FilmyOdporúčame

MCU film Doctor Strange 2 bude niečím špeciálny! O čo sa Marvel pokúsi tentokrát?

Aký je to dobrý pocit… Comic Con 2019 je za nami a my sme si spolu s vami užili poriadnu nálož noviniek, nielen zo sveta Marvelu. Vy ste ale klikli na tento článok, je teda jasné, že najviac z celého filmového festivalu vás zaujali práve novinky ohľadom 4. fázy MCU. Je toho dosť, takže toho teraz máme veľa, čo môžeme spoločne rozoberať. Ako na prvý sa ale poďme pozrieť na pripravovaný MCU film Doctor Strange 2, ktorý sa vymyká očakávaniam… V čom bude iný?

MCU film Doctor Strange

Zdroj: wallpapercave.com

MCU film Doctor Strange 2 bude špeciálny

V moment, kedy Kevin Feige vyšiel na pódium a svetu oznámil plány štúdia Marvel, fanúšikovia vzrušene očakávali predstavenie nových sóloviek a pokračovaní predchádzajúcich sérií. Medzi ne patria filmy ako Thor 4, Captain Marvel 2, Black Panther 2 či môj osobný obľúbenec, Doctor Strange 2, oficiálne pomenovaný takto:

Doctor Strange
in the Multiverse of Madness

MCU film Doctor Strange

Zdroj: marvelcinematicuniverse.wikia.com

Naozaj Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) v novinke preskúma Multiverse? Navštívime ďalšie verzie MCU, kde sa budú nachádzať iné postavy? Akým spôsobom do toho zapadne Scarlet Witch a jej seriál? To sú otázky, ktorým sa môžeme venovať nabudúce, pretože ide o obšírnejšiu tému. Tu sa už motajú hlavy. Začnime ale tento nadchádzajúci MCU film spoznávať od kraja – tým, čo o ňom povedal režisér.

Prvý horor v MCU

Na Comic Cone 2019 v San Diegu sa pri predstavení filmu Doctor Strange 2 ukázal aj jeho režisér. Scott Derrickson, ktorý pracoval aj na prvej časti z roku 2016, odhalil naozaj vzrušujúcu novinku:

“Spravíme prvý strašidelný MCU film.”

scott derrickson

Zdroj: variety.com

Prečo však zamieňame slovo “strašidelný” za slovo “horor”? Nuž, dôvodom je práve samotný Derrickson. Práve on je totižto najideálnejšia voľba na tvorcu, ktorý tento žáner prinesie do Marvel Cinematic Universe. V minulosti totižto už pracoval na scenároch a režíroval filmy ako Hellraiser: Inferno, V moci diabla či Sinister. A čo viac, potenciálne cestovanie medzi realitami, ktoré naznačuje slovo Multiverse v názve, otvára mnoho možností na naozaj hororové sekvencie.

Tešíte sa, že MCU film Doctor Strange 2 pozmení žáner komiksoviek a privedie do nich aj kus hororu? Myslíte, že to príbehu prospeje? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Legendárny prvý Pokémon film príde na Netflix v novom 3D prevedení

  FilmyOdporúčame

  Aké Spider-Man filmy sa nikdy nenatočili? V pozícii režiséra mohol byť aj James Cameron

  FilmyOdporúčame

  Pozrite si najšokujúcejšiu scénu z filmu Joker v nádhernej 4K kvalite

  Filmy

  Seriál Obi-Wan Kenobi prinesie späť k životu milovanú aj nenávidenú postavu zo Star Wars

  Pridaj komentár