Matt Damon objavuje skutočný význam Veľkého čínskeho múru v traileri na The Great Wall

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Diváci v USA a v zvyšku západného sveta si na The Great Wall od štúdia Universal budú musieť počkať ešte zopár mesiacov. V Číne sa však na túto epickú adventúru pozrú už 16. decembra. Aby sa čínski fanúšici nenudili, bol vydaný 9 minútový trailer plný akcie, ktorý ukazuje mnoho nových záberov a predstavuje hlavné postavy. Aj keď nevieme plynulo čínsky, aspoň sa môžme pozrieť na Matta Damona a jeho postavu Williama Garina v nových scénach.

Trailer si pozri tu:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=4gP8F3XH7xw]

Tento nový trailer bol vydaný na YouTube a pozostáva z menších trailerov zostrihaných do 9 minútového monštra. Napriek tomu ale nie je nedostatok nových záberov z epických bojových scén. Trailer na The Great Wall začína tým, že sa zameria na postavu Matta Damona. Zvyšok nám ale bližšie ukáže ostatné postavy pestrého hereckého obsadenia.

V traileri ani zďaleka nechýba akci
V traileri ani zďaleka nechýba akcia

The Great Wall čelí útokom kvôli whitewashingu

Film momentálne čelí vlne kritiky, hlavne od čínskej herečky Constance Wu, kvôli takzvanému „whitewashingu“, AKA, nahrádzanie postáv s inou etnicitou bielimi hercami v hlavnej úlohe. Constance je pobúrená a vydala výrok „Naši hrdinovia nevyzerajú ako Matt Damon“. Ku kontroverzii sa nedávno vyjadril aj sám Matt Damon. Mattovi je ľúto, že film ľudia negatívne hodnotia iba na základe traileru, bez toho, aby ho videli celý. Ľuďom totiž vadí, že vo filme o čínskych hrdinoch si hlavnú rolu „ukradol“ biely herec. Som úprimne veľmi zvedavý, ako sa táto situácia vyvinie.

Constance Wu
Constance Wu

O čom bude film a kto si v ňom zahrá?

V hlavnej úlohe s A-čkovým hercom Mattom Damonom a režisérom Zhangom Yimouom, The Great Wall vypráva príbeh elitného vojaka, ktorý sa pridá do boja pre ochranu celého ľudstva na jednej z najikonickejších stavieb sveta. Prvý film po anglicky od režiséra Yimoua je najväčším filmom natočeným iba v Číne. Vo filme si zahrajú aj Jing Tian, Pedro Pascal, Willem Dafoe a Andy Lau.

Tešíte sa na film? Poprípade aký máte názor na kritiku ohľadom whitewashingu píšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -