Dozvedeli sme sa dátum vydania Mass Effect Trilogy? Nový artbook naznačuje, že áno

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Generál Shepard opäť prichádza

Science fiction príbehy, ktoré štúdio Bioware začalo rozprávať už pred viac ako desiatimi rokmi, patria k snáď tomu najlepšiu, čo od talentovaných autorov vzišlo. Unikátne dobrodružstvá, zábavná hrateľnosť akčného RPG, pútavé charaktery – to všetko bolo esenciou celej Mass Effect Trilogy, ktorej prichádzajúci artbook, pravdepodobne, odhalil dátum vydania.

V prípade celej ságy (i vlažne prijatej Andromedy) môžeme hovoriť o fantastickom RPG z hlbokého vesmíru. V pôvodnej trilógii rozprávali hry príbeh generála Sheparda (ženského, či mužského, máte na výber), pričom fanúšikovia si ju okamžite zamilovali, aj keď treba dodať, že najmä k samotnému finálne mali početné výhrady.

To ale nezabránilo vzniku obrovského kultu a legendárneho štatútu, ktorým sa môže popýšiť väčšina Bioware hier z danej dekády (žiaľ, dnes je situácia iná a pôvodný tím vlastne neexistuje). Najmä preto vyvíjajúci sa remake nenechal fanúšikov chladných.

EA zverejnilo, že v ich štúdiách sa pracuje na bližšie nešpecifikovanej HD remasterovanej verzii. Neskôr bolo dokonca potvrdené, že skutočne ide o Mass Effect Trilogy HD, čo vyvolalo vlnu pozitívnych reakcií.

Mass Effect Trilogy dátum vydania
Zdroj: change.org

Takže dátum vydania Mass Effect Trilogy oficiálne potvrdený?

Veľké hry sú nezriedka sprevádza obdobne veľkým artbookom. Tvorcovia radi prostredníctvom takéhoto zberateľského predmetu ukazujú rôzne koncepty, fotografie z hry a súčasne približujú daný svet.

Za zmienku môže stáť artbook tretieho Zaklínača, Kingdom Come: Deliverance alebo nie až tak dávneho Star Wars Jedi: Fallen Order. Vo všetkých prípadoch ide o atraktívne knihy s obrázkami a originálnymi konceptami z výsledných počinov.

Mass Effect Trilogy ohlásilo, že sa taktiež dočká inovovaného artbooku (pochopiteľne ho pôvodné hry dostali), ktorý doplní informácie o svete, pridá unikátne obrázky i nikdy nevidené koncepty. Portál amazon.com pritom prezradil, že The Art of the Mass Effect Trilogy: Expanded Edition vyjde už 23. marca 2021.

Aby ste rozumeli, tieto knihy vychádzajú buď krátko po samostatnej hre, prípadne sú dostupné ihneď na launch day. To v praxi znamená, že je Mass Effect Trilogy s najväčšou pravdepodobnosťou naplánované na prvý kvartál nadchádzajúceho roka.

Ak je tomu skutočne tak, o chvíľu nás čaká plnohodnotné predstavenie a zrejme i oznámenie dátumu vydania. Dovtedy nám nezostáva nič iné, než čakať a dúfať.

Myslíte, že remaster science fiction trilógie vyjde v prvom kvartáli 2021? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -