Nový Mercedes S63 by mal byť predstavený ako plug-in hybrid

Nenechajte si ujsť

Vyše 800 koní v luxusnej triede nemeckej automobilky

Aj keď na oficiálne stanovisko Mercedes-Benz si budeme musieť počkať, na niekoľkých weboch sa začína hovoriť o tom, že luxusný sedan Mercedes S63 bude vyrobený len v podobe plug-in hybridu. Dotkne sa to aj štandardnej triedy S?

Už pred vyše tromi rokmi predstavila spoločnosť Mercedes-AMG svoj nový koncept modelu GT, ktorý bol plug-in hybrid. Koncept niesol názov Mercedes GT 4-Door Coupe, no očakáva sa, že už čoskoro bude predstavený ako GT 73e. Odhalenia tohoto modelu by sme sa mohli dočkať v priebehu niekoľkých mesiacov alebo začiatkom budúceho roka.

Mercedes S63
Zdroj: caranddriver.com

GT 73e s tým istým motorom ako S63?

No vyzerá to tak, že motor z GT 73e bude použitý aj pri novom modeli triedy S. Respektíve jej najsilnejšej verzie – S63. Jedná sa o 4 litrový V8 twin-turbo motor, ktorý má sám o sebe výkon úctyhodných 603 koní. No samozrejme k tomu musíme pripočítať aj elektromotor, ktorý by mal mať výkon až 210 koní. Čiže dokopy by sme mohli dostať skoro 805 koní, čo je už naozaj veľké číslo.

Oficiálne Mercedes-AMG S63 EQ Performance 4Matic +

Nový plug-in hybrid by mal niesť zdĺhavý názov Mercedes-AMG S63 EQ Performance 4Matic +. S63-ku však už zrejme zakúpime len v tejto verzií, takže ak by sme mali záujem o čisto spaľovací motor, nebude nám to umožnené. Taktiež si už nebudeme môcť zakúpiť ani S65 AMG, keďže výroba tohoto modelu bude pozastavená. A to najmä preto, že motor, ktorý sa do tohto auta dáva (twin-turbo V12) s pohonom všetkých štyroch kolies, bude možné zakúpiť len ako Maybach.

Koniec výroby S65 znamená aj to, že S63 zostane len ako jediný vysokovýkonný AMG model pre triedu S.

Mercedes S63
Zdroj: carbuzz.com

Nový plug-in hybrid Mercedes S63 kúpime až koncom budúceho roka

Čo sa týka oficiálneho oznámenia zo strany Mercedesu, na to si veru počkáme. Štandardný model S bude oficiálne predstavený už 2. septembra, no model S63 zrejme až v roku 2021. Na predaj by sa mohol dostať už v ten rok, a to na jeseň.

Čo hovoríte na elektrické motory v autách? Myslíte si, že sa do luxusného Mercedesu hodí, alebo by ste radšej zostali pri variante spaľovacieho?

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -