Filmy Matrix 4 a nový Batman môžu byť kvôli koronavírusu odložené. Máme sa báť?

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

V Hollywoode sa blýska na ťažké časy

Je možné, že premiéry megahitov naplánované na rok 2021, ako Matrix 4 alebo nový The Batman (s hlavnou hviezdou Robertom Pattinsonom), môžu byť odložené kvôli pandémii koronavírusu.

Oba filmy v súčastnosti riešia produkčnú stránku natáčania, ktorá musela byť zastavená. Oficiálne sa hovorí o dvoch týždňoch pauzy, ako ale všetci dobre vieme, tieto opatrenia sa postupne posúvajú do neurčita. V Hollywoode už skoro všetci pozastavili svoje rozpracované projekty.

Batman Robert Pattinson
Zdroj: twitter.com

The Batman Matta Reevesa už mal v čase krízy zameškané 2 týždne natáčania a podľa najnovších reakcií to režiséra presúva na ešte dlhší čas. Aktuálne nie je možné určiť, ako sa situácie budú vyvíjať, kedže každý deň, či už vo filmoch alebo v celom spoločenskom živote, sa tieto aspekty nepretržite menia.

Oficiálne plánovanie je v tejto dobe najväčší problém. Nikto nevie, kedy bude znova bezpečné otvárať kiná a združovať sa skupinám. Taktiež bol prerušený aj najnovší akčný thriller s Dwayneom Jonhsonom z Netflixu, Red Notice.

Je tu ešte pár príkladov, ktoré ale určite nebudú posledné. Ďalšia masívna séria Jurassic World: Dominion (s Chrisom Prattom) alebo aj marvelovský Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings si taktiež museli dať neželanú stopku.

View this post on Instagram

We are pressing pause on our @netflix production of RED NOTICE effective this Monday for the next two weeks. It’s my privilege to speak eye to eye with our entire crew to help give a little clarity and guidance, as the most important thing right now is for us to get everyone home to their concerned families. Gotta protect our babies, spouses, loved ones and elderly. We’ll continue to monitor and assess this situation closely to make the best decisions for our families first and then our businesses. We’re a resilient nation who ultimately, will always rise to the occasion to be accountable and work together to overcome whatever hardship lies in front of us. Our country will do its job, as the rest of the world will do theirs. Everyone please stay healthy, vigilant, safe and let’s protect one another. We’re all in this – together. DJ @sevenbucksprod @flynnpictureco @Netflix

A post shared by therock (@therock) on

Je zaujímavé dodať, že tiež aj John Wick 4 má stále naplánovaný taký istý dátum premiéry, ako už spomínaný Matrix 421. máj 2021. V oboch prípadoch hrá nestarnúci Keanu Reeves.

John Wick / Neo Matrix
Zdroj: fox10phoenix.com

Filmový domino efekt

Ďalšie problémy prichádzajú s plánovaním pre hercov. S posúvaním produkcie sa dostávajú do obsadených termínov pre rôzne iné naplánované projekty. Od teraz na následky koronavírusu nie sú odložené len produkcie a premiéry na tento rok, alebo ten ďalší, jeho následky pocítia aj iné filmy dlhšie po tom. Ako dominový efekt snímky presunuté na rok 2021 budú musieť nahradiť miesto pre tie, ktoré sme mali vidieť v tom isto dátume.

U spoločností, ktoré majú pod jednou strechou viacero rôznych filmov – Warner Bros., Sony alebo Disney, bude toto plánovanie zámena vo vlastnom rozvrhu. V prípade prekrývania premiér rozličných spoločností sa bude musieť nájsť adekvátne riešenie odloženia, aby bol každý spokojný a vedeli svoj hit predstaviť v tom najlepšom svetle pre divákov.

Jurassic World Dominion
Zdroj: jurassicoutpost.com

Nám nezostáva nič viac, iba sa so situáciou zmieriť a očakávať iné, tentokrát už ale pozitívnejšie správy z filmového sveta.

Odložené Matrix 4 a The Batman nám budú chýbať. Všetci si budeme musieť nájsť nejakú náhradu za následky celosvetovej krízy. Ak máte nejaké nápady, môžete sa s nami podeliť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -