Postará sa scenárista Batmana o film 2084, ktorý bude inšpirovaný románom od Georga Orwella?

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Film 2084 prichádza s ďalšou nepríjemnou budúcnosťou

Zatiaľ čo je produkcia nového Batmana kvôli koronavírusu odložená, spolu-scenárista Mattson Tomlin sa aj naďalej snaží budovať svoju nádejnú kariéru s pripravovaným sci-fi projektom 2084. Scenár mu už odsúhlasila aj spoločnosť Paramount.

Detaily zápletky príbehu sú stále tajné, ale opisujú ju ako duchovného nástupcu ikonického románu 1984 od Georga Orwella. Kniha vydaná v 1949 rozpráva o totalitnej a distopickej budúcnosti, v ktorej vás na každom kroku sleduje neoblomný Veľký brat.

1984
Zdroj: sifted.eu

Ľudia už zabudli na slobodu a všetky názory, ktoré nie sú väčšinové, sú fyzicky aj psychicky vládou trestané. Pravda je iba jedna, a to tá, ktorú vám povie niekto zhora.

Stručný popis filmu 2084 znie celkom podobne, ako známa Orwellova kniha: V autoritatívnej spoločnosti, ktorá vznikla z popola celosvetovej deštrukcie, sú životy ľudí kontrolované do každého najmenšieho detailu. V centre diania tohto všetkého ale vzniká mladá láska, ktorá započne povstalecké hnutie na zvrhnutie veľmi prísnej vlády.

Kvalitných sci-fi filmov nie je nikdy málo

Zdroje taktiež informujú, že film bude mať podobné tóny ako mysteriózny Inception od Christophera Nolana, alebo revolučný Matrix. Producentom sa stal Lorenzo di Bonaventura, ktorý sa venoval filmom ako séria TransformersG.I. JoeCyntoryn Zvieratiek, alebo aj Constantine.

Mattson Tomlin Lorenzo di Bonaventura
Scenárista Mattson Tomlin a producent Lorenzo di Bonaventura. Zdroj: hollywoodreporter.com

Mattson Tomlin je zatiaľ v Hollywoode nováčik a jeho kredit sa zvýšil iba po tom, ako si ho sám Matt Reeves vybral k spolupráci na scenári k novému Batmanovi s Robertom Pattinsonom. Nebola to ale nejaká náhoda, keďže sa už niekoľko rokov snaží presadiť svoje scenáre na portále Black List, aby si ho po čase cez túto možnosť niekto dokázal nájsť.

Jeho ďalší nepomenovaný sci-fi projekt od Netflixu zasa rozpráva o mladej žene, ktorá predáva drogy s účinkom nadľudských superschopností. V hladných úlohách Jamie Foxx, Dominique Fishback a Joseph Gordon-Levitt. O réžiu sa obstará dvojica Ariel Schulman a Henry Joost (sci-fi Nerve).

Tešíte sa na ambiciózny a zaujímavý sci-fi film 2084?

Zdroj: deadline.com, forbes.com, comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -