MCU film Doctor Strange 2 bude niečím špeciálny! O čo sa Marvel pokúsi tentokrát?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Aký je to dobrý pocit… Comic Con 2019 je za nami a my sme si spolu s vami užili poriadnu nálož noviniek, nielen zo sveta Marvelu. Vy ste ale klikli na tento článok, je teda jasné, že najviac z celého filmového festivalu vás zaujali práve novinky ohľadom 4. fázy MCU. Je toho dosť, takže toho teraz máme veľa, čo môžeme spoločne rozoberať. Ako na prvý sa ale poďme pozrieť na pripravovaný MCU film Doctor Strange 2, ktorý sa vymyká očakávaniam… V čom bude iný?

MCU film Doctor Strange
Zdroj: wallpapercave.com

MCU film Doctor Strange 2 bude špeciálny

V moment, kedy Kevin Feige vyšiel na pódium a svetu oznámil plány štúdia Marvel, fanúšikovia vzrušene očakávali predstavenie nových sóloviek a pokračovaní predchádzajúcich sérií. Medzi ne patria filmy ako Thor 4, Captain Marvel 2, Black Panther 2 či môj osobný obľúbenec, Doctor Strange 2, oficiálne pomenovaný takto:

Doctor Strange
in the Multiverse of Madness

Zdroj: marvelcinematicuniverse.wikia.com

Naozaj Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) v novinke preskúma Multiverse? Navštívime ďalšie verzie MCU, kde sa budú nachádzať iné postavy? Akým spôsobom do toho zapadne Scarlet Witch a jej seriál? To sú otázky, ktorým sa môžeme venovať nabudúce, pretože ide o obšírnejšiu tému. Tu sa už motajú hlavy. Začnime ale tento nadchádzajúci MCU film spoznávať od kraja – tým, čo o ňom povedal režisér.

Prvý horor v MCU

Na Comic Cone 2019 v San Diegu sa pri predstavení filmu Doctor Strange 2 ukázal aj jeho režisér. Scott Derrickson, ktorý pracoval aj na prvej časti z roku 2016, odhalil naozaj vzrušujúcu novinku:

„Spravíme prvý strašidelný MCU film.“

scott derrickson
Zdroj: variety.com

Prečo však zamieňame slovo „strašidelný“ za slovo „horor“? Nuž, dôvodom je práve samotný Derrickson. Práve on je totižto najideálnejšia voľba na tvorcu, ktorý tento žáner prinesie do Marvel Cinematic Universe. V minulosti totižto už pracoval na scenároch a režíroval filmy ako Hellraiser: Inferno, V moci diabla či Sinister. A čo viac, potenciálne cestovanie medzi realitami, ktoré naznačuje slovo Multiverse v názve, otvára mnoho možností na naozaj hororové sekvencie.

Tešíte sa, že MCU film Doctor Strange 2 pozmení žáner komiksoviek a privedie do nich aj kus hororu? Myslíte, že to príbehu prospeje? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -