Eternals prekvapujú! Bude film dlhší ako Avengers: Infinity War a 18+ kvôli sexuálnej scéne?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

MCU film Eternals

Všetko nasvedčuje tomu, že najbližší MCU film Eternals bude jedinečný. Oscarová režisérka Chloé Zhao (Krajina Nomádov) si jednoducho povedala, že natočí prvý indie blockbuster. Aj keď to znie ako absolútny oxymoron. Štúdio Marvel Studios vôbec nemalo v pláne nakrútiť film o najsilnejšej rodine Marvelu. Zhao prišla s vlastným návrhom, ktorý jej bol schválený. A musíme uznať, že z prvých trailerov to vyzerá úžasne.

Predstavené nám budú nadpozemské, priam božské rasy Celestials, Eternals, a ich náprotivok Deviants. Rodina Eternals sa skrýva na planéte Zem už tisícročia, avšak na povel ich stvoriteľov Celestials nemohli zakročiť do žiadneho konfliktu, vojny, ani bitky s Thanosom. Iba sledovali, pomáhali a mierne ovplyvňovali vývoj ľudskej civilizácie. Opäť sa musia spojiť a vyjsť zo skrývania po tom, čo sa vrátia ich odvekí nepriatelia Deviants.

Film Eternals má byť epický a veľký na takej úrovni, ktorú v Marvel Cinematic Universe nepoznáme. Odohrávať sa bude naprieč časom, od pradávnych vekov až po prítomnosť. Zároveň musí predstaviť neúrekom nových postáv, ktoré stvárňuje hviezdny herecký ansámbel. Angelina Jolie ako Thena, Richard Madden ako Ikaris, Gemma Chan ako Sersi, Salma Hayek ako Ajak, Kumail Nanjiani ako Kingo, Ma Dong-seok ako Gilgamesh, Barry Keoghan ako Druig, Brian Tyree Henry ako Phastos, Lauren Ridloff ako Makkari, Lia McHugh ako Sprite. A v neposlednom rade Kit Harington (Hra o tróny) ako Black Knight.

Dlhší ako Infinity War?

Veľkosti filmu odpovedá aj jeho uniknutá dĺžka, ktorá zatiaľ nebola oficiálne potvrdená. No ruský server Kino Metro, ktorý figuruje ako bulletin filmových distribútorov v Moskve, najnovšie uviedol runtime filmu Eternals. Ten sa má vyšplhať na neuveriteľných 156 minút, čo v prepočte tvorí 2 hodiny a 36 minút. Nechytá sa síce na Avengers: Endgame (3 hodiny, 1 minúta), no je o 7 minút dlhší ako Avengers: Infinity War (2 hodiny, 29 minút). Tým pádom by šlo o doposiaľ druhý najdlhší film v MCU.

Dá sa tomuto tvrdeniu veriť? Na stránke Kino Metro vidíme aj dĺžky filmov ako Halloween Kills alebo The Last Duel, ktoré sú pred ich vydaním správne. Takže môžeme usudzovať, že Eternals naozaj budú trvať cez dve a pol hodiny. Je to až neporovnateľné s nadchádzajúcim Venom 2: Carnage prichádza, ktorý bude trvať smiešnych 90 minút.

Eternals
Zdroj: wall.alphacoders.com

V Rusku dostal ekvivalent hodnotenia R

Aby sme predišli zmäteniu, hodnotenie R je filmový rating MPAA, ktorý obsahuje hrubý jazyk, výrazne násilné scény, nahotu spojenú so sexualitou alebo používanie drog.

Prekvapivou novinkou je tiež, že film dostal MPAA hodnotenie obsahujúce „miernu sexualitu“. To sa zatiaľ žiadnemu inému MCU filmu nepodarilo. Toto hodnotenie mohlo narážať na potenciálnu romantickú scénu medzi Sersi a Dane Whitmanom. No vyzerá to tak, že tentokrát pôjde o homosexuálny románik. Riaditeľ Marvel Studios Kevin Feige už v minulosti prezradil, že Eternals budú obsahovať prvého otvoreného homosexuála v MCU – Phastosa (Bryan Tyree Henry).

Phastos (Bryan Tyree Henry)
Phastos (Bryan Tyree Henry); Zdroj: pinknews.co.uk

Vo filme bude žiť so svojim manželom a dvoma deťmi, dokonca si na plátne vymenia bozk. A to sa očividne nepáči Rusom. Portál Metropolitan Media informuje, že filmová ratingová agentúra v Rusku udelila Eternals hodnotenie 18+. Opäť prvý raz v histórii MCU. Zatiaľ najvyššie hodnotenými Marvel filmami v Rusku boli Black Widow (16+) a Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch (16+).

Za všetko môže ruský zákon o homosexuálnej propagande, ktorý vznikol v roku 2013. Ekvivalent hodnotenia R, alebo teda „pre deti zakázané“, tam dostávajú všetky médiá, ktoré obsahujú LGBTQ+ obsah. Takže aj napríklad film Power Rangers, v ktorom jedna z hlavných postáv – Trini (Becky G) – bola homosexuálka. Tento zákon má ochraňovať deti pred akýmikoľvek queer témami, ktoré sú v rozpore s „tradičnými rodinnými hodnotami“.

MCU film Eternals dorazí do slovenských kín už 4. novembra 2021.

Čo hovoríte na údajnú dĺžku a hodnotenie R filmu Eternals? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: thedirect.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -