MCU teória: Dajte zbohom Avengerom. Tento tím MCU superhrdinov ich čoskoro nahradí

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

MCU teória: Avengers budú nahradení

Internetom koluje nová MCU teória, v ktorej fanúšikovia prehlasujú, že nastal koniec Avengerov. Ikonický tím superhrdinov by mali nahradiť nové Marvel postavy v zoskupeniach, ktoré sa nazývajú Ultimates alebo Thunderbolts. Celkovo však ide o jasný smer, ktorým sa univerzum vydá ďalej.

Po filme Avengers: Endgame si univerzum, pochopiteľne, dáva menšiu pauzu od veľkolepých tímoviek. Odišli hneď traja zakladajúci „Pomstitelia“: Iron Man, Captain America a Black Widow. Je čas na menší reštart, ktorý príde v podobe menších príbehov samostatných hrdinov. Filmu Avengers 5 sa teda tak skoro nedočkáme. Ak teda vôbec. Je totižto dosť možné, že ich príbeh v MCU už nadobro skončil, ako napovedal generálny riaditeľ Disney Bob Iger:

„Asi sa pokúsime hľadieť na niečo, čo nazvem novou sériou za Avengermi.“

Táto séria, na ktorú Iger naznačuje, by sa mohla týkať málo známeho tímu superhrdinov s názvom Midnight Sons. Čo sú zač a aké dôkazy nasvedčujú tomu, že práve oni nahradia Avengerov?

Blízka budúcnosť MCU a nový smer

Ako zhodnocuje zahraničný portál Screen Rant, Marvel sa budúcimi filmami hlbšie ponorí do neznáma. Stále viac príbehov sa venovalo a bude venovať nadprirodzenému, mágii, dimenziám atď.

novy marvel film mcu
Zdroj: marvel.com,

Úspech, ktorý sa snaží skopírovať každé filmové štúdio, nenastal zo dňa na deň. Tvorcovia stavili na pomalý, no skvelý spôsob budovania filmového vesmíru. Začali príbehmi, ktoré boli v rozmeroch malé a zameriavali sa hlavne na postavy. Až potom, keď sme si postavy obľúbili, ich štúdio spojilo a postavilo proti spoločnému nepriateľovi vo filme The Avengers (2012). Vôbec prvá tímovka v MCU je v poradí až 6. film univerza.

Podobné spomalenie si môžeme všimnúť aj teraz, po veľkolepom závere Infinity Ságy, ktorý prišiel s filmom Avengers: Endgame. Je čas na nový začiatok. Tvorcovia na to idú rovnakou taktikou ako predtým, opäť teda idú budovať a utvrdzovať vzťahy medzi postavami a divákmi – bez toho by tímovka nemala zmysel. Taktiež je to skvelá príležitosť predstaviť nové postavy.

Zatiaľ čo prvé filmy MCU boli pevne zakorenené na Zemi a založené na vede (s výnimkou Thora), čoraz viac postáv je prepojených s mágiou. A to vrátane tých nových. Čoskoro uvidíme Black Knighta (Kit Harington), vlastníka magického meča Ebony Blade. Dorazí aj Blade (Mahershala Ali). Špekulácie sa objavili aj ohľadom Ghost Ridera, pričom v neposlednej rade bol oznámený seriál o Moon Knightovi, ktorého by mohol stvárniť Daniel Radcliffe.

Tieto postavy majú jasné tematické prepojenie. Sú dospelé, temné a tak trochu magické. Práve tieto charaktery by teda mohli byť stavebnými blokmi pre novú sériu R-rated tímoviek, ktorými by fanúšikovia nepohrdli. Toho by sa Marvel nemusel báť po nedávnom finančnom úspechu Jokera, ktorý dokázal, že diváci milujú krvavé a neslušné komiksové príbehy. Zatiaľ najpravdepodobnejšou možnosťou pre takúto realitu je tím Midnight Sons.

midnight sons
Zdroj: quora.com

Midnight Sons v Marvel Comics

Marvel Comics v roku 1992 premenovali svoju sériu nadprirodzených príbehov pod značkou „Midnight Sons(Synovia polnoci, Polnoční synovia). Šlo o pokus združiť jemne magické a jemne temné postavy do zoskupenia, ktoré by konkurovalo fanúšikmi obľúbeným tímom X-Men alebo Avengers. Netrvalo dlho a postavy sa spojili do neformálneho tímu. Ten sa však nikdy nedostal na výslnie toho najlepšieho, čo Marvel vyprodukoval.

V podstate ide o anti-hrdinov, zároveň nadprirodzených Avengerov. Zoskupia sa vždy, keď vesmír čelí hrozbe, ktorá sa vymyká z rúk aj samotného Majstra mystických umení. Naposledy v komiksoch v roku 2018 upratovali chybu Doctora Strangea, ktorý na Zem vypustil démonického Mephista.

Midnight Sons sú pomerne neznámi, čo by sme mohli považovať za ďalší dôkaz k tomu, že takýto tím sa v MCU sformuje. Marvel predsa vybudoval celé univerzum na nie veľmi známych postavách, pričom odteraz nepredstavili najznámejšie tímy z komiksov: X-Menov a Fantastickú štvorku. V druhej fáze priniesli Strážcov Galaxie, ktorí boli v komiksovom prevedení pred prvým filmom absolútnym prepadákom. Podobne by sa to teda mohlo opakovať aj s nadprirodzenými superhrdinmi.

Ako na vás pôsobí táto MCU teória? Považujete ju za realistickú, alebo ju jej tvorcovia dostatočne nepodložili? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Táto teória znie rozumne a osobne za mňa – dúfam, že to tak aj bude. Ešte by som v novom tíme privítal nejakého „všemocného“ hackera, alebo duo architekt + kóder. Každopádne prijal by som kvalitné akčné „mystic scifi“ …

  2. Milujem Avengers a MCU celkovo, no strašne ma mrzí, že IronMan, Captain America a Black widow nie sú medzi nami. No život ide ďalej a dúfam, že ostanú medzi nami aj hrdinovia typu:Thor, Captain Marvel, Hulk, Howkay, Doctor Strange, V. Maximov, Starlord,…
    ?⚡??………………….♥️♥️♥️

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -