Mercedes predstavil superšport – AMG GT Black Series. Má na to trhať rekordy?

Nenechajte si ujsť

Mercedes-AMG GT Black Series bude niečo extra

Novo predstavené GTčko na našich diaľniciach asi len tak neuvidíme, no ide o auto, na ktoré si treba dať veľký pozor. Určite ho uvidíme jazdiť na tých najslávnejších okruhoch. Mercedes-AMG GT Black Series sa pýši okrem výkonu najmä neskutočnou aerodynamikou. Čo nám nový superšport prinesie?

720 koní a aerodynamika ako z iného vesmíru

Pokračovanie radu GT od nemeckej továrne bude sériovo poháňať neuveriteľných 720 konských síl s krútiacim momentom až 800Nm. Pod kapotou nájdeme 4-litrovú V8 s twin turbom. Ide dokonca o najvýkonnejší V8 motor od Mercedesu, aký bol v histórii vyrobený. Dočkáme sa aj veľa zábavy, keďže sa jedná o zadný pohon.

AMG GT Black Series
Zdroj: mercedes-benz.com

Neskutočný výkon však nie je všetko, čo autu dodáva silu. AMG-GT Black Series je totižto podľa oficiálneho videa od Mercedesu najdynamickejším autom, aké kedy vyrobili. A vlastne máme sa čudovať? Stačí sa pozrieť na toto monštrum a môže nám byť hneď jasné, že aerodynamika je jedným z jeho predností.

Neuveriteľné zrýchlenie je základ

Novo predstavený superšport disponuje aj inými neuveriteľnými číslami, ako len počtom koní. Napríklad pri zrýchlení. Z 0 na 100 by sme sa mali dostať za 3,2 sekundy a z 0 na 200 zasa pod neuveriteľných 9 sekúnd. Ohúri nás taktiež aj maximálna rýchlosť, ktorá je stanovená na 325 km/h.

AMG GT Black Series
Zdroj: mercedes-benz.com

Autu pomáha k týmto výkonom aj väčšie krídlo, ako na predchádzajúcich modeloch, ktoré je taktiež manuálne nastaviteľné a dokáže sa natáčať až o 20 stupňov. Ako inak, je vyrobené z karbónu. Karbónu nájdeme na tomto aute priveľa, od krídla, cez strechu, až po lipo pod predným nárazníkom. Na aute taktiež nájdeme špeciálne upravené pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 R MO.

Kedy auto uvidíme na okruhoch a dovolí si ho aj obyčajný smrteľník?

AMG-GT Black Series by sa mohol dostať na okruhy už začiatkom roka 2021, no k autu sa asi len tak nedostaneme. Aj keď presná cena sa stále nepozná, je isté, že pôjde o cenovku výrazne vyššiu ako je 200 tisíc eur.


Čo hovoríte na nový počin od Mercedesu? Myslíte si, že má 2021 AMG-GT Black Series na to, aby bolo okruhovým kráľom?

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -