Lepšiu akciu z 2. svetovej vojny len tak neuvidíte. Nástupca Bratstva neohrozených sa ukazuje v neskutočnom videu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Masters of the Air má nový trailer

Nástupca televíznych vojnových klasík Bratstvo neohrozených a Pacifik práve dostal čerstvý trailer. V novom videu sa naplno rozpúta vojnová vrava, tentokrát vo vzduchu a z pohľadu amerických bombardérov slúžiacich v 100. bombardovacej skupine. Nový seriál Masters of the Air dorazí už počas januára a sľubuje autentický návrat na bojiská 2. svetovej vojny.

Príbeh nového seriálu sa bude točiť okolo pilotov prekliatej jednotky amerických bombardérov, ktorá sa kvôli vysokým stratám preslávila aj pod prezývkou „krvavá stovka„. Jednotka operovala po bojiskách v celej Európe a významne prispela k porážke nacistického Nemecka, stalo sa tak však za cenu veľkých strát na životoch.

O novinku sa postarajú Tom Hanks v spolupráci so Stevenom Spielbergom a Garym Goetzmanom, ktorí pre HBO natočili slávnu dvojicu vojnových seriálov Bratstvo neohrozených a Pacifik. Masters of the Air však nepríde na HBO, ale na streamovaciu službu Apple TV+, ktorá si zabezpečila exkluzívne vysielacie práva.

Seriál tu úvodnou dvojicou epizód štartuje 26. januára, celkovo bude mať 9 epizód. V hlavných úlohách sa predstavia Austin Butler, Callum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann, Rafferty Law, Barry Keoghan, Josiah Cross, Branden Cook alebo Ncuti Gatwa.

Pôvodný článok:

Dvojica najlepších vojnových seriálov Bratstvo neohrozených a Pacifik po rokoch konečne dostane pokračovanie. Za novým seriálom Masters of the Air opäť stoja Steven Spielberg a herec Tom Hanks, veľkorozpočtová historická novinka však bude unikát. Pozrieme sa v nej do vzduchu na príbeh známej americkej jednotky bombardérov.

V obsadení nového seriálu vieme nájsť síce mladých, no úspešných hercov. Hlavnej úlohy sa zhostil Austin Butler a v ďalších rolách sa ukážu herci ako Callum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann, Rafferty Law, Barry Keoghan, Josiah Cross, Branden Cook alebo Ncuti Gatwa. Seriál spolu s Hanksom a Spielbergom produkuje aj Gary Goetzman, pričom toto trio predtým už dvakrát spolupracovalo.

Goetzman, Spielberg a Hanks spoločne pracovali na oceňovaných seriálov z druhej svetovej vojny Band of Brothers (2001) a The Pacific (2010). Sú to sesterské seriály, odohrávajúce sa v jednom univerze, a teraz sa do tohto sveta podľa skutočných udalostí pridá aj Masters of the Air.

Kedy seriál priletí na streamovaciu platformu?

Mini-séria vychádza z knihy Donalda L. Millera, ktorá nesie rovnaký názov ako pripravovaný projekt. Scenár podľa úspešnej knihy pripravil scenárista John Orloff, ktorý napísal aj dve epizódy v Band of Brothers. Podobne ako kniha, aj seriál bude sledovať 100. bombardovaciu skupinu amerického letectva, tiež známu ako Bloody Hundredth (Krvavá stovka).

Seriál podľa reálnych udalostí nám ukáže mladých pilotov, ktorí robili bombardovacie nálety nad nacistickým Nemeckom. Zároveň museli zápasiť s tvrdými prekážkami – mrazom, nedostatkom kyslíka aj terorom bojov vo výške niekoľkých kilometrov. Uvidíme aj ich dopad bojov na ich emocionálnu a psychologickú rovinu, ktorá po dramatických udalostiach nezostala bezo zmeny.

Niektorých pri ničení Hitlerovej Tretej ríše zostrelili a zajali, iní boli zranení či dokonca zabití. Len pár šťastlivcov sa dostalo domov, no daň si to vybralo u každého jedného z nich. Mini-séria príde na platformu Apple TV+, pričom prvé dve epizódy vyjdú 26. januára 2024 a zvyšných sedem bude vychádzať na týždennej báze.

Významné mená na producentských aj hereckých pozíciách s rozpočtom silnej streamovacej platformy. Znamená to, že sa dočkáme za pár mesiacov naozaj kvalitnej vojnovej mini-série?

Zdroje: deadline.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -