Stane sa Michael Keaton hlavným Batmanom v DCEU namiesto Bena Afflecka? Poznáme odpoveď

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Rozmohl se nám tady takovej nešvar. Fanúšikovia Temného rytiera si za posledné dni mohli všimnúť zvýšenú aktivitu ohľadom noviniek zo sveta DC Extended Universe. Danej téme sme sa úmyselne vyhýbali a čakali sme, kým sa odhalí skutočná pravda. Poďme si teda zhrnúť všetky podstatné informácie, ktoré sa nedávno udiali. Začneme rozhovorom, ktorý pre The New York Times poskytol riaditeľ Warner Bros. a DC Films Walter Hamada. Ten potvrdil, že v DCEU budú naraz koexistovať dve rôzne verzie Batmana. Prečítajte si jeho výrok:

„Napríklad Warner Bros. bude mať dve rôzne filmové ságy obsahujúce Batmana – hraného dvoma rôznymi hercami – súčasne.“

Takže rovnako ako Marvel Cinematic Universe, aj DC ide do sveta filmov priniesť koncept multiverza. Tu bude dôležitým faktorom film The Flash (2022), ktorý bude obsahovať hneď dvoch Batmanov – Bena Afflecka a Michaela Keatona, ktorý sa vráti do postavy prvýkrát od roku 1992. Avšak celý príbeh pokračuje ďalej a tu do hry prichádza tretí netopierí muž, Robert Pattinson. Ten dostane v roku 2022 sólový film The Batman, takže v daný rok uvidíme na plátne hneď troch Batmanov. Avšak Pattinson nebude oficiálnou súčasťou DCEU, obývať bude takzvanú Earth 2, teda jeden z alternatívnych vesmírov.

Michael Keaton Batman
Zdroj: imdb.com

Michael Keaton ako hlavný Batman?

To by sme mali vyriešené – jednou prebiehajúcou sériou bude tá s Robertom Pattinsonom. Ale tou druhou a dôležitejšou je samotný DC Extended Universe, ktorého hlavný Batman môže byť Ben Affleck, Michael Keaton alebo úplne nový herec. Všetko nám objasnil redaktor The New York Times Brooks Barnes. Jeden z užívateľov na Twitteri sa ho spýtal, či sa druhým Batmanom stane Keaton alebo nový herec. Redaktor odpovedal jednoducho a stručne „Keaton„, čím stihol poblázniť celý internet. No táto radosť netrvala dlho…

Do konverzácie sa stihol pridať aj redaktor portálu The Hollywood Reporter Aaron Couch, ktorý prispel správou jeho kolegu z minuloročného leta. Tá pojednáva o tom, že pokiaľ dôjde k dohode, tak sa Keaton nevráti len pre film The Flash, ale prípadne aj pre niekoľko iných DC-orientovaných projektov. Zdroje mali portálu The Hollywood Reporter prezradiť, že úloha veterána Michaela Keatona sa má podobať Samuelovi L. Jacksonovi v roli Nicka Furyho.

Ben Affleck zatiaľ ostáva Batmanom DCEU

V tomto bode do seba všetko zapadalo ako puzzle, Michael Keaton nahradí Bena Afflecka v poste hlavného Batmana DCEU. Teda až dokým sa na Twitter nevrátil redaktor The New York Times Brooks Barnes, ktorý poskytol objasnenie jeho pôvodnej odpovede.

„Bol som offline (sťahoval som) a vrátil som sa, aby som videl tento ošiaľ s Michaelom Keatonom. Narážal som na ten * jeden film *, pre ktorý bol Keaton ohlásený, a nie na sériu jeho vlastných Batman filmov. Keby som o ňom mal informácie nad rámec filmu „The Flash“, zjavne by som to uviedol do svojho článku.“

Boom, touto odpoveďou sa všetky teórie zrútili ako domčeky z karát. Takmer všetky filmové médiá sa stihli chytiť jeho predchádzajúceho tweetu, vďaka čomu informovali o falošnej správe, ktorá vznikla nedorozumením. Poďme si to teda zhrnúť. Michael Keaton sa nestane hlavným Batmanom, zatiaľ bude len súčasťou filmu The Flash, o čom sme boli informovaní už pred nejakým časom. Dve súbežné filmové ságy s Batmanom existovať naozaj budú – jedna s Pattinsonom a druhá (DCEU) zatiaľ s Affleckom, pokiaľ ho nenahradí nový herec.

Netreba tak veriť všetkému, čo si médiá odvodia z jedného tweetu. Alebo by ste boli radi, pokiaľ by sa Michael Keaton ukázal ako hlavný Batman? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -