Barack Obama sa spája s Netflixom! Čo znamená táto nezvyčajná spolupráca bývalého prezidenta USA?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už dávnejšie sa rozprávalo o tom, že Barack Obama, bývalý prezident USA, hľadá platformu pre svoj hlas. Respektíve so svojou ženou Michelle hľadali spoločnosť, ktorá by im pomohla rozprávať nielen ich, ale aj cudzie príbehy. Medzi nedávne novinky patrili dohady okolo firmy Apple. Podľa všetkého mal Obama na budúcej streamovacej službe tohto giganta dostať vlastný program. Bývalý prezident v tom ale aj tak nemal jasno. Dnešným dňom sa ale všetko mení a už je to oficiálne: Barack a Michelle Obama budú produkovať vlastný obsah! Nebude to však na budúcej platforme firmy Apple, ale na nám dobre známom Netflixe…

Barack Obama Netflix
Zdroj: variety.com, whats-on-netflix.com

Barack Obama bude spolupracovať s Netflixom

Správa prichádza z oficiálneho Twitter účtu spoločnosti Netflix, ktorá nám krátkou a stručnou správou dala vedieť o čo pôjde. Ako si môžete prečítať nižšie, Barack a Michelle Obama vstúpili do niekoľko-ročnej spolupráce s Netflixom, z ktorej vzíde hneď niekoľko zaujímavých vecí. Bývalý prezidentský pár bude produkovať ako filmy, tak aj originálne seriály. Je toho však viac. Postupom času by mohli vzniknúť rôzne programy z reálneho života so skutočnými príbehmi, alebo série dokumentov či plnohodnotných snímok.

Niekoho môže táto novinka zaraziť. Určite sa sami seba pýtate, čo ťahá bývalého prezidenta USA a jeho manželku do sveta filmov a seriálov? Tí to však vysvetlili nasledovne: „Jedna z radostí počas nášho času pôsobenia je fakt, že sme mali možnosť spoznať mnoho fascinujúcich ľudí a pomôcť im so zdieľaním ich skúseností s širším publikom,“ povedal Barack Obama. „Preto sa ja a Michelle tak veľmi tešíme z partnerstva s Netflixom – dúfame, že vypestujeme a umocníme talentované, inšpirujúce, kreatívne hlasy, ktoré dokážu ľuďom predstaviť väčšiu empatiu a pochopenie a pomôžeme ich príbehy vyrozprávať celému svetu.“

Barack Obama Netflix
Zdroj: hellomagazine.com

Barack a Michelle Obama tak s iniciatívou pomáhania ľuďom neprestávajú ani roky po tom, čo opustili Biely Dom. Ako ste si mohli prečítať vyššie, spočíva to v tom, že chcú prerozprávať a verejnosti predstaviť sociálne dôležité, relevantné príbehy zo skutočných situácií a od bežných ľudí. CEO Netflixu Ted Sarandos je zo spolupráce s verejne známymi osobnosťami veľmi nadšený a je rád, že ich najnovší „politický ťah“ si našiel domov práve na tejto streamovacej službe. Detaily ani dátumy ešte nie sú známe, môžeme si však byť istí, že nové podrobnosti vyjdú na povrch už čoskoro.

Aký máte názor na spoluprácu bývalého prezidenta USA a jeho ženy so spoločnosťou Netflix? Vidíte za tým iniciatívu poukázať na problémy západnej spoločnosti, alebo spôsob, ako verejne kritizovať súčasnú vládu? Vaše myšlienky nám zanechajte v komentároch!

ZDROJvariety

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -