Prečo to trvalo tak dlho? Messenger je konečne aplikáciou, ako sa patrí

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Skvelé vylepšenia Messengeru, ktoré všetci privítajú

Do obľúbenej aplikácie na komunikáciu dorazili skvelé vylepšenia, vďaka ktorým bude jednoduchšie posielanie médií. Facebook Messenger nepochybne patrí medzi tie najpopulárnejšie komunikátory. Meta (majiteľ Facebooku) teraz prostredníctvom oficiálneho blogu informuje o konkrétnych krokoch, ktorými chcú používateľom spríjemniť používanie Messengeru. Ovplyvní to najmä ľudí, ktorí často posielajú fotky a súbory cez chat.

Nové funkcie budú postupne dostupné pre všetkých, je však možné, že v závislosti od zariadenia a operačného systému to ešte nejaký čas potrvá. V tomto momente teda nemusia byť zmeny ešte viditeľné vo vašom telefóne.

Posielanie HD fotiek

Prvou želanou novinkou je možnosť posielať fotografie vo vyššej kvalite. Keď posielate fotky štandardne cez chat, Facebook ich v záujme rýchlosti vášho internetového pripojenia a svojich serverov komprimuje. Inak povedané, zmenší ich veľkosť. Výsledkom je síce kompatibilnejší a značne menší súbor, táto kompresia sa však viditeľne odrazí na kvalite.

Odteraz bude v Messengeri prítomná možnosť posielať HD fotky. Funkcia nebude nonstop zapnutá, ale budete ju musieť zakaždým manuálne povoliť.

Aby ste poslali HD fotku, stačí cez aplikáciu kliknúť na ikonu s fotografiami. Následne treba v pravom hornom rohu okna zakliknúť možnosť „HD“. Teraz budú všetky fotky, ktoré pošlete (jedna alebo viacero) ostrejšie a vo vyššej kvalite. Treba však upozorniť, že tým narastie aj ich veľkosť. Ak teda máte obmedzené dáta, môžete ich minúť rýchlejšie ako predtým.

Vytváranie zdieľaných albumov

Poznáte to. Máte s kamarátmi skupinový chat pre spoločný výlet a každý tam priebežne posiela fotografie. Potom, s odstupom času, by ste si ich radi v nejakej zmysluplnej podobe poprezerali. Jedinou možnosťou je otvoriť si súbory chatu, kde však uvidíte všetky fotky v chronologickom poradí – aj s tými, ktoré teraz nechcete vidieť.

Na riešenie tohto problému Messenger prináša funkciu zdieľaných albumov. Teraz môžete v skupinovom chate vytvárať albumy, cez ktoré dokážete organizovať fotografie.

Pre jeho vytvorenie existujú dve možnosti:

  1. Vybrať viacero fotografií a následne zvoliť možnosť „Vytvoriť zdieľaný album“
  2. Podržať na nejakej fotografii v chate a následne zvoliť možnosť „Vytvoriť zdieľaný album“

Do albumu môžete následne kedykoľvek pridávať fotky tak, že kliknete na možnosť „Pridať do albumu“. Samotný album si môžete premenovať podľa svojej preferencie. Všetci účastníci skupinového chatu ku nemu budú mať kedykoľvek prístup a môžu pridávať, odstraňovať a zobrazovať fotky v ňom.

Všetky zdieľané albumy v akomkoľvek chate si môžete kedykoľvek zobraziť otvorením detailov chatu v časti „Zobraziť médiá, súbory a odkazy“. Túto funkciu bude Meta postupne sprístupňovať používateľom v nasledujúcich týždňoch.

Posielanie väčších súborov

Meta cieli aj na používateľov, ktorí pre posielanie súborov využívajú úplne iné aplikácie a služby. Po novom nebudete musieť opúšťať Messenger, keď budete chcieť poslať nejaký väčší súbor.

messenger
Zdroj: Meta

Rovnako ako doteraz aplikácia podporuje posielanie rôznych formátov súborov, vrátane Wordu, PDF, Excelu a Zipu. Rozdiel je v tom, že odteraz bude Messenger podporovať veľkosť týchto súborov až 100 MB, čo je štvornásobok doteraz dostupných 25 MB.

Zhrnutie zmien

  • Dokážete posielať ostrejšie a zreteľnejšie fotografie v HD kvalite
  • Môžete vytvárať zdieľané albumy v skupinových chatoch
  • Aplikácia podporuje posielanie súborov do veľkosti 100 MB (z pôvodných 25 MB)

Nezabúdajte, že zmeny bude Meta sprístupňovať postupne. Vo vašom telefóne a aplikácii niektoré vylepšenia teda zatiaľ neuvidíte. Všetky by ste však mali dostať v priebehu nasledujúcich týždňov. Ktorá novinka sa vám páči najviac?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -