Michael Jackson chcel hrať v prvom X-Men filme. Neuveríte, ktorého mutanta chcel stvárniť

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Niet pochýb o tom, že filmová séria X-Men postavila základy, vďaka ktorým je dnes žáner superhrdinských filmov tak populárnym. Film X-Men z roku 2000 odštartoval éru superhrdinov na veľkom plátne, pričom minuloročný X-Men: Dark Phoenix bol pomyselnou bodkou za jednou dôležitou kapitolou. Teraz sú mutanti v rukách štúdia Disney a veríme, že sa o pár rokov stanú významnou súčasťou sveta Marvel Cinematic Universe.

Každopádne, všetko mohlo vyzerať úplne inak. Kráľ popu Michael Jackson sa totiž snažil stať súčasťou originálneho X-Men filmu, a myslel to úplne seriózne. Je naozaj fascinujúce, že aj po 20 rokoch od premiéry sa na svetlo sveta dostávajú takéto príbehy.

7 filmových vesmírov
Zdroj: wallpapersafari.com

Michael Jackson vo filme X-Men?

Nová správa tvrdí, že sa zosnulý spevák kedysi stretol so štúdiom 20th Century Fox, ktoré ešte pred rokom vlastnilo práva na postavy zo sveta mutantov. Presnejšie sa stretol s režisérom Bryanom Singerom a niekoľkými producentmi, ktorí v roku 1999 pracovali na pôvodnom X-Men filme. Treba dodať, že sa Jackson v tom čase nachádzal vo veľmi ťažkej fáze svojho života.

Na stretnutie prišiel v slnečných okuliaroch a odmietol komukoľvek z prítomných podať ruku. Ako prezradil jeden nemenovaný producent, Michael čelil všetkým svojim obvineniam už v čase prípravy filmu X-Men. Jednalo sa o nechválne známe obvinenia zo sexuálnych zneužití, na čo sa zameral aj dokumentárny seriál Leaving Neverland od HBO.

Xavier Professor X
Zdroj: themarysue.com

Podivný je aj výber mutanta, ktorého chcel spevák stvárniť. Štúdio presviedčal, že by mal hrať Professora X, teda Charlesa Xaviera, ktorého nakoniec dve dekády hral herec Patrick Stewart. Na stvárnenie tejto postavy sa okrem veku samozrejme nehodil aj kvôli farbe jeho pleti. Producentka Lauren Shuler Donner prezradila, ako na to Jackson reagoval.

„Povedala som mu, ‚Vieš o tom, že Xavier je starý biely muž?‘ A Michael odpovedal, ‚Ó, áno. Veď viete, môžem nosiť makeup.'“

Ak by situácia ešte stále nebola dostatočne divná, Michael potom spustil prezentáciu, ktorá obsahovala krátky film s názvom Ghosts. V ňom popová hviezda stvárnila bieleho starostu, ktorý mal okolo 60 rokov. Aj napriek tomu, že to Jackson myslel s úlohou smrteľne vážne, štúdio 20th Century Fox nikdy nezvažovalo, že ho reálne obsadí. Nie len, že sa do tejto úlohy vôbec nehodil, no filmu by neprospela ani veľká kontroverzia spojená s jeho menom.

Michael Jackson
Zdroj: taringa.net

Kedysi chcel odkúpiť Marvel

Toto dokonca nebolo prvýkrát, čo sa Michael Jackson snažil dostať do Marvelu. V 90. rokoch si zmyslel, že by chcel stvárniť Spider-Mana. Rozhodol sa teda, že chce odkúpiť celú spoločnosť, ktorá sa v tom čase nachádzala vo veľkých finančných problémoch a bola na pokraji bankrotu. Tento nápad sa samozrejme nikdy nezrealizoval.

Vedeli by ste si predstaviť, že by Michael Jackson stvárnil Xaviera vo filme X-Men? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -