňa určite namieri až do Hollywoodu.“

K novej potenciálnej spolupráci sa pre Deadline taktiež vyjadrila šéfka štúdia Amazon Jennifer Salke:

„Uvidíte, že budeme pokračovať v investovaní do rôznych fantazijných žánrov všetkých druhov. V štúdiu máme žánrovo zameraný tím, ktorý neúnavne spolupracuje s našimi kreatívnymi partnermi na takých scenároch, na ktoré sa už teraz môžete tešiť a prídu určite aj ďalšie.“

Mass Effect seriál Amazon
Zdroj: gamesalike.com

Úspech vesmírnej franšízy

Hernú sériu Mass Effect vytvorili Casey Hudson, Drew Karpyshyn a Preston Watamaniuk. Pôvodná hra od vývojárskych štúdií BioWare a Electronic Arts bola spustená v roku 2007, odkedy sme sa dočkali naozaj veľkého počtu epických zážitkov.

Dej sa odohráva v roku 2183 a hráča prevtelí do úlohy elitného ľudského veliteľa Sheparda, ktorý preskúmava kúty galaxie na hviezdnej lodi SSV Normandy. Problémom budú neznáme mimozemské sily snažiace sa ovládnuť celú Mliečnu dráhu a zastaviť inváziu prastarej rasy bude kľúčom k zdolaniu tejto výnimočnej hry s hororovým nádychom.

V plánoch je dokonca okrem seriálu aj filmová adaptácia od Legendary Pictures. Príbeh má byť úplne nový, ale vo filme sa majú objaviť postavy známe z hry, vrátane veliteľa Sheparda. Na scenár má vplyv aj štúdio BioWare, ale či sa tohto projektu niekedy skutočne dočkáme je zatiaľ otázne. Tešiť nás môžeš aspoň fakt, že Amazon je krok k podpísaniu exkluzívnej zmluvy. Na oficiálne vyhlásenia si ešte musíme chvíľu počkať.

Prijal by si seriál z prostredia hernej série Mass Effect? Názor nám nezabudni napísať dole do komentára.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -