Vo výrobe je MCU seriál Daredevil pre Disney+. Známe sú už dokonca aj mená jeho scenáristov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

MCU seriál Daredevil

Nebolo azda fanúšika, ktorý by v roku 2018 nesmútil po zrušení seriálu o mužovi bez strachu na platforme Netflix. Po troch úspešných sériách to totižto nikto nečakal. Teraz už ale vieme, že štúdio Marvel s touto postavou malo iné plány. Preto sa teraz dozvedáme, že dostaneme nový seriál Daredevil, tentokrát však na platforme Disney+, ktorý bude už stopercentne súčasťou širšieho vesmíru MCU.

Najlepšie na tom je, že minimálne dve postavy z Netflix seriálu s rovnakými hercami sa už v MCU ukázali. To znamená, že ich tu budú hrať aj ďalej. Vincent D’Onofrio sa opäť ukázal ako Wilson Fisk/Kingpin v seriáli Hawkeye, kde ho na konci zastrelili (aj keď mimo obrazovky a tak pravdepodobne prežil). Matta Murdocka/Daredevila si zas opäť zahral Charlie Cox, a to na chvíľu vo filme Spider-Man: Bez domova.

Kingpin a Daredevil
Zdroj: nerdpool.it, windobi.com

Na seriáli pracujú dvaja scenáristi

Čo sa týka ostatných dôležitých postáv a hercov z Netflix seriálu, o tých nevieme, či sa vrátia, aj keď všetkých by tým určite potešili. Nevieme ani to, či sa štúdio Marvel rozhodlo v Netflix seriáli pokračovať a nový MCU seriál bude len akousi „štvrtou sériou“, alebo pôjde o reboot. A teda by šlo o postavy hrané rovnakými hercami, no bez príbehu, ktorý bol vyrozprávaný v seriáli na Netflixe.

Poznáme však iné dve mená, ktoré nám priniesol portál Variety. Sú to Matt Corman a Chris Ord, ktorí budú pôsobiť ako scenáristi a výkonní producenti seriálu. To znamená, že seriál je síce v ranných štádiách vývoja, no vyrába sa. Dvojica spolupracovala už aj predtým. Vytvorili napríklad seriál Cover Affairs. Ako showrunneri a výkonní producenti pôsobili aj na seriáloch The Enemy Within, The Brave a Containment.

Matt Corman a Chris Ord
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Kde najbližšie postavu Daredevila pravdepodobne uvidíme?

Jeho vlastný seriál sa síce vyrába, no je dosť možné, že postavu ako takú uvidíme ešte skôr. Očakáva sa, že sa spolu s Kingpinom ukáže napríklad v pripravovanom seriáli Echo, ktorý vyjde v roku 2023 a nedávno odhalil prvú fotku. Ten sa zameria na hrdinu Mayu Lopez/Echo (Alaqua Cox), s ktorou mali obaja v komiksoch spojenie. V MCU na konci seriálu Hawkeye zastrelila Maya Kingpina za to, že prakticky vydal rozkaz na zabitie jej biologického otca.

V jej sólo seriáli bude musieť čeliť svojej minulosti, znovu sa spojiť so svojimi indiánskymi koreňmi a osvojiť si význam rodiny a komunity, ak chce niekedy napredovať. Druhým seriálom, v ktorom viac než očakávame, že sa Daredevil ukáže minimálne ako právnik Matt Murdock, je tohtoročný seriál She-Hulk: Attorney at Law. Ten sa zameria na právničku Jennifer Walters/She-Hulk (Tatiana Maslany), ktorá sa po transfúzii krvi od bratranca stane zeleným monštrom.

Echo a She-Hulk
Zdroj: comicbook.com, complex.com

Jej bratranec je totiž Bruce Banner/Hulk (Mark Ruffalo). Ten sa tiež v seriáli ukáže a videli sme ho aj v nedávno vydanom traileri. V seriáli budú okrem nich aj postavy ako Emil Blonsky/Abomination (Tim Roth), Wong (Benedict Wong) či Titania (Jameela Jamil). A keďže She-Hulk je okrem zelenej superhridnky aj právničkou, dáva len zmysel, že sa stretne s iným právnikom. Či to tak bude sa dozvieme v 9 epizódach, ktoré začnú vychádzať už 17. augusta 2022.

Máte radi tohto superhrdinu bez strachu? Myslíte si, že sa pred svojím seriálom ukáže ešte v dvoch vyššie spomínaných?

Zdroj: collider.com, geektyrant.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -