Je to oficiálne, herečka Tessa Thompson potvrdila režiséra filmu Creed 3. Kto sa ním stane?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Písal sa rok 2006 a v poradí šiesty film Rocky Balboa zakončil kultovú sériu o talianskom žrebcovi. Ani jeho predstaviteľ Sylvester Stallone sám neveril, že príbeh ikonického boxeristu bude niekedy pokračovať. Do ringu sa už síce nevrátil rozdávať drtivé lavé háky, no jeho odkaz žije dodnes.

Na scénu totiž prišiel režisér Ryan Coogler, ktorý predniesol nápad na spin-off/pokračovanie príbehu. A tak sa aj naozaj stalo. V roku 2015 bol predstavený dravý mladík Adonis Creed, syn legendárneho Apolla Creeda, ktorý vo filme Rocky IV padol v boji s Ivanom Dragom. A tak sa zrodila filmová séria Creed, ktorá prebrala štafetu po boxeristovi z Philadelphie. Titulnú úlohu stvárňuje herec Michael B. Jordan, ktorý má s režisérom bohaté skúsenosti. Dodnes spolupracovali na troch filmoch vrátane debutu Stanica Frutvejl a oscarového Black Panthera.

zdroj: dearcastandcrew.com

Druhá časť Creed II prišla v roku 2018, tentokrát pod réžiou talentovaného Stevena Caple Jr. Súboj o titul sa odrazu premenil na osobný súboj, keď sa Creed stretol v ringu s Viktorom Dragom. Príchod tretej časti bol viac-menej istý, no návrat Stalloneho do úlohy trenéra zatiaľ potvrdený nebol. Chvíľu sa šepkalo o tom, že by sa Sly mohol chytiť réžie, no nakoniec prišla ešte zaujímavejšia správa. Stane sa Michael B. Jordan režisérom vlastného filmu?

Michael B. Jordan ako režisér filmu Creed 3

Odpoveďou je áno, a tentokrát už oficiálne. Potvrdila to herečka Tessa Thompson, ktorá v sérii stvárňuje Creedovu priateľku Biancu. Stalo sa tak v nedávnom rozhovore pre MTV News, v ktorom propagovala svoj nový film Sylvie’s Love. Najprv diskutovali a vtipkovali o tom, že Jordan získal titul najsexi muža sveta roku 2020. Neskôr dostala priamu otázku, či bude Jordan režírovať film Creed III. Jej odpoveď bola jednoznačná:

„On režíruje ďalšieho Creeda.“

Nový Creed II trailer
Zdroj: popsugar.com

Zároveň dodala, že nakrúcanie začne už „veľmi skoro“. Pôjde tak o Jordanov režisérsky debut. Nejde o žiadne veľké prekvapenie, keďže jeho meno sa s týmto postom spája už nejaký ten piatok. Túto pozíciu mu pôvodne ponúkol producent sérií Rocky a Creed Irwin Winkler, ktorý to spomenul vo svojej knihe A Life in Movies: Stories From 50 Years in Hollywood z roku 2019.

“Sľúbil som Michaelovi B. Jordanovi, že dostane svoju šancu režírovať Creed III. Minulý rok v rozhovore s našou hviezdou Creeda Michaelom B. Jordanom som mu ponúkol príležitosť nielen hrať, ale aj režírovať Creed III. “

Určite treba spomenúť, že sa Jordan čoraz viac objavuje aj za kamerou. Iba nedávno sme sa dozvedeli, že pre DC bude produkovať hraný superhrdinský film Static Shock. Rovnakú úlohu zohrával aj vo svojom minuloročnom filme Just Mercy a pripravovanom akčnom Without Remorse, v ktorom zohrá aj hlavnú úlohu. Preto bolo len otázkou času, kedy si sadne aj na režisérsku stoličku. Michael B. Jordan a Tessa Thompson sa teda vrátia do svojich pôvodných úloh, no otáznik stále visí nad Stallonem. Už dávnejšie povedal, že chce postavu Rockyho poslať na dôchodok.

Potešila vás správa o tom, že sa Michael B. Jordan ukáže ako režisér filmu Creed 3? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -