Kto všetko bude členom tímu vo filme Avengers 5 a čo zatiaľ o filme vieme?

Nenechajte si ujsť

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

MCU film Avengers 5: Spoilery, uniknuté informácie a teórie

MCU film Avengers 5 – Štvrtá fáza Marvel Cinematic Universe príde o niečo neskôr, ako sme pôvodne očakávali. Epidémia koronavírusu zapríčinila, že sa premiéra filmu Black Widow posunula na 5. november 2020, kedy sme sa pôvodne mali dočkať tímovky Eternals. Domino efekt teda spôsobil, že sa každý pripravovaný film posunul o jeden dátum.

Minulý rok v lete štúdio Marvel Studios na Comic-Cone v San Diegu predstavilo kompletný plán Štvrtej fázy, no slovo padlo aj na filmy ako Black Panther 2 a Captain Marvel 2. Odvtedy sme sa dokonca dozvedeli aj ich dátumy vydania, pričom do Wakandy sa vrátime 8. mája 2022 a pokračovanie Captain Marvel je naplánované na 8. júl 2022.

4. faza mcu marvel
Zdroj: inverse.com

Tieto dva filmy budú podľa všetkého súčasťou Piatej fázy MCU, ktorej súčasťou bude aj potvrdený Ant-Man 3. Ďalej by v nej svoj debut mohol zažiť Blade a taktiež očakávame aj príchod postáv, ktorých práva ešte donedávna vlastnilo štúdio Fox (X-Men, Fantastická štvorka, …). O všetkých vyššie spomenutých filmoch sa už oficiálne nejakým spôsobom rozprávalo.

Potom je tu však snímka Avengers 5, o ktorej zatiaľ nepadlo jediné slovo, no fanúšikovia veria, že sa jej dočkáme na konci Piatej fázy. Poďme si teda zhrnúť rôzne spoilery, uniknuté informácie a teórie, ktoré sme sa doposiaľ dozvedeli o pokračovaní filmu Avengers: Endgame, ktorý navždy poznamenal udalosti Marvel Cinematic Universe.

Čo vieme o obsadení filmu Avengers 5?

Zatiaľ môžeme s takmer určitou istotou povedať, ktoré postavy a herci sa do tímu Avengers už nevrátia. Mimo z hry je Iron Man (Robert Downey Jr.), ktorý sa obetoval na záchranu sveta pred Thanosom (Josh Brolin). Svoj život po boku Peggy Carter (Hayley Atwell) odžil aj Captain America (Chris Evans), ktorý nám vo filme Avengers: Endgame pravdepodobne povedal svoje posledné zbohom.

Určite sa nevráti ani Black Widow (Scarlett Johansson), ktorá síce dostane svoj sólový film, no jeho udalosti sa odohrávajú dávno pred Endgame. Jediným členom pôvodnej trojky teda ostáva herec Chris Hemsworth a jeho postava Thora, ktorá bude musieť pokračovať bez svojich kolegov.

avengers: endgame recenzia
Zdroj: in.pcmag.com

Vo filme Thor: Love and Thunder sa s kladivom v ruke ukáže aj Jane Foster (Natalie Portman), ktorá by sa teoreticky mohla stať súčasťou tímu Avengers. Z aktívnych členov nám tak ostávajú už len Captain Marvel (Brie Larson), Spider-Man (Tom Holland), Doctor Strange (Benedict Cumberbatch), Black Panther (Chadwick Boseman), Valkyrie (Tessa Thompson), War Machine (Don Cheadle), Winter Soldier (Sebastian Stan) a Falcon (Anthony Mackie).

Samozrejme je otázne, aký osud má Marvel pre tieto postavy naplánovaný a či sa vôbec stanú oficiálnou súčasťou tímu vo filme Avengers 5. Zo všetkých už známych charakterov by však mohlo vyzerať zloženie tímu nejak takto.

Dočkáme sa viacerých Avengers tímov?

Už niekoľkokrát sme vám spomínali aj možnosť, že sa dočkáme viacerých Avengers tímov, ktoré poznáme z komiksov. Medzi nimi môžu byť napríklad New Avengers, Young Avengers alebo Dark Avengers. Tu zohrajú veľkú úlohu pripravované seriály na Disney+, pretože riaditeľ Marvel Studios Kevin Feige už potvrdil, že sa veľa postáv predstavených v seriáloch neskôr ukáže aj vo filmoch.

marvel cinematic universe Young Avengers
Zdroj: stmed.net

Jednou z takých môže byť napríklad Kate Bishop, ktorá má pomaly ale isto prebrať štafetu po Hawkeyeovi. Svoj debut si odbije v seriáli Hawkeye a v komiksoch ju poznáme ako súčasť tímu New Avengers. Skôr či neskôr sa tak určite dočkáme utvorenia viacerých Avengers tímov.

She-Hulk je prvou potvrdenou novou súčasťou tímu

Už nejaký ten piatok je oficiálne potvrdené, že svoj vlastný seriál na Disney+ dostane aj postava She-Hulk. Konkurz na obsadenie tohto charakteru však obsahoval veľmi zaujímavý únik. Posledná veta popisu konkurzu hovorila, že ktokoľvek bude obsadený do úlohy Jennifer Walters sa eventuálne stane “budúcim členom Avengers“.

seriál she-hulk
Zdroj: hdqwalls.com

Kevin Feige už dokonca niekoľkokrát avizoval, že práve She-Hulk bude skôr či neskôr dôležitou súčasťou budúcnosti MCU filmov. Postava Jennifer Walters by čisto teoreticky mohla byť predstavená už vo filme Spider-Man 3 ako právnička Petera Parkera. Väčšina fanúšikov však chce, aby sa jeho právnikom stal Matt Murdock známy ako Daredevil.

Stanú sa X-Meni členmi tímu Avengers?

Ako už určite viete, Disney získalo odkúpením štúdia Fox práva na postavy z tímov ako X-Men alebo Fantastická štvorka. Kevin Feige dokonca svojimi slovami naznačil, že sa týchto postáv v Marvel Cinematic Universe určite dočkáme. Prelomovým by v tomto smere mohol byť seriál WandaVision a film Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

V oboch projektov sa totiž ukáže Scarlet Witch, ktorá je priam predurčená na to, aby tieto postavy priviedla do sveta MCU. Teóriou je, že sa v seriáli úplne pomätie a prebudí tak svoje schopnosti ohýbania reality. Wanda by tak mohla otvoriť dvere do iných realít, cez ktoré by mohli mutanti prejsť do univerza Marvel Cinematic Universe.

Avengers a X-Men
Zdroj: aminoapps.com

Veríme, že sa X-Meni prvýkrát ukážu ešte počas Štvrtej fázy. V komiksoch je totiž bežnou záležitosťou, že sa mutanti stávajú členmi tímu Avengers. Oficiálnym členom bol napríklad Wolverine, Namor, Beast alebo Storm. Taktiež treba spomenúť, že v komiksoch sú Scarlet Witch a Quicksilver deťmi samotného Magneta. Je teda veľmi pravdepodobné, že práve Wanda Maximoff bude mať prsty v ich privedení do MCU.

Kto sa postaví proti Avengers a akú udalosť film vyrozpráva?

V tomto smere sa dočkali mnohých teórií a uniknutých informácií. Jedno je však isté – hlavný zloduch filmu Avengers 5 musí byť silnejší, hrozivejší a musí predstavovať väčšiu hrozbu ako Thanos. Takýchto postáv však poznáme mnoho a najčastejšie skloňovaným menom je práve Kang.

Nathaniel Richards a.k.a. Kang the Conqueror je známy kvôli svojim schopnostiam cestovania v čase. Pôvodne pochádza z 31. storočia a jeho dávnym predkom je Reed Richards z Fantastickej štvorky. Nathaniel bol fanatikom do histórie a objavil dávnu technológiu cestovania v čase, ktorú vynašiel Victor von Doom. Samozrejme, okrem Kanga existuje mnoho ďalších adeptov na hlavného záporáka.

kang the conqueror nathaniel richards
Zdroj: za.ign.com

Ďalšími možnosťami sú napríklad Annihilus, Doctor Doom alebo Galactus. Zaujímavé je, že všetky tieto postavy sú nejakým spôsobom prepojené s Fantastickou štvorkou, takže ich predstavenie v MCU je priam nevyhnutné. Všetko bude závisieť od toho, aký komiksový príbeh bude film Avengers 5 rozprávať. Napríklad Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame vyrozprávali sériu s názvom Infinity Gauntlet.

Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že by ďalší Avengers film mohol adaptovať komiksy Secret Wars. Ide o totálne Multiverse šialenstvo, v ktorom sa prelievajú príbehy, čas, alternatívne reality a desiatky ikonických postáv – pričom hlavným zlým tu je práve Doctor Doom.

Pokiaľ si chcete prečítať ešte komplexnejšiu teóriu o filme Avengers 5, tak určite klikajte na tento článok. Ako si myslíte vy, že bude tento film vyzerať? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Tak myslím že tých členov je tam viac ktorý by sa mohli objaviť vo filme Avengers 5… Celý zoznam všetkých Avengers ktorý boli súčasťou Infinity War a Endgame bol takýto:
    (Iron man, Cap. Thor, Hulk, Black Widow, Hawkeye, War Machine, Falcon, Scarlet Witch, Vision, Black Panther, Bucky, Spider Man, Ant man, Doctor Strange, Wasp a Captain Marvel)
    Čiže dokopy ich sme mali 17 oficiálnych Avengers ak nerátam ku nim tých ktorý im v ich sólovkách pomáhali v boji či už na zemi alebo vo vesmíre Thorovi. Takže kedže si odpočítame Iron Mana, Capa, Widow a Visiona ktorý umreli plus ešte aj Hawkeye ktorí je na dôchodku tak nám stále ostáva 12 aktívnych členov Avengers a veľa z týchto 12 Avengers ešte nedostali v tímovke dostatok priestotu a preto si myslím že by bolo dobré im ten čas na plátne dať a nepchať tam zbytočne už v 5 fáze nové postavy do tímoviek myslím že to kľudne bude stačiť na 6 fázu ak by sa po 5 časti Avengers tím znovu zúžil a tiež tam nedávať postavy ako je (Okoye, Shuri, Mbaku, Valkyrie, Wonga alebo Thora v podaní Natalie Portman).

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Bývalý producent GTA hier získal desiatky miliónov dolárov na svoj herný projekt Everywhere

Bývalý producent Rockstaru Leslie Benzies je bývalý producent množstva hier od autorov z Rockstar Games, pričom od roku 2016 podľa všetkého vytvára svoj vlastný titul....

Po filmoch Únos a Sviňa prichádza Slúžka. Začalo sa nakrúcanie nového filmu Mariany Čengel Solčanskej

Po úspechoch filmov Únos a Sviňa, ktoré lámali rekordy návštevnosti v slovenských kinách, začala režisérka Mariana Čengel Solčanská nakrúcať nový film. MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ Slovenský thriller o...

Počiatky sadistickej sestry, pri ktorých s ňou dokážete súcitiť | Ratched RECENZIA

Ratched RECENZIA Ratched RECENZIA - Ide o jeden z najnovších seriálov Netflixu, ktorý hovorí o počiatkoch jednej ikonickej postavy. Tou je sadistická sestra Mildred Ratched,...

Od 1. októbra budeme mať na Slovensku nové opatrenia. Ako ovplyvnia kiná alebo hromadné akcie?

Pandémia nového koronavírusu nás trápi už takmer rok. Po miernom lete sa prípady nakazených zvyšujú, čo viedlo náš slovenský krízový štáb k tvorbe a...

iPhone 12 Mini? Najnovší únik odhalil existenciu ďalšieho smartfónu novej generácie od Apple

S očakávaným októbrovým odhalením smartfónu iPhone 12 sa nám podarilo získať celkom podrobný obraz toho, čo môžeme od novej generácie vlakových modelov od Apple...