Nové chýry odhaľujú informácie o Mephistovi v seriáli Ironheart, ako aj o jeho spojitosti s Tonym Starkom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Mephisto a jeho úloha v seriáli Ironheart

Už od seriálu WandaVision, prvého projektu Fázy 4, sme dúfali, že uvidíme samotného Diabla. Sme už na začiatku Fázy 5 a stále nič. Malo by sa to ale zmeniť v jednom z nachádzajúcich seriálov. Fanúšikmi obľúbený démon Mephisto by sa mal totiž ukázať v seriáli Ironheart. Nové chýry zároveň o ňom odhaľujú nové informácie, pričom hovoria aj o obchode medzi ním a Tonym Starkom.

O spomínanom seriáli toho vieme pomerne málo. Určite sa môžeme tešiť na hlavnú hrdinku Riri Williams/Ironheart, ktorú opäť stvárni herečka Dominique Thorne. Postava debutovala minulý rok vo filme Black Panther: Navždy Wakanda. Už tam sme mohli vidieť trochu z jej geniálneho intelektu a schopností vytvoriť si bojový oblek na štýl obľúbeného Iron Mana.

Ironheart Black Panther
Zdroj: collider.com

Magický záporák so záľubou v technológiách

Taktiež vieme, že sa v seriáli ako záporák ukáže Parker Robbins/Hood, ktorého hranú verziu nám predvedie Anthony Ramos. Dlho ale kolujú chýry o tom, že on bude len menším záporákom, podobne ako tomu je v komiksoch. Hlavným zloduchom by totiž mal byť fanúšikmi dlho ospevovaný Mephisto, pričom viacero zdrojov tvrdí, že by sa tejto úlohy mal zhostiť Sacha Baron Cohen (Borat).

Hood, ktorý v komiksoch získal svoje magické schopnosti od Dormammua, by ich v MCU mal mať práve od Mephista. Azda výmenou za to bude podľa chýrov pre neho kradnúť rôzne technológie. Zároveň bude tento diabol vlastniť vo svojej ľudskej podobe vlastnú technologickú spoločnosť. Je ale trocha zvláštne, že magická bytosť chce zabŕdať do technológií.

Hood Mephisto Ironheart
Zdroj: twitter.com

No ako nám už bolo predtým povedané viackrát, spomínaný seriál bude práve o boji alebo strete medzi mágiou a technológiou.Takýmto smerom sa rozhodli ísť zrejme preto, aby Riri len nekopírovala Iron Mana, ale mala aj nejakú vlastnú prekážku, ktorú musí prekonať. Tony totiž nikdy nemusel priamo bojovať s oblekmi proti mágii. Späť ale k technologickému magnátovi Mephistovi.

Najlepšie miesto pre technologickú spoločnosť? Avengers Tower

Mephisto tak paradoxne nebude problémom pre Doctora Strangea, ale pre mladú inžinierka. Bude mať zrejme pomerne veľkú úlohu, keď bude získavať kontrolu nad technológiami v New Yorku. Uvidíme viac aj Cohenovu tvár, keďže ďalšie správy hovoria o diablovom výzore. Väčšinu času by mal vyzerať ako človek v obleku, pripomínajúci typického biznismena. Jeho démonická podoba sa ukáže len párkrát.

Tony Stark Mephisto Avengers Tower
Zdroj: coveredgeekly.com

Veľkou inšpiráciou pri jeho výzore mal byť Lucifer z rovnomenného obľúbeného seriálu, v ktorom postavu stvárnil Tom Ellis. Najzaujímavejším odhalením je azda to, že práve Mephisto má byť mysterióznym kupcom, ktorý vo filme Spider-Man: Bez domova odkúpil od Tonyho Starka bývalé sídlo Pomstiteľov, Avengers Tower. Nie je ale isté, či Tony vedel, komu budovu predal.

Už vyše 5 rokov čakáme na odhalenie tohto kupca, pričom fanúšikovia mali rôzne typy – Reed Richards, Kang Dobyvateľ, Norman Osborn a ďalší. Nakoniec sa ale vážne môže stať, že budovu odkúpil Mephisto ako priestor pre získané technológie. Štúdio sa k týmto veciam ale zatiaľ oficiálne nevyjadrilo. Či a nakoľko sú správy pravdivé sa dozvieme niekedy v roku 2024, keď príde seriál Ironheart na Disney+.

Chceli by ste vidieť Borata ako biznis-diabla s technológiami? Dá podľa vás Mephisto zabrať v seriál Ironheart následníčke Tonyho Starka? Dajte nám vaše názory vedieť dole do komentárov.

Zdroj: thecosmiccircus.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -