FilmyVýber šéfredaktora

MCU Biblia je zoznam všetkých vyslovených viet v marvelovkách v podobe svätého písma

Sú tu ľudia, ktorým je nejaký Marvel Cinematic Universe celkom ukradnutý. Potom tu sú takí, ktorí ho sledujú, ale ani nejak neriešia mimo kina. No a nakoniec poznáme fanúšikov, ktorí sa o superhrdinoch rozprávajú s kamarátmi, čítajú si o nich a aktívne sa tešia na ďalšie filmy. Pokiaľ patríte do tej poslednej skupiny, potom je MCU Biblia práve pre vás. Na čo vlastne je?

Dom Tonyho Starka z Avengers: Endgame

Zdroj: cnet.com

MCU Biblia je sväté písmo pre fanúšikov Marvelu

Tipujem, že sa nebudem mýliť, ak budem predpokladať, že konkrétne ty už máš pozretých všetkých 22 filmov. No a ak sa náhodou mýlim a ešte si niektoré nevidel, nechaj si od nás poradiť a šup na maratón MCU filmov v tomto poradí.

Zamyslime sa ale na chvíľu: aj keď sa považujeme za veľkých fanúšikov filmov od Marvelu, koľko z nich si reálne pamätáme? Nehovorím teraz o tom, ktoré hlavné postavy sa v nich objavovali, proti akým zloduchom bojovali a o čo vlastne išlo v príbehu. Narážam skôr na to, čo si navzájom vraveli, teda dialógy. Koľko viet dialógov si naozaj pamätáte napríklad z Avengers: Endgame?

avengers: endgame recenzia

Zdroj: in.pcmag.com

Pravdepodobne si toho nepamätáte ani zďaleka toľko, koľko ste si mysleli. Niet však prečo pozerať celé univerzum odznova a snažiť sa zapamätať si každý kúsok dialógu. Vývojár a fanúšik Sean Lennaerts totižto vytvoril niečo, čo sa nedá nazvať inak ako MCU Biblia.

> Otvoriť MCU Bibliu <

Sväté písmo pre fanúšikov Marvelu? Aj tak sa dá tento projekt popísať. Ide o web, na ktorom sú formou textu zoskupené všetky dialógy z MCUv podobe Biblie. Každý film je ako názov jednej knihy, pričom miesto zvyčajných kapitol a veršov sú vety vyjadrené časom, kedy sú vyslovené.

mcu biblia

Zdroj: github.io

Reálne využitie táto “MCU Biblia” má len malé, no ide o zaujímavosť, ktorá dokazuje silu ošiaľu ohľadom marveloviek. Prípadne však môže ísť o jednoduchý spôsob, ako vyhľadať konkrétny citát. Taktiež vďaka nej ľahko spočítate, koľkokrát bolo za celý čas vyslovené konkrétne slovo, ako napríklad “Avengers” atď.

Skúšali ste si v MCU Biblii niečo vyhľadať? Dokázali ste pomocou nej nájsť svoj obľúbený citát zo všetkých marveloviek? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: theverge.com, github.io

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár